Dodany: 16.03.2007 22:45|Autor:

Od ponad pięćdziesięciu lat dietetyka tradycyjna stale powtarza, że aby schudnąć, należy mnie jeść, a więcej się ruszać. Taka postawa przyjęła się we wszystkich krajach zachodnich, gdzie średnia wartość kaloryczna posiłków spadła do 30-35%. Mimo to liczba osób otyłych wcale nie zaczęła spadać, a zjawisko otyłości występuje na taką skalę, że Światowa Organizacja Zdrowia zaczęła już mówić o epidemii tego schorzenia na naszej planecie. Paradoks ten dowodzi, że ilość spożywanych kalorii nie ma żadnego wpływu na obfitość tuszy.

Michel Montignac od 1987 roku udowadnia tę opinię w swej książce "Jeść, aby schudnąć". Stała się ona jednym z największych bestsellerów w dziedzinie dietetyki.

Dzięki Michelowi Montignac zrozumiemy, dlaczego dietetycy optujący za dietami niskokalorycznymi są w błędzie i dlaczego stosowane wg ich zaleceń kuracje muszą zakończyć się niepowodzeniem.

Dzięki lekturze książki "Jeść, aby schudnąć" zrozumiemy, dlaczego i jak należy zmienić swoje obyczaje żywieniowe, aby stracić zbędne kilogramy i nigdy już ich nie odzyskać.

Polskie wydanie książki zostało uzupełnione i wzbogacone o kolejne rady dotyczące odżywiania się, co gwarantuje jeszcze większą skuteczność działania. Autor mógł się bowiem oprzeć na doświadczeniu setek lekarzy zalecających stosowanie Metody od 12 lat oraz na licznych badaniach naukowych opublikowanych w tym okresie.

Nowa wersja Metody Montignac daje, bardziej niż kiedykolwiek, wspaniałą nadzieję wszystkim, którzy walczą z nadwagą.

[Wydawnictwo Artvitae, 2004]