Dodany: 17.07.2011 20:57|Autor:

Twórcy cieszącej się uznaniem publikacji "1001 książek, które warto w życiu przeczytać" przekazują w Państwa ręce ten fascynujący, wyczerpujący przewodnik, wprowadzając w świat 501 wybitnych pisarzy, poetów, dramaturgów i eseistów, działających na całym świecie i na przestrzeni wieków. Książka "501 wielkich pisarzy" prezentuje nieformalną, ilustrowaną historię literatury w formie zwięzłych, wypełnionych faktami biografii. Każdy biograficzny wpis zawiera ocenę kreatywnych dokonań pisarza oraz jego wpływu na kulturę i literaturę.

Ta poprzedzona dokładnymi badaniami i wypełniona informacjami oraz wzbogacona ilustracjami pozycja obejmuje historię literatury od jej początków aż po czasy współczesne. Stanowi swoisty kanon literatury światowej. Wpisom biograficznym towarzyszą ilustracje portretujące pisarzy. Wprowadzające cytaty pisarzy lub ich krytyków dają nam dodatkowy wgląd w duszę i istotę dzieła twórcy.

"501 wielkich pisarzy" to leksykon skompilowany przez znanego brytyjskiego autora i literaturoznawcę, profesora Juliana Patricka, a napisany przez międzynarodowy zespół krytyków literatury i dziennikarzy. Jest przystępnym przewodnikiem przedstawiającym najważniejsze postacie świata literatury. Na jego kartach znajdziecie Państwo wiele wspaniałych dzieł ilustrujących twórców lub ich dzieła.

[Wydawnictwo MWK, 2009]