Dodany: 18.03.2007 07:10|Autor:

Książka: Ognisty krzyż
Gabaldon Diana
Notę wprowadził(a): tomas71

Pomysłowa i świetnie napisana powieść, w której niemal wszystko jest możliwe w imię wielkiej miłości, a niezwykłe przygody bohaterów zapierają dech.

Claire, współczesna lekarka z Bostonu, przeniesiona przez nieznane siły do XVIII-wiecznej Karoliny Północnej, poznaje szkockiego górala Jimiego, właściciela ziemskiego. Jest rok 1770. W powietrzu wisi już rewolucja, która doprowadzi do powstania USA. Claire wie, że idą niebezpieczne czasy, zarówno dla jej rodziny, jak i innych osadników. Czy będzie w stanie zapobiec tragicznym wydarzeniom?

Jedyne w swoim rodzaju połączenie romansu, powieści przygodowej, historycznej i fantasy.

[Wydawnictwo Świat Książki, 2006]

Użytkownik: carrie 30.04.2008 08:26 napisał(a):
Odpowiedź na: Pomysłowa i świetnie napi... | tomas71
Gdyby autor tej okładkowej notki przeczytał choćby kilka fragmentów książki, o której pisze, to by wiedział, że szkocki góral ma na imię Jamie, a nie Jimi [!], a Claire wcale nie została przeniesiona do Karoliny Północnej, tylko do Szkocji, skąd popłynęła do Ameryki statkiem [tak przynajmniej było w "Podróżniczce", jeśli w końcu na polskim rynku ukażą się "Jesienne werble", to będę mogła zweryfikować, czy na pewno mam rację w tej kwestii]. Ponadto nazwanie Jamiego "właścicielem ziemskim" jest swego rodzaju semantycznym nadużyciem - bardziej pasowałoby określenie "banita".
Książka świetna, za to cytowana notka jest poniżej krytyki, moim skromnym zdaniem :>