Dodany: 2007-04-14 07:29|Autor: tilerist

Książka: Małomówny i rodzina
Musierowicz Małgorzata

1 osoba poleca ten tekst.

Małomówny i rodzina


Bardzo wciągająca książka zawierająca wiele zabawnych wątków.

Owdowiała mama Munia, Tunia i Moniki (nazywanej Rzodkiewką z tego powodu, iż była pulchną dziewczynką) wraz ze swymi dziećmi przeprowadziła się do Śmietankowa. Tam miejscowy doktor cicho podkochiwał się w niej, a Peleryniarz knuł intrygi w celu porwania rodzeństwa.

Dzieci odnajdują zaszyfrowany list pana Zielińskiego, po czym znajdują skarb we własnym ogródku.

Tytułowy Małomówny to... kurczak Franuś, którego Rzodkiewka uratowała przed rychłą śmiercią w rosole.

(c)Wszystkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie bez zgody autora zabronione.

Wyświetleń: 9609
Dodaj komentarz
Przeczytaj komentarze
ilość komentarzy: 2
Użytkownik: bobi378 2007-05-28 11:35 napisał(a):
Odpowiedź na: Bardzo wciągająca książka... | tilerist
Przed sięgnięciem po książkę "Małomówny i rodzina" przestrzegano mnie słowami: "to raczej nie dla ciebie, pani Małgosia pisze powieści dla dzieci i nastoletnich dziewcząt". Pomyślałem, że niezależnie od wieku potencjalnego czytelnika, powieść może być przede wszystkim dobrze albo źle napisana, i w ramach relaksowej lektury do poduszki - postanowiłem zaryzykować. Od razu niemile uderzyła mnie nadęta sztuczność realiów powieści a przede wszystkim jej bohaterów. Mamy więc 13 i 14 letnich chłopców konwersujących ze sobą językiem angielskich dżentelmenów, mamy 6 i 5 letnie dzieci dorównujące im spokojnie intelektem i pewnością siebie, a spotkania rodziny przy stole to bez przesady - krasomówczy wersal!
Bohaterowie powieści, to nie postacie z książki dla dzieci lecz z disneyowskich kreskówek. Po godzinie nie dałem już rady czytać, ale przeczytawszy zachęcające recenzje na temat dalszych wątkow sensacyjno-przygodowych, może się jeszcze zmuszę.
Użytkownik: agaton205 2008-05-22 15:11 napisał(a):
Odpowiedź na: Przed sięgnięciem po ksią... | bobi378
mi się podobała, choć można by dyskutować oczywiście o postaciach i ich wybitnych cechach, ale jak dla mnie to po prostu książka pani Małgorzaty, czyli coś co zawsze z chęcią przeczytam :)
Patronaty Biblionetki
Biblionetka potrzebuje opiekunów
Recenzje

Użytkownicy polecają:

Redakcja poleca: