Dodany: 2011-03-05 22:39|Autor: krasnal

Książki i okolice> Pisarze> Martin George R. R.

4 osoby polecają ten tekst.

Taniec ze smokami - w końcu będzie:D


Naprawdę:) Na swojej stronie George Martin oficjalnie zaanonsował datę oryginalnego wydania - 12 lipca 2011. Na polskie wydanie poczekamy pewnie około roku, tak było przy poprzednim tomie. Akurat będzie czas na powtórkę dla tych, którzy zaczęli zapominać na czym stanęło;)
Zaznaczam, to wiadomości od autora, data uzgodniona z wydawcą, a nie informacje Amazona czy innych księgarni;) A tu link do Not-a-bloga Martina z tą wiadomością:

http://grrm.livejournal.com/198122.html

Można się zacząć cieszyć:D
Wyświetleń: 26566
Dodaj komentarz
Przeczytaj komentarze
ilość komentarzy: 26
Użytkownik: asia_ 2011-03-05 23:02 napisał(a):
Odpowiedź na: Naprawdę:) Na swojej stro... | krasnal
Aaaaaaaaaaaa! Wreszcie :D Mam tylko nadzieję, że nie pojawi się wkrótce tekst w stylu "a wiecie, to jednak nie ten rok". No i niech się Martin od razu zabiera za kolejny tom :D
Użytkownik: face of Melinda 2011-03-06 21:50 napisał(a):
Odpowiedź na: Aaaaaaaaaaaa! Wreszcie :D... | asia_
Skończyli serial, to teraz może się skupić na powieści...mam nadzieję :)
Użytkownik: Natii 2011-03-06 19:01 napisał(a):
Odpowiedź na: Naprawdę:) Na swojej stro... | krasnal
Cudnie!
Użytkownik: Murron 2011-03-11 16:29 napisał(a):
Odpowiedź na: Naprawdę:) Na swojej stro... | krasnal
Huuuuuuuuraaaaaaaa! Mam nadzieje, że tym razem to już ostateczna data. Już zaczynam niecierpliwie czekać na moment, w którym zatańcze ze smokami. :)
Użytkownik: kasiek11 2011-03-11 23:58 napisał(a):
Odpowiedź na: Huuuuuuuuraaaaaaaa! Mam n... | Murron
Moja radosć nie zna granić :D:D:D:D
Użytkownik: liego 2011-03-23 21:06 napisał(a):
Odpowiedź na: Naprawdę:) Na swojej stro... | krasnal
To teraz pozostaje tylko przypomnieć sobie poprzednie tomy.
Użytkownik: Sznajper 2011-03-23 22:17 napisał(a):
Odpowiedź na: Naprawdę:) Na swojej stro... | krasnal
Z tej okazji zacząłem czytać "Grę o tron", którą mi od długiego czasu polecała bnetka, a ja jakoś nie mogłem się przekonać.
A teraz mam nadzieję, że zdążę przeczytać wszystkie tomy zanim wyjdzie nowy :P
Użytkownik: hermionina 2011-04-01 14:57 napisał(a):
Odpowiedź na: Z tej okazji zacząłem czy... | Sznajper
Na pewno zdążysz! Ja muszę przeczytać jeszcze raz. Wydaje mi się, że czytałam wieki temu:<
Lecz skoro jest już nadzieja na kolejny tom... Huraaaaa!!!
Użytkownik: krasnal 2011-04-01 22:54 napisał(a):
Odpowiedź na: Z tej okazji zacząłem czy... | Sznajper
No, i już jest szóstka, jak widzę:D
Użytkownik: kick 2011-05-14 21:18 napisał(a):
Odpowiedź na: Naprawdę:) Na swojej stro... | krasnal
http://www.georgerrmartin.com/if-update.html

Jedno słowo, a tyle radości :)
Użytkownik: krasnal 2011-05-15 21:41 napisał(a):
Odpowiedź na: http://www.georgerrmartin... | kick
A jeszcze lepiej było na blogu - jeden obrazek, a tyle radości:)
http://grrm.livejournal.com/212603.html

(Wcześniej pisząc o "Tańcu ze smokami" George Martin nazywał go często King Kongiem.)
Użytkownik: kick 2011-06-29 19:42 napisał(a):
Odpowiedź na: Naprawdę:) Na swojej stro... | krasnal
Hmm... eee... jakby to ująć... czy ktoś może już coś wie? Jakieś nieoficjalne, półoficjalne informacje? Może jakieś przecieki? Może ktoś ma dalekiego kuzyna w wydawnictwie, który coś słyszał? Jakieś plotki, spekulacje?

...

