Dodany: 26.01.2011 16:16|Autor:

Książka: 3096 dni
Kampusch Natascha
Notę wprowadził(a): hetman11

Była bita, podtapiana i obmacywana, 8 lat życia spędziła uwięziona w piwnicy – wstrząsające wspomnienia Austriaczki, która cztery lata temu wyrwała się z rąk oprawcy!

We wrześniu 2006 roku media całego świata skoncentrowały się na jednym temacie – wstrząsającej historii Nataschy Kampusch. 2 marca 1998 roku ta 10-letnia wówczas dziewczyna została uprowadzona przez 44-letniego elektrotechnika Wolfganga Priklopila, który przez następne 8 lat więził ją w piwnicy swej willi na przedmieściu Wiednia. Dziewczynie udało się zbiec 23 sierpnia 2006 roku, a jej gnębiciel popełnił wtedy samobójstwo – w obawie przed dożywotnim więzieniem rzucił się pod pociąg.

O jej porwaniu, ucieczce i ośmiu latach spędzonych w zamknięciu napisano już wiele. Dotąd jednak tajemnicą pozostawało, co tak naprawdę łączyło ofiarę i jej dręczyciela. Odpowiedzi na te pytania postanowiła dostarczyć sama Natascha, decydując się opisać swój koszmar. "3096 dni" to jej pierwsza pisemna relacja z tamtych wydarzeń. Jak mówi Kampusch: "Tą opowieścią chcę wyrzucić z siebie całą historię, a za uzyskany z niej dochód zbudować normalne życie".

Poza Austrią książka ukazała się także w dziewięciu krajach.

[Sonia Draga, 2011]