Dodany: 05.01.2011 13:35|Autor: evvqa

Balsamiczny miszmasz:)

„Nigdy nie jesteśmy sami. Jesteśmy każdym przejawem i każdym aspektem jednego wielkiego istnienia.
Bez względu na to, jak bardzo jesteśmy rozdzieleni, łączy nas przestrzeń.”
Yoko Ono

„Nie można spłacić długu wdzięcznością; można spłacić go tylko dobrocią – komuś, gdzieś, kiedyś. Anne Morrow Lindbergh

„Celem nas wszystkich jest bycie szczęśliwym; nasze losy całkowicie się od siebie różnią, chociaż zarazem są takie same.” Anne Frank

„Bóg obdarzył mnie spokojem, bym akceptował rzeczy których nie mogę zmienić, odwagą, bym zmieniał rzeczy, które mogę zmienić oraz mądrością, która pozwala mi je rozróżnić. Reinhold Niebuhr

„Każdy dzień stanie się dla nas wyjątkowym darem, jeśli tylko potrafimy nauczyć się tego, że przyjmowanie z wdzięcznością w sercu jest takim samym darem, jak dawanie” Sarah Ban Breathnach

„Silną i zdrową osobowość posiada ten, kto prosi o pomoc, gdy jej potrzebuje, bez względu na to, czy ma wrzód na kolanie czy na duszy.” Rona Barrett

„Pomóż swemu bratu przeprowadzić łódź, a twoja również dopłynie do brzegu” przysłowie hinduskie

„Każdy problem zawiera ziarno swego rozwiązania” Stanley Arnold

„Więzy, które łączą Twoją prawdziwą rodzinę, nie są więzami krwi, lecz szacunku i radości, którymi się obdarzacie. Członkowie tej samej rodziny rzadko dorastają pod wspólnym dachem” Richard Bach

„Przysługa, którą wyświadczamy innym, jest ceną, jaką płacimy za swoje miejsce na Ziemi.” Wilfried Grenfell

„Kiedy jakaś rzecz jest zabawna poszukaj w niej ukrytej prawdy. George Bernard Shaw

„Życie jest wiecznym tańcem. Ruchy tego tańca są układem choreograficznym twojej świadomości. Każdy ruch jest częścią tego tańca i dlatego każde wydarzenie w czasie i przestrzeni jest znaczące, sensowne i potrzebne. To jest właśnie porządek w samym srodku chaosu.” Deepak Chora

„Gdzieś w głębi duszy wiesz doskonale, ze istnieje tylko jeden rodzaj magii, jedna siła, jedno zbawienie… które zwie się miłością” Herman Hesse

„Ludzie widzą tylko to, do czego są przygotowani” Ralph Waldo Emmerson

„Oczy moich oczu są otwarte” e.e. Cummings

„Akceptuj ból, ciesz się radością, rozwiązuj przykre problemy; może okażą się twoim największym dobrodziejstwem” „ Gdybym miał drugi raz przeżyć swoje życie, zrobiłbym wszystko dokładnie tak samo”.” Joan Macintosh

„Tym, co sprawia, że jesteśmy niezadowoleni z naszego życia, jest absurdalnie wyolbrzymione mniemanie o szczęściu innych ludzi.” Anonimowe

„Strumień straci swoją melodię, gdy Bóg usunie skały.” Przysłowie starożytne

„Są tylko dwa sposoby, by przezyć życie. Jeden to taki, jakby nic nie było cudem. A drugi, jakby było nim wszystko.” Albert Einstein

„Dziecko jest korzeniem serca” Karolina Maria de Jesus

„Najtrudniejszą rzeczą macierzyństwa jest wewnętrzne zamartwianie się i nieokazywanie tego na zewnątrz. :” Audrey Hepburn

„Zawsze bądź miły dla swoich dzieci, ponieważ to właśnie obne zdecydują o twoim spokoju w domu” Phyllis Diller

„Nasze szczęście w największym stopniu zależy od naszego usposobienia, a nie od okoliczności.” Martha Washington

„To cud, który za każdym razem zdarza się tym, którzy naprawdę kochaja: im więcej dają, tym więcej posiadają.” Rainer Maria Rilke

„Każdy dzień przynosi swoje własne dary. Wystarczy zawiązać wstążkę.” Ruth Annn Schabacker

„Nie chodzi o to, co mamy, lecz o to, z czego korzystamy, i nie o to, co widzimy, lecz o to, co wybieramy. To są właśnie rzeczy, które niszczą życie człowieka, albo je błogosławią.” Joseph Fort Newton

