Dodany: 05.10.2004 17:47|Autor: zorza

Zebrane opinie

"Ten niezwykle przenikliwy i dowcipny ciąg dalszy Przybytku Bożego śledzi losy młodego dr. Roya Bacha, który z dumą zaczyna specjalizację w Mount Misery - by odkryć orgię fascynujących tajemnic i potwornych nadużyć. Vic comica i dogłębne zrozumienie choroby psychicznej przez autora składają się na fascynującą lekturę". "Publishers Weekly"
"Tak jak Przybytek Boży był satyrą na medycynę ogólną, tak Mount Misery jest satyrą na psychiatrię. Samuel Shem napisał dalszy ciąg swojej kanonicznej powieści o lekarzu stażyście, odmalowując zjadliwy, lecz pełen humoru obraz profesji medycznej widzianej od środka". "BookPage"
"Przejmująca historia nieporadnych poszukiwań sensu i więzi przez młodego psychiatrę. Dr Roy Basch, który przeżył Przybytek Boży, teraz wspina się na Mount Misery, aby w jeszcze większym stopniu stać się jednym z nas". James Carroll, autor An American Requiem
"Prowokacyjne, wielowarstwowe i miejscami niepokojące. Podczas kolejnych stażów cząstkowych Roy przyswaja sobie teoretyczne podejście swoich opiekunów naukowych, na ogół z katastrofalnymi skutkami. Shem zręcznie buduje postacie. W jego pisarstwie jest wystarczająco dużo pasji, abyśmy się zaangażowali, i wystarczająco dużo mądrości, abyśmy zrozumieli". "The American Oxonian"
"Absorbująca, mroczna i rozrywkowa lektura. Witamy w klinice psychiatrycznej Mount Misery, domu obłąkańców, samobójców, makiawelistów i biesów. Mieszkają tutaj nałogowi kłamcy, niereformowalni cudzołożnicy, seksualni zboczeńcy, a nawet paru autentycznych wariatów. Na razie mówimy tylko o lekarzach. Mount Misery to Lot nad kukułczym gniazdem lat dziewięćdziesiątych". "San Diego Union-Tribune"
"Znakomita parodia sprzecznego ze zdrowym rozsądkiem, surrealistycznego teoretyzowania, które często udziela się psychoanalitykom". "The New York Times Book Review"
"Kiedy psychiatra mówi prawdę, powstaje z tego wyjątkowa książka. Przeczytajcie Mount Misery i dowiedzcie się prawdy o uzdrowieniu i życiu". Dr Bernie Siegel
"Freud spotyka prozac. Szalona satyra". "Boston Herald"
"Skończyłem czytać Mount Misery dzisiaj o drugiej w nocy, a potem przez godzinę czekałem, aż zatrzymają się rozpędzone emocje. Mount Misery to mocna, przerażająca, niezwykle wciągająca powieść, która cały czas trzyma w napięciu jak najlepsze dreszczowce medyczne". Dr Michael Palmer
"Nawet jeśli miałeś jak najgorsze zdanie o psychiatrii, to ta prowokacyjna, do bólu szczera i waląca prawdę między oczy powieść będzie dla ciebie objawieniem. Mount Misery to wciągający i autentyczny raport na temat tego, co się dzieje za murami rozsypującej się powoli fortecy psychiatrii, napisany przez człowieka, który tam był i jest gotów powiedzieć pacjentom to, czego nigdy nie powiedzą im psychiatrzy". Dr Jeffrey Masson
"Przezabawne i prowokujące. Shem jest ostry jak brzytwa, odwołuje się do czarnego, aluzyjnego humoru a la Joseph Heller w swojej krytyce lekarzy, którzy chcą być finansowani przez firmy farmaceutyczne. Również portret profesji działającej pod presją przemysłu ubezpieczeniowego jest jak żywcem wyjęty z Paragrafu 22". "Kirkus Reviews"
"Ta mądra, przemyślana i w gruncie rzeczy budząca nadzieję książka to lektura, która pozwala przejrzeć na oczy. Miażdżące i często zabawne spojrzenie na pierwszy rok specjalizacji psychiatrycznej". "Montgomery Advertiser"