Dodany: 03.03.2007 17:08|Autor:

Książka: Efekty uboczne
Palmer Michael
Notę wprowadził(a): tomas71

U jednej z pacjentek Bostońskiego Szpitala Metropolitalnego stwierdzono nietypowe krwawienie oraz zwyrodnienie jajników, z jakim tutejsi lekarze nie spotkali się dotychczas. Znakomita patolog, doktor Kate Bennett, próbuje zdiagnozować chorobę, niestety, krwawienia nasilają się i pacjentka umiera.
Następnego dnia do innego bostońskiego szpitala przywieziono kobietę zmarłą na ulicy wskutek krwotoku, u której stwierdzono podobną patologię jajników. Doktor Bennett, szukając przyczyn dziwnej choroby, odkrywa, że obie kobiety były pacjentkami Omncenter - supernowoczesnego oddziału chorób kobiecych działającego przy jej szpitalu jako samodzielna jednostka, pod którego opieką pozostaje również ona. Nie wie jednak, że w Omncenter prowadzone są nielegalne testy leków przygotowywanych do produkcji przez gigantyczny koncern farmaceutyczny. Tymczasem do szpitala trafia przyjaciółka Kate, u której również wystąpiło krwawienie.

[Prima, 2000]