Dodany: 29.04.2011 07:58|Autor:

Kontynuacja wcześniejszej książki Stephena E. Ambrose'a "D-Day". W swej nowej książce, która również stała się wielkim bestsellerem w Stanach Zjednoczonych, autor opowiada o losach zwykłych żołnierzy w ostatniej fazie II wojny światowej. Źródłem stały się wspomnienia, dzienniki oraz korespondencja do rodzin i przyjaciół.

"Stephen E. Ambrose znów udowodnił, że jest mistrzem w opisywaniu historii wojen. Błyskotliwa narracja przenosi czytelnika na pola bitew. (...) Wspaniała książka".
Colin Powell

"Środki artystyczne, jakimi rozporządza Ambrose, są imponujące. Jego pióro jest jak karabin maszynowy: obojętne, szybkostrzelne, niszczące".
Ken Burns

Stephen E. Ambrose (1936-2002), znany i ceniony autor dokumentalnych książek historycznych, był wykładowcą historii na University of New Orleans, dyrektorem Eisenhower Center i National D-Day Museum w Nowym Orleanie. Wiele jego książek poświęconych II wojnie światowej stało się wielkimi bestsellerami, wśród nich: "D-Day" (Wydawnictwo Magnum 1999), "Obywatele w mundurach" (Wydawnictwo Magnum 2000), "Kompania braci" (Wydawnictwo Magnum 2001). Na podstawie tej ostatniej powstał przy udziale Toma Hanksa i Stevena Spielberga dziesięcioodcinkowy serial telewizyjny "Kompania braci", emitowany również w Polsce.

[Wydawnictwo Magnum, Warszawa 2006]