Dodany: 04.07.2011 20:10|Autor:

Książka: Nieobecni
Żurawiecki Bartosz
Notę wprowadził(a): Sluchainaya

Po rozstaniu z partnerem A. nie może spać, dręczą go koszmary, ma depresję. Utrzymuje kontakty tylko z matką eksa, Marią. Pewnego dnia stwierdza, że nikt go nie dostrzega. Może kraść, zabijać. Tylko Maria go widzi. Wyznaje mu, że jej życie nigdy nie miało sensu i że nienawidzi tego świata. Postanawiają wymordować episkopat polski, a potem zniszczyć ziemię.

W naszym świecie geje i stare kobiety czują się wykluczeni. Przeczytaj o tym, jak gej i starsza kobieta wykluczają cały świat.

Bartosz Żurawiecki (1971) - dziennikarz, krytyk filmowy, felietonista, pisarz i dramaturg. Publikuje w "Filmie", "Przekroju", "Tygodniku Powszechnym", "Dialogu", "Ha!arcie", "dwutygodniku.com", na stronach wp.pl i onet.pl. Prowadzi blog filmowy kanału ale kino!. Laureat Nagrody im. Krzysztofa Mętraka dla młodego krytyka filmowego (1996). Autor powieści "Trzech panów w łóżku, nie licząc kota" (2005) i "Ja, czyli 66 moich miłości" (2007), a także zbioru dramatów "Erotica alla polacca. Nowele dramatyczne" (2005). Współautor książek "Homofobia po polsku" (2005), "Autorzy polskiego kina" (2004) i "Parametry pożądania: kultura odmieńców wobec homofobii" (2006).

[Wydawnictwo Krytyki Politycznej, 2011]