Dodany: 2004-10-08 18:22|Autor:

Książka: Elfy i ludzie
Piątek Tomasz
Notę wprowadził(a): dorocinska

Z katalogu wydawcy


Po "Żmijach i kretach", po "Szczurach i rekinach", przychodzi czas na prawdziwe bestie. "Elfy i ludzie". Ostatni tom sagi "Ukochani Poddani Cesarza". I ostatnia szansa, aby dowiedzieć się, co się stało z rudowłosą złodziejką Jongą, z tchórzliwym generałem Tundu Embroją, z pięknym majorem Hengistem... i z samym Cesarzem. Czy opowieść, która dzieje się w świecie gorszym niż nasz, może skończyć się dobrze?

Ukochani poddani Cesarza znajdują się w Rombie, gdzie torturowane są nawet rośliny, a cierpienia fizyczne i psychiczne są tak misternie kombinowane, aby połączyły się w doskonałą jedność. Tymczasem grupa gotowych na wszystko krasnoludów przekrada się do stolicy, aby zgładzić Cesarza. Ktoś musi ponieść karę za męczarnie wszystkich istot... Ale kto, jeśli to wszystkie istoty są winne?

[Agencja Wydawnicza RUNA]

(c)Wszystkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie bez zgody autora zabronione.

Wyświetleń: 2004
Dodaj komentarz
Przeczytaj komentarze
ilość komentarzy: 1
Użytkownik: reniferze 2022-06-22 22:30 napisał(a):
Odpowiedź na: Po "Żmijach i kretach", p... | dorocinska
Zastanawiam się, po co autor wydalił z siebie kolejną część tej serii. W ferworze bezmyślnego okrucieństwa i wulgarności można oczywiście dopatrywać się metafory totalitaryzmów, fanatyzmów itd., ale to jest za słabe literacko, żeby uzasadniało dorobienie ideologii.
Patronaty Biblionetki
Biblionetka potrzebuje opiekunów
Recenzje

Użytkownicy polecają:

Redakcja poleca: