Dodany: 05.08.2011 20:48|Autor: apogeum55

Środkowy palec dla czytelników

UWAGA SPOILER Po co ta cała intryga? Po co te retrospekcje? Po co autor specjalnie myli tropy, skutecznie mieszając czytelnikowi w głowie skoro wszystko to jedna wielka bujda. Dla mnie zakończenie tej książki to jak wystawienie środkowego palca w stronę czytelnika. Bo skoro wszystko jest od początku do końca fikcją to czemu nie wrzucić tam Indiany Jonesa, Luke'a Skywalkera czy Baracka Obamy? Przecież wszystko to i tak jedna wielka ściema, która dzieje się wyłącznie w głowie bohatera. Dla mnie takie rozwiązania stosują partacze, którzy nie wiedzą jak wybrnąć z całej sytuacji. Dziękuję za taką literaturę, dziękuję za taki bestseller.
Użytkownik: jodame 29.07.2013 20:25 napisał(a):
Odpowiedź na: UWAGA SPOILER Po co ta ca... | apogeum55
Mam bardzo podobne odczucia.. . Teoretycznie powinno mi być wszystko jedno, czy historia dzieje się "naprawdę" czy tylko w głowie fikcyjnej postaci, ale mimo to byłam rozczarowana. Poczułam się trochę oszukana i olana -po co spędzam czas na kombinowaniu co się stało/co będzie dalej, skoro to ściema?
Gdyby jeszcze to co realne (w książce) jakoś fajnie łączyło się z tym, co postać sobie wyobraża, to mogłabym zrozumieć ideę Autora. Ale nie widzę sensu.
Książkę fragmentami czytało mi się bardzo dobrze. Zdarzało się, że mnie nudziła/męczyła (kolejne strony niczego nie wnosiły).
Moim zdaniem Autor ma dryg do pisana, ale ta pozycja mu jakoś nie wyszła.. .