Dodany: 30.12.2010 12:37|Autor: Żaba:)

Zagadka i przyjaźń

Wielki zawód sprawił mi fakt, iż nikt nie wypowiedział się na temat tej książki, gdyż miałam wielką ochotę oprzeć się na opiniach innych.

Książka "Ognisty pierścień" opowiada o czworgu nastolatków, którzy dziwnym zbiegiem okoliczności spotkali się w Rzymie kilka dni przed Nowym Rokiem. Kiedy Harvey, Mistral, Sheng i Elektra idą na nocny spacer brzegiem Tybru, dzieje się coś niespodziewanego, coś, co na zawsze ma zmienić ich życie - spotykają starego mężczyznę, który przekazuje im skórzaną teczkę. To, co w niej znajdują nakłania nastolatków do rozwiązania welowiekowej tajemnicy. Najtrudniejsze w tym wszystkim jest to, że nie wiedzą, komu mogą ufać...

"Ognisty pierścień" jest książką opowiadającą nie tylko o młodych ludziach próbujących rozwiązać zagadkę, ale też o ich przyjaźni i magicznej więzi, która splotła ich ze sobą, kiedy bezustannie musieli się wspierać.

Powieść czyta się szybko i przyjemnie, mimo że czas teraźniejszy nieco utrudnia płynne czytanie. Po zapoznaniu się z tą pozycją pokochałam głównych bohaterów i sam Rzym, który opisywany jest jako naprawdę piękne i zabytkowe miasto.

Serdecznie polecam wszystkim miłośnikom przygód, łamigłówek i wrażeń.