Dodany: 12.06.2011 11:53|Autor: 82zabcia{0} obchodzi dzisiaj swoje urodziny BiblioNETkowe! Kliknij aby dowiedzieć się które!

Kultura i sztuka> Muzyka

W jaki sposób najchętniej słuchacie muzyki?

W jaki sposób najchętniej słuchacie muzyki: z radia, z płyt, kaset, czy zwyczajnie z komputera, na przykład z takich portali jak Wrzuta czy YouTube?
Użytkownik: perversse 12.06.2011 14:31 napisał(a):
Odpowiedź na: W jaki sposób najchętniej... | 82zabcia{0} obchodzi dzisiaj swoje urodziny BiblioNETkowe! Kliknij aby dowiedzieć się które!
jedynie z MP3, jadać autem jeszcze ewentualnie radio.
Użytkownik: plummy 12.06.2011 19:33 napisał(a):
Obecnie najchętniej z ipoda. Bardzo rzadko zdarza mi się z płyt, ale to dlatego, że mam ich mało. Za to marzy mi się gramofon do odsłuchania sterty winyli rodziców :).
Użytkownik: Njordh 07.07.2011 20:30 napisał(a):
Najczęściej wrzucam na mp3 i przemieszczając się odtwarzam.
Teraz z racji tego, że głośniki w laptopie nie są przyjazne człowiekowi, mniej słucham z komputera, chyba, że wieczorami, podłączając słuchawki. Kiedyś lubiłam odtwarzać z pc, ale to były inne czasy, inne głośniki i chyba inna akustyka pokoju.
Poza tym lubię moje radio, słucham Trójki nie internetowo, ale najczęściej z odbiornika właśnie. Wygląda niepozornie, ale potrafi zagrać. Zwłaszcza niektóre audycje.

Ale najbardziej nie lubię jechać z kimś autem i być zmuszoną do słuchania jego muzyki. To już tak sobie dopowiem, żeby wyrzucić żal. :<
Użytkownik: 82zabcia{0} obchodzi dzisiaj swoje urodziny BiblioNETkowe! Kliknij aby dowiedzieć się które! 08.07.2011 11:30 napisał(a):
Odpowiedź na: Najczęściej wrzucam na mp... | Njordh
Dlaczego, według Ciebie, głośniki w laptopie nie są przyjazne człowiekowi? Co z nimi jest nie tak?
Użytkownik: Zoana 08.07.2011 16:55 napisał(a):
Odpowiedź na: Dlaczego, według Ciebie, ... | 82zabcia{0} obchodzi dzisiaj swoje urodziny BiblioNETkowe! Kliknij aby dowiedzieć się które!
Ja bym raczej powiedziała, że słuchanie muzyki za pomocą słuchawek jest nieprzyjazne dla człowieka i jego zdrowia...
Użytkownik: agnieszak 08.07.2011 19:32 napisał(a):
Odpowiedź na: Ja bym raczej powiedziała... | Zoana
Myślę, że Njordh chodziło o to, że głośniki w laptopie słabej jakości są. Fakt, kiepski dźwięk.
Ja sama najczęściej słucham niestety na słuchawkach podczas podróży, ale jak już mam chwilę czasu to najlepiej z dobrze rozmieszczonych głośników. Można się poczuć wręcz zanurzonym w muzyce :)
Użytkownik: Njordh 08.07.2011 21:21 napisał(a):
Odpowiedź na: Myślę, że Njordh chodziło... | agnieszak
Dokładnie. Chodzi o jakość dźwięku, akustyka, wystarczy posłuchać jakiejś piosenki na laptopie, a później z użyciem innego sprzętu. Nie jestem znawcą, ale po prostu moje ucho nie odbiera najlepiej muzyki z pc, komunikaty mogą być, ale muzyka - to muzyka.
Słuchawki złe dla zdrowia? Być może tak, efekt poznam za kilkanaście lat. Natomiast niewątpliwie są przyzjazne moim odczuciom estetycznym. :>
Użytkownik: 82zabcia{0} obchodzi dzisiaj swoje urodziny BiblioNETkowe! Kliknij aby dowiedzieć się które! 08.07.2011 22:56 napisał(a):
Odpowiedź na: Myślę, że Njordh chodziło... | agnieszak
To zależy, w jakim laptopie. Jeśli jakiś laptop jest złej jakości, to i głośniki będą w nim słabe.
Użytkownik: Njordh 13.07.2011 08:59 napisał(a):
Odpowiedź na: To zależy, w jakim laptop... | 82zabcia{0} obchodzi dzisiaj swoje urodziny BiblioNETkowe! Kliknij aby dowiedzieć się które!
Polemizowałabym, ogólnie mówiąc dobry laptop jako "dobry komputer" to sprzęt z odpowiednim procesorem i jego taktowaniem, nie sądzę, by miało to jakikolwiek związek z jakością dźwięku bezpośrednio. :D Można by oczywiście wysnuć wnioski, że jeżeli ktoś produkuje dobry sprzęt, zadba też o jego, hm, szatę dźwiękową, ale to już jest naciągane stwierdzenie. Jakość dźwięku nie zależy od jakości komputera.
Poza tym jednak, ja pisałam o zupełnie innej rzeczy - w laptopach jest przeważnie jeden, płaski głośnik - jak na moje ucho to tak czy inaczej pozytywnie nie wpływa na komfort słuchania - ale tu daję sobie prawo do błędnego myślenia i ponawiam pytanie - czy mylę się? Czy nie lepiej słucha się nam, gdy dźwięk nas "otacza"?
Użytkownik: Valaya 13.07.2011 10:16 napisał(a):
Odpowiedź na: Polemizowałabym, ogólnie ... | Njordh
Muzyki słucham przeważnie z płyt na sprzęcie w miarę dobrej jakości, albo z komputera podłączonego do wieży, jeśli chcę by coś tam w tle grało i brzęczało. W nocy - na słuchawkach. Nie wyobrażam sobie słuchania i delektowania się muzyką bezpośrednio z laptopa. Zresztą słucham takich dźwięków, że mój laptop by ich nie zniósł po prostu. ;-)
Użytkownik: MotherBlessing 30.07.2011 17:08 napisał(a):
Na MP3: jadąc autobusem albo tramwajem. Ewentualnie z komputera jak siedzę sobie na parapecie, palę papierosa i obserwuję ludzi na ulicy trzy piętra niżej :)
Użytkownik: 82zabcia{0} obchodzi dzisiaj swoje urodziny BiblioNETkowe! Kliknij aby dowiedzieć się które! 03.10.2011 21:29 napisał(a):
Odpowiedź na: Polemizowałabym, ogólnie ... | Njordh
Ja słucham muzyki prawie wyłącznie z komputera. Co prawda stacjonarnego, nie laptopa, ale jednak z komputera.I to mi wystarcza. A w nocy z radia.
Użytkownik: Pingwinek 12.07.2018 18:35 napisał(a):
Na miejscu - komputer, yt. W drodze - mp3.