Dodany: 04.08.2011 14:49|Autor: littleangel_

Książka: Objęcia nocy
Kenyon Sherrilyn

Czas poznać kolejnego Mrocznego Łowcę

Niedługo po przeczytaniu książki Rozkosze nocy (Kenyon Sherrilyn) sięgnęłam po kolejną część cyklu, ciekawa, czy „Objęcia nocy” dorównają swojej poprzedniczce. Muszę przyznać, że autorka nie zawiodła moich oczekiwań.

Książka opowiada o Talonie, celtyckim wojowniku, który wieki temu w zamian za możliwość dokonania zemsty na krzywdzicielach oddał swoją duszę Artemidzie, tym samym skazując się na wieczną służbę jako Mroczny Łowca. Od tego czasu jego celem stała się conocna walka z Daimonami (istotami żywiącymi się ludzkimi duszami). Takie życie, mimo licznych wad (Łowcy są skazani na przebywanie przez wieczność w mroku, promienie słoneczne są dla nich śmiercionośne), odpowiada mu - do czasu, kiedy poznaje piękną i trochę zwariowaną Sunshine.

Sunshine jest dobiegającą trzydziestki, wyjątkowo atrakcyjną artystką. Bohaterka „Objęć nocy” to całkowite przeciwieństwo Amandy (bohaterki poprzedniej części), która była twardo stąpającą po ziemi księgową. Sunhine jest z natury otwarta, przyjacielska, odrobinę zwariowana i bardzo roztrzepana – dzięki temu nie sposób jej nie lubić.

Z początku żadne z nich nie planuje dłuższej znajomości. Sunshine, po nieudanym małżeństwie, nie ma ochoty się z nikim wiązać. Natomiast Talon nie może sobie pozwolić na jakikolwiek związek czy nawet na żywienie głębszych uczuć do kogokolwiek. Celt jeszcze za życia został przeklęty przez starożytnego boga wojny i od tamtej pory każdą osobę, którą pokocha, czeka śmierć. Jednak, jak to się mówi, „serce nie sługa”, a miłość może zawitać w twoim życiu w każdej chwili. Sytuacja między bohaterami w dalszej części powieści jeszcze bardziej się komplikuje, ale oczywiście nie będę wam psuć niespodzianki ;).

Autorka, tak jak w poprzednim tomie, raczy nas sporą liczbą opisów erotycznych, dlatego też książkę polecam raczej starszym czytelnikom.

Oprócz kłopotów miłosnych Talon wraz z resztą Mrocznych Łowców ma na głowie zbliżające się w Nowym Orleanie obchody Mardi Gras, podczas których Daimony urządzają sobie prawdziwą ucztę. Z tego względu do miasta przybywa Zarek (bohater kolejnego tomu, Taniec z Diabłem (Kenyon Sherrilyn) ), którego charakteru i impulsywności w żaden sposób nie da się opanować, przez co zamiast być podporą, staje się kolejnym problemem dla pozostałych. Podczas czytania tej powieści dowiadujemy się całkiem sporo o przeszłości i teraźniejszości tego niebezpiecznego faceta, dlatego tomy tej serii najlepiej czytać po kolei.

W „Objęciach nocy” mamy także możliwość lepiej poznać Acherona, który jest moim ulubieńcem. Znajdziemy tu trochę faktów z jego przeszłości, chociaż jestem pewna, że autorka nie zdradziła nam o nim wszystkiego i ma jeszcze trochę asów w rękawie. Muszę przyznać, że najbardziej nie mogę się doczekać właśnie tomu z Atlantydą w roli głównej.

Bardzo dużą zaletą tej książki jest umiejętne przeplatanie się teraźniejszości z niezwykle ciekawą przeszłością bohaterów oraz liczne nawiązania do mitologii.

Natomiast za największy minus tej pozycji uważam (tak jak w poprzedniej części) okładkę. Zastanawia mnie, czy graficy wydawnictwa MAG chociaż pobieżnie przeczytali opis bohaterów. Talon w książce przedstawiony jest jako nieziemski przystojniak o jasnoblond włosach (co raczej nie znajduje odzwierciedlenia na okładce). Natomiast Sunshine, jak już wspominałam, jest osobą trochę zwariowaną, uwielbiającą żywe kolory (w szczególności różowy), a na okładce wygląda jak uosobienie smutku i mroku. Krótko mówiąc, jest to kolejna nieudana okładka do tej serii. Wydawnictwo powinno chyba zmienić grafika… No, ale mam nadzieję, że w następnych tomach spiszą się lepiej (już przy książce Taniec z Diabłem (Kenyon Sherrilyn) okładka nie jest tak tragiczna).

Podsumowując, jeśli czytaliście „Rozkosze nocy”, z pewnością warto sięgnąć po kolejną część. A ja tymczasem lecę do księgarni po Taniec z Diabłem (Kenyon Sherrilyn) :).