Dodany: 09.01.2011 00:00|Autor: Sznajper

w Poznaniu

Księgarnia Bookarest wspólnie z Wydawnictwem W.A.B. zaprasza na spotkanie z Wojciechem Kuczokiem, jednym z najwybitniejszych młodych polskich prozaików.

Autor będzie podpisywał swoje książki, m. in. najnowszą - "Spiski. Przygody tatrzańskie", pełną nieokiełznanego erotyzmu i humoru satyrę, po której, jak pisze Jan Gondowicz "Niewykluczone, że Kuczok długo nie będzie się mógł pokazywać na oczy polskim góralom".

12 stycznia · 16:30 - 17:30

Bookarest
Stary Browar - Atrium, poziom 0
ul. Półwiejska 42
61-888 Poznań

_________________________________________

Biblioteka Raczyńskich, Polskie Towarzystwo Wydawców Książek i Radio Merkury Poznań co kwartał wybierają najciekawsze nowości wydawnicze literatury polskiej.

Serdecznie zapraszamy na spotkanie z autorami "Książek Jesieni 2010":

Jackiem Kowalskim i Mikołajem Potockim

autorami publikacji "Gotyk wielkopolski. Architektura sakralna XIII-XVI wieku" z fotografiami Mikołaja Potockiego
za piękną, wzbogaconą ikonograficznie opowieść o wielkopolskich świątyniach, przypominającą o kolebce Państwa Polskiego
(Wydawnictwo Fundacja Świętego Benedykta, Poznań);

Wojciechem Kuczokiem
autorem książki "Spiski. Przygody tatrzańskie"
za urokliwy i wnikliwy obraz góralskiej obyczajowości na język ceprowski przełożony
(Wydawnictwo W.A.B., Warszawa);

Mariuszem Szczygłem
autorem książki "Zrób sobie raj"
za doskonałą reporterską książkę oddającą – nie bezkrytyczną – fascynację Czechami, utrzymaną w tonacji czeskiego humoru, ale i dotykającą bardzo poruszających momentów z ich życia
(Wydawnictwo Czarne, Wołowiec).

Środa 12 stycznia 2011 g. 18.00