„Każde doświadczenie, każda myśl, każde słowo i każda osoba w twoim życiu są częścią większej perspektywy twojego rozwoju.” Macrina Wiederkehr

„Okazuje się, że najlepsze rzeczy zdarzają się tym ludziom, którzy robią wszystko, co w ich mocy, by tak się właśnie stało.” Anonimowe

„Łaska ma taką naturę, że zawsze wypełnia przestrzeń, w której panowała pustka” Johann Wolfgang Goethe

„Szczęście nie zależy od rzeczy zewnętrznych, lecz od sposobu, w jaki je postrzegamy.” Lew Tołstoj

„Cudowne bogactwo ludzkiego doświadczenia straciłoby coś ze swej ogromnej radości, gdyby nie przeszkody, które trzeba przezwyciężyć. Wejście na szczyt nie byłoby w połowie tak wspaniałe, gdyby nie ciemne doliny, przez które trzeba przejść.” Helen Keller

„Miłość jest najcudowniejsza siłą. Jest niewidzialna; nie można jej zobaczyć ani zmierzyć, chociaż jest na tyle potężna, by odmienić cię w jednej chwili. I daje ci więcej radości niż jakakolwiek rzecz materialna.” Barbara de Angelis

„Jeśli robimy wszystko, by pomóc ludziom w potrzebie, bez względu na to, jak wykorzystają nasz dar, Bóg zaopiekuje się nami.”

„By powiedzieć prawdę, potrzeba dwojga – jednego, by mówił, i drugiego, by słuchał. Henry David Thoreau

„Nadzieja uskrzydlona
Na duszy twej przysiada grzędzie…” Emily Dickinson

„Każdy początek bierze się z końca innego początku” Semisonic

„Dzieci mają zadziwiającą zdolność wybaczania. Wybaczają nam tak samo jak Bóg – bezwarunkowo”

„W najczarniejszej godzinie dusza ponownie napełnia się siłą, by żyć dalej i przetrwać.” Hart Warrior Chosa

„Nasiona wiary są w nas zawsze; czasem potrzeba tylko jakiegoś kryzysu, by zachęcić je do rozwoju” Susan Taylor

„Bądź jak znaczek pocztowy; pozostań w miejscu, do którego się przykleisz.” Jose Billings

„Mądrość nie ma żadnego znaczenia, dopóki nasze doświadczenie jej go nie nada.” Bergen Evans

„Dla nas rodzina oznacza przebywanie razem i wzajemne obejmowanie się ramionami.” Barbara Bush

„Człowiek może zmieniać wewnętrzne aspekty życia dzięki zmianie nastawienia swego umysłu” William James

„Bogate dziecko często siedzi na kolanach biednej matki” przysłowie hiszpańskie

„Wszystkie zmiany, nawet te najbardziej wytęsknione, mają w sobie odrobinę melancholii, ponieważ to, co zostawiamy za sobą, jest częścia nas; musimy umrzeć w jednym życiu, by odrodzić się w następnym.” Anatol France

„Miłość to diabelski młyn. A macierzyństwo to cały lunapark” Cathy Guisewite

„Im więcej wsłuchasz się w głosy, które brzmią w tobie, tym lepiej słyszysz to, co dzieje się na zewnątrz” Dag Hammarskjold

„Musisz akceptować wszystko, co cię spotyka, a jedyną ważną rzeczą jest to, abyś wychodził temu naprzeciw ze wszystkim, co masz najlepszego” Eleonor Roosevelt

„Bóg przemawia do wszystkich istot poprzez to, co przytrafia się im w każdej kolejnej mijającej chwili.” J. P. De Caussade

„Potrzeba całej wioski, by wychować dziecko” Przysłowie afrykańskie

„Wybaczanie jest najważniejszym egzaminem miłości” Reinhold Niebuhr

„Z każdą minutą gniewu rezygnujesz z sześćdziesięciu sekund spokoju duszy” Ralph Waldo Emmerson

„Jedynie miłość jest prawdziwa, cała reszta jest tylko iluzją” Carole King

„Miłość nie jest tortem, który można podzielić na porcje. Nie dostajesz jej więcej, gdy jesteś „dobry”, ani mniej, gdy jesteś „zły”, miłość nigdy nie znika i nie można jej zjeść do końca. Jest wiecznym źródłem i z nieskończonej szczodrości tego źródła mogą czerpać wszyscy, gdy tylko zapragną.”

