Dodany: 26.08.2011 11:19|Autor:

"Pod dobrą gwiazdą" to siedemnaście nowych opowiadań znakomitych polskich pisarzy. Opowieści Kutza, Pilcha, Grzegorczyka, Szczepkowskiej i Łozińskiego przenoszą nas w wigilijny wieczór. Pozwalają poczuć atmosferę Świąt, które jak żadne inne zachęcają do ważnych spotkań, szczerych rozmów i spojrzenia w przeszłość. Huelle, Chwin, Bator czy Rylski stworzyli historie o poszukiwaniu siebie, o mierzeniu się z wyzwaniami, o wydarzeniach, które zmieniają ludzkie życie. W antologii zamieszczono równie teksty autorów kojarzonych z fantastyką, Anny Brzezińskiej i Wita Szostaka. "Rzeka" Anny Brzezińskiej prowadzi w gęsty, sugestywny świat obcego mitu, a "Plac w Iraklionie" Wita Szostaka pokazuje spotkanie, ulotne i niepełne, a przecież wystarczające, żeby dwie osoby zdołały się na moment dotknąć i odmienić.

Opowiadania wzruszające i skłaniające do zadumy, a zarazem lekkie i zabawne przedłużą świąteczny nastrój. To idealna książka dla tych, którzy uwielbiają w długie zimowe wieczory zatopić się w lekturze, zajrzeć w głąb ludzkiej duszy i pomyśleć o tym, co najważniejsze.

[Znak, 2009]