Dodany: 09.03.2011 18:01|Autor: Sznajper

Biesiada literacka z Michałem Jagiełło

Stowarzyszenie Inicjatyw Artystycznych serdecznie zaprasza na cykl biesiad literackich „Czytaj, aby zrozumieć świat… kobiet” , Czytaj, aby zrozumieć świat… mężczyzn”. Spotkania są niepowtarzalną okazją do poznania wyjątkowych ludzi, kobiet i mężczyzn, którzy swoimi śmiałymi dokonaniami, odkryciami, czy też nietuzinkową działalnością na trwale wpisali się w historię Polski i świata.

W dniach od 11 do 13 marca w Trójmieście i okolicach odbędzie się cykl spotkań z Michałem Jagiełło.

Michał Jagiełło - taternik, alpinista, ratownik TOPR – u, przewodnik tatrzański, miłośnik i pasjonat gór. Ukończył wydział polonistyki na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie. Wieloletni dyrektor Biblioteki Narodowej. Od roku 1989 do 1997 piastował funkcję wicepremiera w kolejnych rządach. Uczestnik licznych wypraw wspinaczkowych w Alpy, Tatry i na Kaukazie. Publicysta, poeta, pisarz, człowiek o wielu pasjach i talentach.

11 marca 2011 r. – piątek
godz. 17.00 Fabryka Sztuk. Centrum Wystawienniczo - Regionalne Dolnej Wisły w Tczewie ul. 30-go Stycznia 4 Tczew
godz. 19.00 Biblioteka Główna WiMBP Targ Rakowy 5/6 Gdańsk-Śródmieście

12 marca 2011 r. – sobota
godz. 12.00 Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Wejherowie ul. Kaszubska 14
godz. 17.00 Powiatowa Biblioteka Publiczna, Kamienica Mieszczańska – MZP , Plac Wolności 28, Puck

13 marca 2011 r. – niedziela
godz. 12.00 Sala Klubu Marynarki Wojennej RIWIERA ul. Zawiszy Czarnego 1 Gdynia
godz. 16.00 Miejska Biblioteka Publiczna ul. Obrońców Westerplatte 16 Sopot
godz. 19.00 Dom Kultury Spółdzielni Mieszkaniowej „Janowo” w Rumi ul. Pomorska 11

Nadesłała: Czupirek

Więcej informacji