Oczywiście chodzi mi o datę polskiego wydania:) Jakby ktoś coś wiedział, będę wdzięczny za info (i chyba nie tylko ja).
Użytkownik: zahara 2011-07-08 20:45 napisał(a):
Odpowiedź na: Hmm... eee... jakby to uj... | kick
Michał Jakuszewski, etatowy tłumacz cyklu PLiO (tylko "Gra o tron" nie wyszłą spod jego ręki), pracuje już mniej więcej od 2 tygodni nad pierwszą, kilkusetstronnicową partią tekstu. Ponieważ cały "Taniec ze smokami" to tradycyjnie niezła kobyłka, objętości analogicznej do "Uczty dla wron", optymistyczno-realistyczne szacunki wskazują na końcówkę roku. Idealny prezencik pod choinkę.

Sama absolutnie nie zdzierżę i 12.07. zarzucam amazonowego e-booka na mojego Kindelka. Na szczęście ma ci on wbudowany słownik oxfordzki w supporcie :).
Użytkownik: krasnal 2011-07-08 23:27 napisał(a):
Odpowiedź na: Michał Jakuszewski, etato... | zahara
Koniec roku wydaje mi się mało prawdopodobny. Jak już pisałam - przy ostatnim tomie mieliśmy prawie rok różnicy między wydaniem oryginalnym a polskim. Nie sądzę, żeby tym razem wystarczyła połowa tego czasu:) Strzelam raczej w koniec wiosny/początek lata. Ale miło wiedzieć, że prace już ruszyły:)
Ja w czekaniu ratuję się powtórką po angielsku:) Nie odważę się brać za oryginał od piątego tomu, powoli się oswajam z angielską wersją od początku. Zwłaszcza, że jest niemało słów, których w słowniku nie znalazłam i sięgałam do polskiego tłumaczenia, żeby przypomnieć sobie o co chodziło.
Użytkownik: Malita 2011-07-09 12:34 napisał(a):
Odpowiedź na: Koniec roku wydaje mi się... | krasnal
Ja chyba też nie wytrzymam do polskiego wydania, choć chwilowo się raczę pierwszą częścią tomu trzeciego. Rzeknij, oryginał wymagający? Bo tłumaczenie polskie, należy przyznać, b. przyzwoite jest.
Użytkownik: krasnal 2011-07-10 23:54 napisał(a):
Odpowiedź na: Ja chyba też nie wytrzyma... | Malita
Obawiałam się, że będzie trudniej - dotąd w całości tylko "Harry'ego Pottera" czytałam w oryginale i spodziewałam się, że tutaj język będzie - właśnie - bardziej wymagający. I trochę jest, owszem, ale zupełnie dobrze mi się czyta. Jestem na etapie "otrzaskiwania się" z często używanymi słówkami i sprawdzania niektórych bardziej z ciekawości niż konieczności. Posiłkuję się od czasu do czasu polskim tłumaczeniem ze względu na te różne czarodrzewa i takie tam cuda, których słownik nie przewidział:)
Użytkownik: Neelith 2011-07-12 22:01 napisał(a):
Odpowiedź na: Naprawdę:) Na swojej stro... | krasnal
12 lipca to dzisiaj! Pozostaje odliczać czas do polskiego wydania - tylko ile?
Użytkownik: zahara 2011-07-15 21:23 napisał(a):
Odpowiedź na: 12 lipca to dzisiaj! Pozo... | Neelith
Mogę się z Wami podzielić najnowszymi wieściami pochodzącymi z nader wiarygodnego źródła, czyli właściciela Wydawnictwa Zysk. Informacje te są ujawnione na jedynym właściwym dla miłośników PLiO oraz GRRM forum :)

Zainteresowani powinni zajrzeć tu:

