Dodany: 01.10.2004 13:09|Autor: zorza

Zemsta zawsze jest słodka

Jest to powieść przeznaczona nie tylko dla prawdziwych moli książkowych. Co prawdasą to trzy opasłe tomiska, ale za to pełne wspaniałej przygody. Nie tylko dla najmłodszych. Opowiadają o losach Edmunda Dantesa, młodego marynarza, któremu w życiu niczego nie brakowało. Wywodził się z dobrego domu, miał wspaniałą narzeczoną – Mercedes, a wkrótce miał zostać kapitanem okrętu. Znalazł się jednak ktoś, kto pozazdrościł mu powodzenia. Na skutek jego fałszywego donosu Edmunda wtrącono do więzienia w dniu, w którym miał stanąć na ślubnym kobiercu. Niedoszły pan młody przesiedział wiele długich lat w lochach twierdzy If. Poznał tam niezwykłego człowieka, księdza, który powszechnie uznawany był za wariata. Jednak to właśnie ojciec Faria powiedział mu o skarbie na wyspie Monte Christo. Gdy Edmundowi udaje się uciec z więzienia, postanawia odszukać wysepkę i znajduje na niej bogactwa opisane przez Farię, które służą mu później do wykonania największej zemsty w historii literatury.

Polecam wszystkim fanom książek przygodowych. Jest to pozycja, której po prostu nie możecie pominąć, a jej długość powinna być dla Was tylko jej wielkim plusem. Jest to powieść doceniana przez ludzi w każdym wieku, która naprawdę warto przeczytać, gdyż żaden z wielu filmów nakręconych na jej podstawie nie oddaje nawet w części frajdy, jaka płynie z zagłębienia się w tej wspaniałej lekturze.