„Ludzie, którzy zwalczają ogień ogniem, często kończą w popiołach.” Abigaile Van Buren

„Zrozumieć to wybaczyć, nawet samemu sobie. Alexander Chale

„Wybaczanie nie zmienia przeszłości, ale ma zdecydowany wpływ na przyszłość.” Paul bose

„Nie zadręczaj się problemami, bo to zbyt wielki ciężar, by nieść go przez całe życie.” John Hancock

„Twoje największe sukcesy wywodzą się ze współpracy, a nie z konfliktów.” Ralph Charell

„Najlepszą rzeczą w przyszłości jest to, że przychodzi tylko raz.” Abraham Lincoln

„Nic nie wiem o szczęściu. Nigdy nie liczyłam na nie i boję się ludzi, którzy to robią. Szczęście to dla mnie coś więcej: to ciężka praca” Lucille Ball

„”Cenię i podziwiam człowieka, który potrafi się uśmiechać, gdy ma problemy, czerpać siłę ze zmartwienia i odwagę z refleksji nad sobą.” Thomas Paine

„Czym jest życie?
To migotanie świetlików podczas ciemnej nocy.
To oddech bawołu podczas mroźnej zimy.
To mały cień, który biegnie wśród traw i niknie, gdy zachodzi słońce.” Czarna Stopa, wojownik i mówca

„Życie jest pierwszym darem, miłość drugim, a zrozumienia trzecim.” Marge Piercy

„W najczarniejszej godzinie dusza odradza się i odzyskuje siłę, by trwać.” Hart Warrior Chosa

„Cierpliwość i wytrwałośc mają magiczne działanie, dzięki któremu trudności znikają, a przeszkody przestają istnieć.” John Quincy Adams

„Przeszłość to nasza definicja. Z jakiegoś słusznego powodu możemy próbować uciec od niej albo od tego, co było w niej złe. Ale uciekniemy tylko wtedy, gdy dodamy do niej coś dobrego.” Wendel Berry

„Dobry humor jest najlepszym balsamem dla ciała i umysłu. To najlepsze antidotum na niepokój, zdenerwowanie i depresję… On sprawia, że brzemię człowieka staje się lżejsze. To bezpośrednia droga do spokoju i zadowolenia.” Grenville Kleiner

„Nic lepiej nie ukazuje charakteru człowieka niż to, z czego się smieje.” Johann Wolfgang Goethe

„Radość tkwi nie w rzeczach, ona jest w nas” Richard Wagner

„Dzieci literują miłość: „C-Z-A-S” dr Anthony P. Whitman

„Bohaterem jest człowiek, który robi to, co potrafi” Romain Rolland

„Radość jest niczym lśnienie błyskawicy, która przedziera się przez czarne chmury i świeci przez chwilę; wesołość daje pewien rodzaj światła umysłowi i napełnia go stałą i nieprzemijającą pogodą.” Joseph Addison

„Jeśli odpowiedzią jest miłość, to czy możesz powtórzyć pytane?” Lily Tomlin

„Łowienie ryb przypomina umawianie się na randki… Ktoś próbuje złapać, a ktoś inny uciec.” Anonimowe

„Od czasu do czasu przeżywamy chwile niewypowiedzianego spełnienia, którego nie można dokładnie opisać ani wyjaśnić za pomocą symboli zwanych słowami. Ich znaczenie można wyartykułować tylko przez nieuchwytny dla ucha język serca.” Martin Luter King

„Szkolenie to bardzo wiele, a zachęta i poparcie to wszystko.” Goethe

„By poczuć głębie radości, musisz mieć kogoś, kto będzie ją z tobą dzielić.” Mark Twain

„Wszystko, co robisz dla kogos innego, robisz dla siebie samego.” Papież Bonifacy VII

„Każdy dzień przynosi swoje własne podarunki. wystarczy tylko rozwiązać wstążki.” Ruth Ann Schabacker

„Wierzę, ze można spoglądać rzeczywistości prosto w oczy i zaprzeczać jej.” Garrison Keillor

„Ci, którzy kontemplują piękno tej Ziemi, odnajdują zasoby siły, które nie wyczerpują się dopóty, dopóki trwa życie.” Pearl S. Buck

„Szczęście jest sensem i celem zycia, jedynym dążeniem i kresem ludzkiej egzystencji.” Arystoteles

Cytaty pochodzą z książki "Balsam dla duszy samotnego rodzicy". Myślę, że każdy może tu znaleźć coś dla siebie :)

Użytkownik: Lenia 05.01.2011 20:30 napisał(a):
Odpowiedź na: „Nigdy nie jesteśmy sami.... | evvqa
"Proste słowa są jak balsam na twe rany"...
/East West Rockers/
Użytkownik: evvqa 06.01.2011 21:25 napisał(a):