Dodany: 22.02.2011 13:59|Autor: actagaudi

Cytaty z Gry Endera

Lubie wypisywać interesujące mnie cytaty z książki. Lubię też po przeczytaniu książki porównywać wyłuskane przez innych czytelników cytaty z moimi, czasem zaskoczona zastanawiam się, jak mogłam przeoczyć interesujące fragmenty.

Poniżej kilka cytatów z "Gry Endera":

„(...) dowódcy mają tyle władzy, ile im jej dasz. Im bardziej jesteś posłuszny, tym bardziej tobą rządzą.” (s. 84)

„Istoty ludzkie są wolne z wyjątkiem przypadków, kiedy potrzebuje ich ludzkość.” (s. 33)

„Jest się tylko tym, co się pamięta.” (s. 137)

„Kto się wcześnie położy i wcześnie z łóżka wyskoczy, ten od tego głupieje i nie widzi na oczy.” (s. 219)

„Ludzie zawsze wyruszają. Zawsze. Wierzą, że potrafią urządzić życie lepiej niż w domu.” (s. 243)

„Moim zdaniem wolność nie polega na mieszkaniu w domu ludzi, których zabiłem.” (s. 246)

„Pojedyncze ludzkie istoty zawsze są tylko narzędziami, których używają inni, byśmy wszyscy mogli przeżyć.” (s. 33)

"Witaj wśród ludzi. Nikt nie steruje własnym życiem, Ender. Najlepsze, co można zrobić, to pozwolić sobą kierować tym, którzy są dobrzy, którzy cię kochają." (s. 247)

„Wszystko, co robimy, ma znaczenie.” (s. 28)

Cytaty zaczerpnięte z wydania: Wydawnictwo Editions Spotkania i Fantastyka w przekładzie Piotra W. Cholewy, 1991.
Użytkownik: Anitra 02.05.2012 18:05 napisał(a):
Odpowiedź na: Lubie wypisywać interesuj... | actagaudi
"Czasami na kłamstwach można polegać bardziej niż na prawdzie." (tłumaczenie Piotra W. Cholewy)
Użytkownik: cohen 31.07.2014 20:14 napisał(a):
Odpowiedź na: Lubie wypisywać interesuj... | actagaudi
"Wszystko sprowadza się do jednej rzeczy: w chwili gdy naprawdę rozumiem swojego wroga, rozumiem go tak dobrze, że mogę pokonać, w tej właśnie chwili go kocham"