Dodany: 26.04.2011 19:50|Autor:

- kolejna, po "Seksie, narkotykach i czekoladzie", książka Paula Martina przybliża przyjemności, o których nam się nawet nie śniło
- ile prawdy jest w powiedzeniu, że kto rano wstaje, temu Pan Bóg daje? Dlaczego ptaki śpią z jednym okiem otwartym? Jak radzili sobie ludzie bez kofeiny i przed wynalezieniem budzika? I czy w dzisiejszych czasach ktokolwiek się jeszcze wysypia?

Chociaż przesypiamy jedną trzecią życia, nadal zadziwiająco mało wiemy na temat źródeł snu i jego celu. W najnowszej książce Paula Martina znajdziemy wszystko, co współczesna nauka wie o tym najbardziej tajemniczym stanie człowieka. Autor rozwikła dla nas zagadkę ziewania, ukaże zagrożenia związane z lunatyzmem, a nawet zwróci uwagę na nocne, nie tylko męskie, erekcje.

Czy możemy kontrolować swoje sny? I do czego w ogóle są nam one potrzebne? Paul Martin podkreśla ważną dla naszego życia rolę spania i śnienia. Dzięki niemu mamy szansę nabrać większego szacunku do tego cudownego czasu spędzanego w oderwaniu od świata oraz nauczyć się czerpać ze snu większą przyjemność.

[Muza SA, 2011]