Notę wprowadził(a): Pandorra

Książka: Błękitna lista (Schorlau Wolfgang)

Data dodania: 2007-03-22 15:39

Śmierć Detlefa Carstena Rohweddera, pierwszego prezesa Towarzystwa Powierniczego, to jedna z największych zagadek najnowszej historii Niemiec. Ten, kto zlecił zabójstwo, z pewnością życzył sobie, by przypisano je terrorystom – na miejscu znaleziono włos Wolfganga Gramsa należącego do Frakcji Czerwonej Armii, lecz trudno sobie wyobrazić, aby mógł się pochwalić umiejętnościami zawodowego snajpera. Zresztą dwa lata później sam został zastrzelony podczas próby aresztowania.

"Błękitna lista" daje jedną z możliwych odpowiedzi na pytanie: kto jest odpowiedzialny za oba zabójstwa. Prawdę odkrywa prywatny detektyw Georg Dengler przy okazji ustalania szczegółów śmierci profesora ekonomii, który doradzał Rohwedderowi. Oficjalnie profesor został uznany za ofiarę katastrofy lotniczej, lecz kilka minut po niej dzwonił do córki, by jej powiedzieć, że spóźnił się na feralny lot. Po tej rozmowie wszelki ślad po nim zaginął. Krok po kroku Dengler odkrywa związek między zgonem Rohweddera i awarią samolotu. Szybko też się domyśla, że ludzie za nie odpowiedzialni nie cofną się przed niczym.

[Wydawnictwo Sonia Draga, 2007]