http://www.ogienilod.in-mist.net/forum/viewtopic.php?t=1797
Użytkownik: krasnal 2011-07-17 00:31 napisał(a):
Odpowiedź na: Mogę się z Wami podzielić... | zahara
"Dzikie karty"! Zysk rozważa w końcu wydanie "Dzikich kart" po polsku!:) No to jest dla mnie wiadomość miesiąca:) Daty wydania "Tańca ze smokami" oczekuję ze spokojem (tak jak się spodziewałam - najprawdopodobniej wiosna), ale od dłuższego czasu zastanawiałam się, dlaczego na fali popularności Martina wciąż nie wydaje się u nas "Dzikich kart". Dla niewtajemniczonych - "Wild cards" to cykl (już chyba ponad 20) książek redagowanych przez Martina, z których każda składa się z opowiadań rozgrywających się w jednym świecie, ale pisanych przez różnych autorów. U mnie 2 pierwsze tomy po angielsku czekają na swoją kolejkę, ale naprawdę liczę, że Zysk się zdecyduje na polskie wydanie.
Użytkownik: Murron 2011-07-30 22:16 napisał(a):
Odpowiedź na: "Dzikie karty"! Zysk rozw... | krasnal
Gdzieś doczytałam, że polska premiera książki ma być dokładnie 15 listopada. Jakoś mi się ta data wydaje mało prawdopodobna ale na katedra.nast.pl mają ją w zapowiedziach na listopad...
Użytkownik: krasnal 2011-07-31 23:55 napisał(a):
Odpowiedź na: Gdzieś doczytałam, że pol... | Murron
Ja bym raczej wierzyła zapowiedziom wydawnictwa niż księgarni. A wydawnictwo zapowiadało, że najwcześniej grudzień.
Użytkownik: beakwi 2011-08-31 12:27 napisał(a):
Odpowiedź na: Naprawdę:) Na swojej stro... | krasnal
Właśnie skończyłam czytać "A Dance With Dragons". Nie chcę nikogo zrażać, recenzje na Amazonie są raczej kiepskie, książka dostała 3 na 5 gwiazdek (pozostałe częsci miały po 5). Jedna z recenzji brzmi: "nuda, nuda, nuda...". Z tym się nie zgodzę, bo przyjemnie mi było wrócić do tych fantatycznych bohaterów z krwi i kości i akcja przez większość czasu trzymała w napięciu. Konkluzja jednak musi być taka: ogromne tomiszcze, w którym niewiele się naprawdę wydarza. Historia posuwa się do przodu w bardzo niewielkim stopniu. Wprowadzony jest nowy wątek, który ma znaczenie dla dalszego rozwoju wydarzeń i tyle w gruncie rzeczy. Książka kończy się w kompletnym zawieszeniu, nic nie zostaje rozwiązane. Poza tym niektórych bohaterów prawie w niej nie ma: Jamie jest tylko w jednym rozdziale, Sansy, Sama i Brienne nie ma. Najbardziej przerażające jest to, że trzeba będzie pewnie czekać kolejne 6 lat na ciąg dalszy (i żeby się dowiedzieć czy pewna osoba żyje- nie zdradzę kto) i co jeszcze gorsze, ta następna książka też sprawy nie zamknie bo mają być jeszcze 2 tomy ostatecznie. Nie wiem czy Martin z tym zdąży...
Użytkownik: dot59Opiekun BiblioNETki 2011-08-31 14:12 napisał(a):
Odpowiedź na: Właśnie skończyłam czytać... | beakwi
Jejku, jejku, i co robić w takim razie - czytać oryginał czy czekać na polski przekład? Chyba poczekam, bo po angielsku czytam ze trzy razy wolniej, a sterta pożyczkowa mi ostatnio bardzo urosła i nie wyrabiam się z oddawaniem...
Użytkownik: hburdon 2011-09-05 23:08 napisał(a):
Odpowiedź na: Właśnie skończyłam czytać... | beakwi
Też właśnie skończyłam. Żałuję, że nie powtórzyłam sobie 3 tomu, bo miałam ogromne problemy próbując przypomnieć sobie, kto jest kim i co się z nim ostatnio działo. Zalew powtarzających się imion, nawiązania do zamierzchłej historii... Trudno się w tym wszystkim połapać. Co gorsza, Martin postanowił rozdziałom dawać kreatywne tytuły, zamiast po prostu imienia postaci...

Tyle na nie. Ogólnie jednak mam ogromne poczucie żalu, że już skończyłam, chciałabym więcej i dłużej... Postaci są moim zdaniem coraz lepsze i żywsze - w pierwszych tomach na przykład miałam wrażenie, że charakter Jaime'ego pogłębiany jest na siłę, po zarysowaniu go w sposób jednoznacznie negatywny nagle okazało się, że to w gruncie rzeczy honorowy rycerz... Teraz takich wolt już nie ma.

Trudno czynić zarzut z faktu, że niektórych bohaterów nie ma - w 4 tomie nastąpił przecież podział, tom 5 ukazuje losy tych, których nie było w 4. W kolejnym tomie znów mają być wszyscy.

Tylko co ja teraz będę czytać przez następnych kilka lat?
Użytkownik: beakwi 2011-09-06 18:25 napisał(a):
Odpowiedź na: Też właśnie skończyłam. Ż... | hburdon
Mnie też się bardzo dobrze czytało, ale kiedy myślę o fabule, to mam wrażenie że te tysiąc stron można streścić w jakiś 10 zdaniach, nie za wiele się tak naprawde wydarzyło. Nie wiem jak Martin zdoła zamknąć ten cykl, mówiąc szczerze. Trzeba też będzie czekać kolejne 6 lat (?!!) żeby się dowiedzieć czy pewna osoba jednak przeżyła. Byłam też niestety bardzo zawiedziona Danaerys, która była jednym z moich ulubionych bohaterów a zamieniła się w jakąś niezdecydowaną, miotaną hormonami, niekonsekwentną dziewczynkę. Dobrze, że pod koniec wreszcie zrobiła coś sensownego (bez zdradzania szczegółów fabuły)...
Użytkownik: kick 2011-10-22 23:18 napisał(a):
Odpowiedź na: Naprawdę:) Na swojej stro... | krasnal
22 listopada ma pojawić się tom pierwszy:
http://www.zysk.com.pl/pl/Zapowiedzi/TANIEC_ZE_SMO​KAMI_tom_I_-_George_R.R._Martin
Patronaty Biblionetki
Biblionetka potrzebuje opiekunów
Recenzje

Użytkownicy polecają:

Redakcja poleca: