Dodany: 04.04.2007 12:05|Autor: undeaddarkelf

Gdzie jest Xameleon?

Książkę tę, choć została wydana w sierpniu 2003 roku, kupiłem z powodu trudnej dostępności zaledwie miesiąc temu. Już po 20 lub 30 stronach zacząłem się zastanawiać, gdzie jest główny bohater, tytułowy Xameleon. Po kolei poznajemy wszystkich bohaterów powieści, ale Holendryka, którego tropem podążamy, cały czas nie ma. Choć rzecz dzieje się w krainie magii i nasz główny bohater sam posiada magiczny dar, nie zaliczyłbym tej powieści do typowej fantasy, bardziej do opowieści szpiegowskich, gdyż przez całą książkę zagadka goni zagadkę.

Kim dokładnie jest tytułowy Xameleon? Kto najwięcej skorzysta, jeśli Trazwalar Wielki zginie? Czy Sodosowi Skrępowanemu uda się powstrzymać Holendryka?

Odpowiedzi na te oraz wiele innych pytań, które pojawiają się w czasie czytania, znajdziecie w tej książce, którą ja przeczytałem jednym tchem. Polecam serdecznie.

Wyświetleń: 2075
Użytkownik: Medwith 23.08.2007 20:27 napisał(a):
Odpowiedź na: Książkę tę, choć została ... | undeaddarkelf
Wszystkich, którzy zamierzają przeczytać "Tropem Xameleona" odsyłam do zbiorów opowiadań "EuGeniusza Polskiej Fantastyki". Myślę, że dość ważne jest poznanie "dramatis personae". Jednakże można czytać książkę i opowiadania w dowolnym, wręcz, układzie i nie traci się zbyt wiele.
Gorąco polecam cykl o Xameleonie!!!

P.S.
Przepraszam Cię najmocniej, undeaddarkelf, ale Xameleon ma na imię Hondelyk, a nie Holendryk.