Dodany: 14.03.2007 02:57|Autor:

Akcja "Kapitanów" rozpoczyna się 25 czerwca 1950 roku, kiedy o czwartej rano na pozycje armii południowokoreańskiej spadła nawała ognia artyleryjskiego wojsk KRL-D. W tym czasie wojskowa obecność Stanów Zjednoczonych na Półwyspie Koreańskim ograniczała się do Grupy Doradców Wojskowych.

"Kapitanowie" rozpoczynają drugą po "Korpusie" mundurową sagę W.E.B. Griffina. Tłem pierwszej były walki piechoty morskiej na Pacyfiku i waszyngtońskich salonach władzy w czasie II wojny światowej, zaś nowa seria przenosi nas na scenę i za kulisy innego rodzaju broni - Armii Stanów Zjednoczonych - w latach po niej następujących. Koniec wojny światowej nie oznacza bynajmniej dla bohaterów Griffina zasłużonego odpoczynku - politycy wikłają ich we wciąż nowe i obce wojny. Doświadczenia na nich zdobywane pozwalają uczestniczyć naszym bohaterom w dynamicznych zmianach, zachodzących w Armii od wojny koreańskiej do czasów wojny w Wietnamie.

"Zdaje się wam, że wiecie, co się działo z naszą Armią od zakończenia drugiej wojny? No to przeczytajcie u Griffina, jak to było naprawdę!"
"Army-Navy Magazine"

"Griffin jest bez wątpienia najlepszym kronikarzem amerykańskich sił zbrojnych".
Tom Clancy

Griffin to z pewnością najlepszy amerykański pisarz wojenny. Głęboka wiedza historyczna i niekwestionowany dar narracji sprawiają, że miliony czytelników z utęsknieniem czekają na jego kolejne powieści...
"The Dallas Morning News".

[Wydawnictwo Adamski i Bieliński, 2000]