Dodany: 11.06.2011 15:37|Autor: seremity

Książka pełna humoru

Jeżeli szukasz fantastyki i jednocześnie masz ochotę się pośmiać, ta książka jest dla Ciebie; w moim przypadku był to strzał w dziesiątkę!

Tajemnicze niebezpieczeństwo zagraża światu. Przedstawiciele wszystkich ras wyruszają, aby je pokonać. Na końcu zaglądają do krasnoludów, które powiadamiają o wszystkim Władcę. Ten postanawia osobiście dołączyć się do wyprawy, ale wszak trzeba to zrobić incognito, więc dołącza do niej jako nekromanta.

Ciemny czarownik nie przypada pozostałym członkom drużyny do gustu. Początkowo drwią z jego młodego wieku i niedoświadczenia. Szybko jednak okazuje się, że nekromanta nie jest wcale tym, za kogo się podaje, tylko kim w takim razie jest naprawdę?

"Prawa i powinności" bardzo mi się podobały. Dawno żadna książka tak mnie nie rozśmieszyła. Sama fabuła nie jest może szczególnie odkrywcza i ma kilka drobnych dziur, ale za humor i styl jestem w stanie wybaczyć drobne niedociągnięcia. Dla mnie ta powieść była po prostu świetna. Wszystkim lubiącym fantastykę i pragnącym się pośmiać serdecznie ją polecam.

[prawie identyczną recenzję umieściłam na swoim blogu]

Użytkownik: Patikuk 17.05.2017 17:10 napisał(a):
Odpowiedź na: Jeżeli szukasz fantastyki... | seremity
Książka jest świetna! Niemal nie przestawałam się śmiać, a gdy przy niektórych fragmentach wybuchałam głośnym śmiechem to moja współlokatorka dziwnie się na mnie patrzyła :) W każdym razie polecam książkę każdemu, kto chce miło spędzić wieczór (bądź dwa) i nie szuka zawiłej intrygi, a jedynie stare dobre ratowanie świata :)