Dodany: 27.02.2007 16:22|Autor: sb ;)

Ogólne> Matury

ewolucja osobowości bohatera powieści w kontekście wydarzeń historycznych!

Ewolucja osobowości bohatera powieści w kontekście wydarzeń historycznych!to mój temat maturalny. Mam już wybrane książki m.in:
-Na zachodzie bez zmian
-Malowany ptak
-Potop
-Krzyżacy
-Inny swiat
-Lalka
-Nad niemnem
-Opowiadania Borowskiego

niestety wydaje mi się że jest ich "troche" dużo jak na 15 min prezentacji.. Dlatego proszę Was o pomoc. Co ewnetualnie odrzucić a może jeszcze jakieś inne propozycje? Z góry bardzo dziękuję za pomoc.
Wyświetleń: 1955
Użytkownik: mika_p 28.02.2007 00:18 napisał(a):
Odpowiedź na: Ewolucja osobowości bohat... | sb ;)
Wyrzucić "Krzyżaków", bo Sienkiewicz miał jeden schemat powieści, a Andrzej K. jest najfajniejszy i bardzo ładnie ewoluuje od warchoła do porzadnego faceta.

Wyrzucić "Nad Niemnem", bo tam, gdzie są wydarzenia historyczne, to nie ma eweolucji bohaterów, a tam, gdzie bohater(ka) ewoluuje, to akurat w spokojnych czasach.

Wyrzucić "Lalkę", bo ja jej nie lubię.

W zamian za to wstawić "Przeminęło z wiatrem" i pokazać, jak trzpiotka myśląca tylko o chłopcach ewoluuje do twardzielki zdolnej zabić, że nie wspomne o takim drobiazgu jak odbicie siostrze jedynego fatyganta z powodu jego pieniędzy.
Użytkownik: sb ;) 28.02.2007 11:08 napisał(a):
Odpowiedź na: Wyrzucić "Krzyżaków&... | mika_p
wsumie masz racje bo zarówno w "Krzyżakach" jak i "Potopie" schemat jest ten sam a po co tracić czas jak można go wykorzystać na coś innego..

Lalke jednak myślę że warto zostawić bo ukazany jest inny tym przemiany niż patriota.Poza tym nie gniewaj się i nie zrozum mnie źle ale argument "Wyrzucić "Lalkę", bo ja jej nie lubię." jest troche mało przekonujący..

A "Przeminęło z wiatrem" myślę że ciekawa propozycja :)

Dziękuje i czekam na inne komentarze.