Dodany: 24.06.2011 08:45|Autor: Sznajper

w Warszawie i Łodzi

Wydawnictwo JanKa zaprasza wszystkich czytających na spotkania:

29 czerwca – z Tomaszem Białkowskim,
autorem m.in. powieści „Dłużyzny”, „Pogrzeby”, „Mistrzostwo świata”, „Zmarzlina”.
Rozmowę o najnowszej, „Teorii ruchów Vorbla”, poprowadzi Robert Ostaszewski.

„Teorię ruchów Vorbla” rozpoczyna i kończy to samo stwierdzenie: „To takie proste”.W rzeczywistości nic tu „takie proste” nie jest. Powieść Białkowskiego to zakrojona na szeroką skalę konstrukcja epicka dotycząca ludzkich losów i charakterów, które tak jak sploty pojedynczych nitek składają się na rozległą tkaninę współczesnego społeczeństwa. Refleksję nad społeczeństwem Autor rozwija, posługując się teorią ruchów Browna, który zaobserwował, że pyłki roślin w zawiesinie wodnej wykonują gwałtowne, chaotyczne ruchy, nieobliczalne, nie poddające się żadnym regułom opisu. To samo można powiedzieć o ludziach, bo naszą psychikę, postępowanie, nawet kierunek biegu życia możemy zrozumieć tylko poprzez relacje z innymi. (Włodzimierz Kowalewski)

Warszawa, Księgarnia Serenissima, ul. Jazdów 2, CSW Zamek Ujazdowski, godzina 18.00

30 czerwca – z Magdaleną Zimniak,
autorką m.in. „Szlaku” i „Willi”.
Spotkanie poprowadzi Andrzej Zimowski.

Mogłoby się wydawać, że [„Wila”] to opowieść o kobiecie uzależnionej od męża, kobiecie uległej, kobiecie o spaczonym postrzeganiu wolności. Lecz tak nie jest. To trzymający w napięciu thriller, z elementami horroru nawet, z głębokim psychologicznym zarysem postaci. Mrożąca krew w żyłach historia utraconej miłości w imię ocalenia życia ukochanej osoby i związania się z potworem bez serca. Który nie zawaha się przed niczym, byleby tylko zdobyć kobietę, którą chce mieć na własność. (Agnieszka Lingas-Łoniewska)

Łódź, kawiarnia U Milscha, ul. Łąkowa 21, godzina 19.00