Dodany: 2011-06-26 15:05|Autor: reniferze

James Frey "Milion małych kawałków"


"Myślę, że Bóg to coś, czego Ludzie używają, żeby uniknąć rzeczywistości. Myślę, że wiara pozawala Ludziom odrzucić to, co mają przed oczami, to znaczy fakt, że to coś, to życie, to istnienie, ta świadomość, czy jakkolwiek byś to nazwała, to wszystko, co mamy, i wszystko, co będziemy mieć. Myślę, że Ludzie wierzą, bo pragną i muszą w coś wierzyć, w cokolwiek, bo życie bez tego może być trudne i przygnębiające i bezwzględne."

"Nałóg to decyzja. Osoba czegoś chce, cokolwiek to jest, i podejmuje decyzję, żeby to zdobyć. Kiedy już to ma, podejmuje decyzję, żeby to wziąć. Jeżeli bierze to za często, proces decyzyjny wymyka się spod kontroli, a jeżeli za bardzo wymknie się spod kontroli, stanie się nałogiem. Na tym etapie decyzję jest już bardzo trudno podjąć, ale to w dalszym ciągu decyzja. Zrobić albo nie. Wezmę czy nie wezmę. Czy będę żałosnym gównianym Narkomanem i dalej będę marnował sobie życie, czy powiem nie i spróbuje nie brać i być porządnym Człowiekiem. To jest decyzja. Za każdym razem. Decyzja. Zbierz wystarczającą liczbę takich decyzji, a ustanowisz kierunek i wyznaczysz standard swojego życia. Narkoman albo człowiek. Genetyka nie podejmuje tej decyzji. To tylko wymówka. Pozwala Ludziom twierdzić to nie była moja wina mam skłonności genetyczne. To nie była moja wina zostałem tak od samego początku zaprogramowany. To nie była moja wina nie miałem nic do gadania. Gówno prawda. Pierdolić te brednie. Zawsze jest decyzja. Weź odpowiedzialność. Narkoman albo człowiek. To jebana decyzja. Za każdym razem."


Milion małych kawałków (Frey James)

(c)Wszystkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie bez zgody autora zabronione.

Wyświetleń: 3333
Dodaj komentarz
Przeczytaj komentarze
ilość komentarzy: 4
Użytkownik: alicja225 2011-06-26 19:02 napisał(a):
Odpowiedź na: "Myślę, że Bóg to coś, c... | reniferze
Bardzo trafne fragmenty wybrałaś, jednak ja dalej obstaję przy tym o czym mówiłam. Nasz bohater miał bardzo silną wolę. Nie wszystkim nałogowcom jest to dane, żeby nie powiedzieć, że niewielu. Książka jednak dalej ma u mnie wysoką pozycję. Mam drugą część. "Mój przyjaciel Leonard". Chcesz pożyczyć?
Użytkownik: reniferze 2011-06-27 13:06 napisał(a):
Odpowiedź na: Bardzo trafne fragmenty w... | alicja225
To prawda, niewiele osób jest w stanie sobie poradzić, tak jak on to zrobił. Jestem pełna podziwu i jednocześnie smutku, że taki Frey jest tylko jeden..

A drugą część z radością pożyczyłabym od Ciebie w sobotę :).
Użytkownik: alicja225 2011-06-27 17:15 napisał(a):
Odpowiedź na: To prawda, niewiele osób ... | reniferze
To razem się będziemy radować, bo mnie się druga jeszcze bardziej podobała:)
Użytkownik: reniferze 2011-06-27 17:36 napisał(a):
Odpowiedź na: To razem się będziemy rad... | alicja225
Poważnie? Oj, to mi zrobiłaś smak.. już nie mogę się doczekać :).
Legenda
  • - książka oceniona przez Ciebie - najedź na ikonę przy książce aby zobaczyć ocenę
  • - do książki dodano opisy lub recenzje
  • - książka dostępna w naszej księgarni
  • - książka dostępna u innych użytkowników (wymiana, kupno)
  • - książka znajduje się w Twoim schowku
Patronaty Biblionetki
Biblionetka potrzebuje opiekunów
Recenzje

Użytkownicy polecają:

Redakcja poleca: