Dodany: 23.08.2011 07:25|Autor: paren

Książki i okolice> Konkursy biblionetkowe

Konkursy - zapisy na rok 2012

I tak oto, całkiem niepostrzeżenie, wakacje konkursowe dobiegają końca. :-)

Zapisy na zorganizowanie konkursu w 2012 roku zaczynam 2 września (piątek).

Od północy z 1 na 2 września (czwartek/piątek) czekam na Wasze zgłoszenia na PW lub na maile pod adresem: konkursy[maupa]biblionetka.pl

Proszę już w pierwszej PW (pierwszym mailu) podać najdogodniejszy dla siebie termin (lub kilka terminów – to bardzo ułatwi i przyspieszy zapisy, bo gdy ten pierwszy termin będzie już zajęty, będę mogła od razu zaproponować kolejny) albo napisać: „pierwszy wolny”.
Na maile będę odpowiadać według kolejności zgłoszeń, korespondencja z każdą osobą będzie trochę trwała, proszę więc cierpliwie czekać na odpowiedź.

Odpowiem na każde zgłoszenie.

Jeżeli ktoś nie ma zarezerwowanego tematu konkursu, proszę o zgłaszanie go już w tym zgłoszeniu. Temat ten, po uzgodnieniu ze mną, będzie można jeszcze później zmienić.

Podczas uzgadniania terminu nie trzeba mieć gotowego konkursu!

A oto kilka najważniejszych informacji o konkursach, ich przygotowaniu i przebiegu:

Zarezerwować temat konkursu można w każdej chwili. Wystarczy napisać do mnie PW albo maila na adres: konkursy@biblionetka.pl
Po sprawdzeniu, czy proponowany temat nie był już realizowany i czy nie jest już zarezerwowany, dopiszę go do listy
Zarezerwowanie tematu konkursu nie jest równoznaczne z przyznaniem terminu na jego zorganizowanie.

Z organizatorem konkursu kontaktuję się mniej więcej 2-3 tygodnie przed uzgodnionym terminem i wtedy omawiamy wszystkie szczegóły.

Na kompletny konkurs składają się:
- 20-30 związanych z tematem fragmentów wybranych książek
- autorski wstęp
- odpowiedzi
Całość należy przysłać najpóźniej 10 dni przed terminem konkursu na adres : konkursy@biblionetka.pl

Gotowy konkurs można tez przysłać wcześniej. Trafi on wtedy na listę rezerwową i w przypadku jakichś problemów mogę zaproponować organizatorowi przeprowadzenie go znacznie wcześniej.

Ponieważ terminy są dosyć odległe, może się zdarzyć, że coś komuś wypadnie i nie będzie mógł poprowadzić konkursu w uzgodnionym terminie. W takiej sytuacji proszę o jak najszybsze kontaktowanie się ze mną.

Konkurs mogą przygotować dwie osoby, ale w takim przypadku należy wyznaczyć „kapitana” zespołu – osobę, z którą uzgadniam sprawy organizacyjne, która odpowiada na maile konkursowiczów oraz przygotowuje i ogłasza listę laureatów.

Zasady punktacji organizator konkursu przypomina we wstępie.
Zwykle przyznawane są punkty za poprawne podanie tytułu i autora książki. Jeżeli w konkursie jest fragment wiersza lub opowiadania ze zbioru, organizator informuje, jaką odpowiedź uzna za wystarczającą (może prosić o podanie również tytułu zbioru). Do konkursowych fragmentów (wszystkich lub tylko kilku) można też przygotować pytania dodatkowe, odpowiedzi na te pytania są również punktowane.

Na pytania konkursowe nie odpowiadamy na Forum!

Odpowiedzi należy przesyłać na adres osoby przygotowującej konkurs; ona też odpowiada na maile, podaje rozwiązanie konkursu i jego wyniki oraz zawiadamia mnie, komu przyznać gwiazdkę zwycięzcy konkursu.

Nagrodą za udział w konkursie jest miejsce na liście i SATYSFAKCJA!

Użytkownik: misiabela 29.08.2011 15:16 napisał(a):
Odpowiedź na: I tak oto, całkiem ni... | paren
A kiedy będzie pierwszy konkurs powakacyjny? - zapytała upierdliwa konkursowiczka ;-)
Użytkownik: janmamut 29.08.2011 16:49 napisał(a):
Odpowiedź na: A kiedy będzie pierwszy k... | misiabela
"Konkursów będzie w roku 2012 dwadzieścia, zaczną się 2 i 17 każdego miesiąca, jak zwykle z wyjątkami: 3 stycznia i 3 listopada."

A skoro wrzesień nie jest ni styczniem, ni listopadem, to z 1 na 2 września. :-)
Użytkownik: misiabela 29.08.2011 18:26 napisał(a):
Odpowiedź na: "Konkursów będzie w roku ... | janmamut
Przyznaję się bez bicia, że nie przeczytałam całej noty, myśląc, że zgodnie z tytułem dotyczy tylko zapisów itp. Dziękuję więc za wyczerpujące info :-)
Użytkownik: paren 29.08.2011 17:10 napisał(a):
Odpowiedź na: A kiedy będzie pierwszy k... | misiabela
Chciałam dać Wam czas na powrót do codzienności po atrakcjach zjazdowego weekendu i wtedy przypomnieć jeszcze, ale mogę już teraz:

- pierwszy konkurs po wakacjach pojawi się o północy z 1 na 2 września (czwartek/piątek) . Zapraszam w imieniu Mamuta. :-)

- tej samej nocy - także o północy - zaczynam zapisy na zorganizowanie konkursu w przyszłym roku - 2012. Zapraszam chętnych do przygotowania i poprowadzenia zabawy. :-)
Użytkownik: Annvina 01.09.2011 10:34 napisał(a):
Odpowiedź na: Chciałam dać Wam czas na ... | paren
To już dzisiaj!!!
Mam nastawione 5 przypomnień, bo w zeszłym roku zapomniałam i jak się zorientowałam, to było już za późno :(
Ach, jak mi już brakuje konkursów!
Użytkownik: paren 01.09.2011 11:29 napisał(a):
Odpowiedź na: To już dzisiaj!!! Mam n... | Annvina
Tak, to już dzisiaj, zapraszam w nocy. :-)
Użytkownik: paren 02.09.2011 09:04 napisał(a):
Odpowiedź na: I tak oto, całkiem ni... | paren
To przypominajka dla osób, które chciałyby zorganizować konkurs w 2012, ale przeoczyły komunikat o rezerwowaniu terminu.

Zapisy trwają od północy, w tej chwili są jeszcze pojedyncze terminy wolne lub nie do końca "dogadane", zapraszam. :-)