Dodany: 25.02.2007 13:13|Autor: megan18

Zabójstwo pięknej Suzanne nadal otoczone tajemnicą

Z twórczością Mary Higgins Clark zapoznałam się rok temu. Chodziłam między półkami biblioteki pełnymi rozmaitych książek i próbowałam wybrać coś odpowiedniego dla siebie. Wtedy właśnie trafiłam na jej powieść zatytułowaną "Do zobaczenia". Była to pierwsza książka tej znakomitej pisarki, którą zdecydowałam się przeczytać. Przewracając kolejne strony powieści, coraz bardziej zachwycałam się twórczością Mary Higgins Clark. Zrobił na mnie wrażenie przede wszystkim realizm całej historii. Wszystko wydawało się takie prawdziwe, każda akcja była opisana w tak wspaniały sposób, iż momentami zastanawiałam się, czy ta cała historia rzeczywiście jest jedynie wymysłem autorki.

"Do zobaczenia" urzekło mnie do tego stopnia, iż postanowiłam sięgnąć po następne książki Mary Higgins Clark. Ta rewelacyjna mistrzyni kryminałów nie zawiodła mnie i tym razem. "Śmierć wśród róż" okazała się powieścią równie ciekawą, a może nawet bardziej interesującą.

Zastępca prokuratora okręgowego, Kerry siedzi w poczekalni gabinetu doktora Smitha, czekając na wyjście swojej córeczki, kiedy nagle widzi pewną kobietę. Jej zainteresowanie nią wynika z tego, iż dziewczyna jest uderzająco podobna do zmarłej kilka lat temu Suzanne. Jej śmierć była wówczas najbardziej znaną, a zarazem tajemniczą sprawą rozpatrywaną w sądzie. O zabójstwo oskarżono jej męża, który jednak usilnie utrzymywał, że jest niewinny.

Kilka dni później Kerry zauważa, że z gabinetu doktora Smitha wychodzi kolejna niezwykle piękna, a także uderzająco podobna do Suzanne kobieta. To wydarzenie zachęca ją do zagłębienia się w sprawę "Śmierci wśród róż". Swoje poszukiwania Kerry zaczyna od tajemniczej postaci znakomitego chirurga plastycznego - doktora Smitha.

Kim jest ten znany i szanowany lekarz o dziwnej osobowości? Czy Kerry rozwiąże zagadkę zabójstwa Suzanne? Czy za morderstwo dziewczyny skazany został niewinny człowiek? Zastępca prokuratora okręgowego próbuje znaleźć odpowiedzi na te pytania. Ktoś jednak nie chce, aby Kerry zajmowała się tą sprawą. Czy mimo obawy o życie swojej córki, kobieta będzie kontynuować poszukiwania?

Gorąco zachęcam do sięgnięcia po książkę Mary Higgins Clark. Nie bez powodu pisarka ta nazywana jest mistrzynią kryminałów. Każda strona powieści zawiera jakąś zagadkę. Aż do ostatniego rozdziału nie wiadomo, kto stoi za morderstwem Suzanne. A może Ty rozwiążesz tę sprawę szybciej niż Kerry?