Dodany: 2011-06-02 17:42|Autor: Pennywise

błąd logiczny


Czy ktoś z Was, kto czytał tę książkę,może mi wyjaśnić rażący błąd logiczny w książce? W skrócie-otóż policjantka Jane szuka kobiety o imieniu Mila.Mila została nagrana w samochodzie z niejaką Oleną i Joe'm. W samochodzie jest ważna rzecz-gazeta z widoczną okładką. Później Olena zostaje znaleziona w zatoce,cudem odratowana,ginie.I na stronie 288 książki Jane odnajduje numer tej gazety-dokładnie ten, który był w samochodzie.I autorka powieści pisze "Jane spojrzała na dzień wydania.Dwudziesty lipca.Tydzień wcześniej Olena została wyłowiona z zatoki (...). Czyli jak? Gazeta, która została wydana po śmierci jednej z postaci jest kilkadziesiąt stron wcześniej z tą bohaterką w samochodzie??? A na dodatek za pomocą dokładnie tego numeru gazety (umieszczonego w niej ogłoszenia) osoby w samochodzie mają się porozumiewać na wypadek rozdzielenia. Przypominam, numeru wydanego po śmierci Oleny.To kompletnie bez sensu i dlatego oceniłem tę książkę tylko na 3.Ciekawe czy jest tam więcej takich "kwiatków", ja znalazłem jeden :-)))
Wyświetleń: 1963
Dodaj komentarz
Przeczytaj komentarze
ilość komentarzy: 3
Użytkownik: marr30 2013-04-18 11:58 napisał(a):
Odpowiedź na: Czy ktoś z Was, kto czyta... | Pennywise
Wiem, że to stary post, ale akurat przeczytałam książkę i wygląda na to, że wyjaśnienie leży w tłumaczeniu (o ile fragment w powyższym poście został zacytowany dokładnie). W oryginale jest: "Jane looked at the tabloid’s issue date: July 20th. It had gone on sale only a week before Olena was pulled from Hingham Bay." Gazeta wyszła TYDZIEŃ PRZED wyłowieniem Oleny z zatoki (czyli Olena została wyłowiona tydzień później, nie tydzień wcześniej).
Druga sprawa - gazetę znaleziono w samochodzie Joego po tym, jak zostawił go w pobliżu szpitala. Jane zobaczyła ją na zdjęciu z przeszukania samochodu, a nie na filmie, na którym w samochodzie są razem Mila, Olena i Joe.
Użytkownik: WszyscyByliOdwró​;ceni 2014-01-14 19:21 napisał(a):
Odpowiedź na: Czy ktoś z Was, kto czyta... | Pennywise
Zgadzam się z odpowiedzią powyżej, nie ma w książce tej nieścisłości, o której mówisz. Poza tym, błąd logiczny to zupełnie coś innego.
Użytkownik: Pennywise 2014-01-23 20:39 napisał(a):
Odpowiedź na: Zgadzam się z odpowiedzią... | WszyscyByliOdwró​;ceni
Być może rzeczywiście niedokładnie przeczytałem :-) Niestety nie mam już tej książki,żeby to sprawdzić ale dziękuję za odpowiedzi :-)
Legenda
  • - książka oceniona przez Ciebie - najedź na ikonę przy książce aby zobaczyć ocenę
  • - do książki dodano opisy lub recenzje
  • - książka dostępna w naszej księgarni
  • - książka dostępna u innych użytkowników (wymiana, kupno)
  • - książka znajduje się w Twoim schowku
Patronaty Biblionetki
Biblionetka potrzebuje opiekunów
Recenzje

Użytkownicy polecają:

Redakcja poleca: