Dodany: 2010-11-24 20:47|Autor:

Książka: Pancerne serce
Nesbø Jo
Notę wprowadził(a): johanna12

nota wydawcy


Po rozwiązaniu sprawy Bałwana (opisanej w "Pierwszym śniegu"), która w tak koszmarny sposób dotknęła najbliższych Harry’ego, komisarz Hole porzuca pracę i wyjeżdża do Hongkongu. Stacza się na dno, żyjąc z dnia na dzień, szukając zapomnienia w hazardzie i oparach opium.

Tymczasem w Oslo zostają zamordowane dwie młode kobiety. Podobny sposób dokonania zabójstw wskazuje na tego samego sprawcę – obie dziewczyny mają w ustach dwadzieścia cztery rany powstałe od tajemniczego narzędzia zbrodni. Szef Wydziału Zabójstw decyduje się ściągnąć do Norwegii jedynego człowieka specjalizującego się w seryjnych mordercach – Harry’ego Hole. Wkrótce w spektakularny sposób ginie parlamentarzystka Marit Olsen. Okazuje się, że łańcuch ofiar jeszcze się nie skończył, a wszystkie ślady prowadzą do odludnego górskiego schroniska i przypominającego piekło Konga…

[Wydawnictwo Dolnośląskie, 2010]

(c)Wszystkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie bez zgody autora zabronione.

Wyświetleń: 997
Dodaj komentarz
Przeczytaj komentarze
ilość komentarzy: 1
Użytkownik: reniferze 2021-09-20 12:28 napisał(a):
Odpowiedź na: Po rozwiązaniu sprawy Bał... | johanna12
Boszszsz, jak ta książka się wlecze... ciągnie się niemiłosiernie. Mam wrażenie, że autor postanowił wepchnąć do niej wszystkie niewykorzystane wcześniej pomysły, tworząc naprawdę ciężkostrawną mieszankę.
Patronaty Biblionetki
Biblionetka potrzebuje opiekunów
Recenzje

Użytkownicy polecają:

Redakcja poleca: