Dodany: 12.04.2007 10:56|Autor: dorsz

Nagrody TVP Kultura

21 kwietnia, w rocznicę swojego powstania, TVP Kultura przyzna swoje nagrody kulturalne najwybitniejszym polskim twórcom. W kategorii Literatura nominowani są:
  1. Wiesław Myśliwski za "Traktat o łuskaniu fasoli", wielką powieść, która zachęca by żyć uważniej, nie wyrzucać z pamięci zdarzeń z pozoru błahych i rozmów w których kryje się prawda o człowieku.

2. Janusz Anderman za "Cały czas". Na swoje ostre pióro Anderman nabił całą generację rówieśników, mity polskiej historii współczesnej oraz literatury. Nic nie jest takie jakim się zdaje, ale takim jakim chcemy aby było - mówi nam Anderman.

3. Tomasz Różycki za tom poezji "Kolonie". Choć tytuł sugeruje wyprawę w egzotyczne kraje, wiersze te są zakotwiczone w polskiej rzeczywistości i udowadniają, że siła wyobraźni bardziej przekonuje niż najbardziej barwna widokówka z dalekich krain.
Użytkownik: Bacia 12.04.2007 18:37 napisał(a):
Odpowiedź na: 21 kwietnia, w rocznicę s... | dorsz
W obecnej beznadziei telewizyjnej TVP Kultura stanowi wyjątek. Zbliża się rok ich istnienia i nadal trzymają poziom. Oby tak dalej. Jeśli chodzi o te nominacje to trudny wybór. Czy wiadomo kto będzie w jury?