Dodany: 01.11.2010 20:07|Autor:

Książka: Misterioso
Dahl Arne (właśc. Arnald Jan)
Notę wprowadził(a): Merfay

- Arne Dahl to międzynarodowej sławy autor powieści kryminalnych; to pseudonim znanego szwedzkiego pisarza, krytyka i badacza literatury
- "Misterioso" to pierwsza z 11 powieści o słynnej dochodzeniowo-śledczej Grupie A zajmującej się przestępstwami kryminalnymi o międzynarodowym zasięgu
- książki Arne Dahla są tłumaczone na 14 języków

Znany szwedzki finansista zostaje brutalnie zamordowany, po nim kolejny i jeszcze następny. W celu wykrycia sprawcy komenda policji tworzy specjalną Grupę A, złożoną z sześciu policjantów z całego kraju. Grupa ma za zadanie wykryć, kto jest sprawcą zuchwałych zabójstw. Media nazwały mordercę Łowcą Rekinow. Ślady wiodą do rosyjskiej mafii. W trakcie pościgu za seryjnym mordercą upada piękna, lecz fałszywa fasada wielkich interesów, odsłaniają się brudy, perwersja i gwałty.

Arne Dahl daje nam próbkę świetnego stylu i niezwykłej zręczności w komponowaniu emocjonującej powieści kryminalnej. Wszystkie jego książki to doskonały obraz społeczeństwa i komentarz do współczesności. To mocne kryminały w tak popularnym dziś skandynawskim stylu.

[Muza S.A., 2010]