Dodany: 22.10.2010 19:58|Autor: paren

Konkursy, konkursiki... i wszystko to, co koniecznie trzeba ocalić od zapomnienia

UWAGA:
Konkursowa czytatka bardzo się rozrosła, chyba za bardzo, bo w pewnym momencie zniknęła spora jej część, dokumentująca konkursiki, konkursy wakacyjne, quizy i konkursy od 1 do 19. Dzięki pomocy Kreta udało się odzyskać zgubę, ale stanęłam przed koniecznością podziału zbyt obszernej czytatki. Postanowiłam ją rozbić najmniej inwazyjnie, jak to tylko możliwe, czyli na dwie części.

Ta czytatka, uzupełniana przeze mnie do końca roku 2012, rozpoczyna się konkursem 51.

Czytatka, obejmująca początki konkursów w BiblioNETce, informacje o quizach, konkursikach i konkursach wakacyjnych oraz konkursach od 1 do 100 jest TUTAJ

===

Uwagę dodałam i zestawienie opracowałam 14 stycznia 2013.
Zachowałam wstęp, ponieważ mam nadzieję, ze pomoże poruszać się między czytatkami.

Przy konkursie 12 dodałam wiersz Bolesława Leśmiana: "Dusiołek".

Pomysł tego zestawienia podsunęła mi wypowiedź Joya D w wątku: "Lista laureatów konkursu nr 100":

"... A ja przy okazji przedstawię swoją prośbę. Czy ktoś mógłby zrobić porządek na forum konkursowym. Chodzi mi o to, żeby konkursy główne były osobno, czyli oddzielone od quizów. Konkurs nr 1 i rozwiązanie konkursu nr 1, konkurs nr 2 i rozwiązanie konkursu nr 2, itd.
Tam gdzie są konkursy, wkradł się spory bałagan, rozwiązania konkursu nr 17 nie mogłem znaleźć, dopiero wszedłem na stronę Pawła i znalazłem go, w dodanych przez niego tematach.:) "

Pomyślałam, że takie uporządkowanie konkursów w dziale "Konkursy" chyba nie jest możliwe, bo przecież o miejscu wątku w kolejności decyduje ostatni wpis, a taki wpis może się pojawić w każdym wątku w każdej chwili... i miejsce znowu ulegnie zmianie... tak zresztą stało się z wynikami konkursu nr 17. Dlatego przyszło mi do głowy zestawienie linków do konkursów i ich rozwiązań. Początkowo chciałam taki wątek umieścić w dziale z konkursami, ale potem doszłam do wniosku, że utonąłby tam wśród wielu nowych tematów. Dlatego zdecydowałam się na założenie czytatki konkursowej.

Do uporządkowanych linków do konkursów dodałam linki do kontrkonkursów, a potem zaczęłam uzupełniać dane o podpisach konkursowych. Tu koniecznie muszę wspomnieć o pracy Agnesines, która wpadła na pomysł spisywania tych konkursowych przebieranek i bez której to zestawienie by się dzisiaj prezentowało po prostu żałośnie, bo - jak się okazało - nie pamiętam nawet własnych konkursowych podpisów, chociaż brałam udział w konkursach tylko przez rok... Dziękuję, Agnesines! :-)

===

Zestawienie rozrasta się coraz bardziej, uznałam, że przyda się tu taki swoisty "spis treści" w nim zawartych:

I. Konkursy numerowane, wykaz zawierający:
- informacje o tym, kto konkurs zorganizował i kiedy przeprowadził
- od konkursu 107 hasło, a od 108 - konkursowe logo BiblioNETki
- w miarę pojawiania się dodatkowych elementów także informacje, kto otrzymał gwiazdkę dla laureata konkursu (od konkursu nr 100) i jakie było konkursowe logo (od konkursu nr 108) i hasło (od konkursu nr 107)
- linki: do konkursu głównego, ogłoszenia wyników i listy laureatów oraz kontrkonkursu
- zestaw konkursowych podpisów
- dodatkowe informacje i pomysły, które pojawiły się w trakcie danego konkursu (pierwsze mataczenia, pierwsze przebieranki, pierwszy kontrkonkurs itp.)

II. Konkursowe jubileusze i podsumowania - wykaz linków. Zdecydowałam się nie umieszczać tych linków przy konkursach jubileuszowych, bo ich zawartość nie dotyczy tylko jednego konkursu, poza tym nie chciałam stracić przejrzystości zestawienia.

III. Konkursy wakacyjne, nienumerowane:
- informacje o tym, kto konkurs zorganizował i kiedy przeprowadził
- linki do: konkursu głównego, ogłoszenia wyników i listy laureatów, kontrkonkursu
- wykaz konkursowych podpisów

IV. Organizatorzy wszystkich konkursów numerowanych i wakacyjnych

V. Konkursiki i quizy - tu podział na:
- konkursiki z twórczością własną BiblioNETkowiczów
- konkursiki tematyczne i ogólne (osobno fragmenty książek i skojarzenia)
- quizy codzienne (z wykazem składających się na nie minikonkursów wraz z ich organizatorami)

===

Wracając do konkursowych przebieranek... Mam do Was prośbę o pomoc. Nicki konkursowe są wspaniałe i ulotne. Bez Waszej pomocy nie uda mi się odtworzyć nawet niewielkiej części brakujących wciąż Waszych pomysłów. Jeżeli coś pamiętacie, macie zanotowane podpisy własne i innych uczestników (na przykład w mailach z korespondencji konkursowej), bardzo proszę o zgłaszanie tego tu, w wątku konkursowym, mailem lub na PW.

Bardzo proszę też o zgłaszanie wszystkich zauważonych pomyłek (bo z pewnością ich nie uniknęłam).

========== ========== ==========

I. A oto wszystkie konkursy BiblioNETki - uporządkowane w kolejności odwrotnej:

Dokumentowanie konkursów od KONKURSU nr 154 podjęła Asia, zapraszam do jej konkursowej czytatki: TUTAJ

"RAJ" - KONKURS nr 153 - Czajka - 17.12.2012

Konkursowe logo i hasło: "Wśród książek czujemy się jak w raju" - Sznajper

"RAJ" - KONKURS nr 153
Lista Laureatów i rozwiązanie konkursu nr 153 Raj
Kontrraj (jar?) dla Czajki

Gwiazdkę - nagrodę dla Laureata Konkursu - otrzymali: janmamut, Monika.W, dot59, Sherlock

Konkurs przygotowała i poprowadziła Czajka - Czajka nad Piszonem

W konkursie wzięło udział 19 osób, a następujące zmieniły sobie podpis na nawiązujący do tematu zabawy:

agnesines na schodach do BiblioNETki
anek7 poszukująca raju utraconego…
dot59_w bibliotecznym siódmym niebie
janmamut - Gdzie był mamut, tam był raj (i dlatego wyginęły)
margines - Marżin naziemny, bez "widoków na raj"

===

W HOTELIKU POD RÓŻAMI… czyli HOTELE w LITERATURZE - KONKURS nr 152 - Dot59 - 2.12.2012

Konkursowe logo i hasło: "w dobrym hotelu znajdziesz nie tylko Biblię" - Sznajper

W HOTELIKU POD RÓŻAMI… czyli HOTELE w LITERATURZE - KONKURS nr 152
Lista laureatów i rozwiązanie konkursu nr 152 „W HOTELIKU POD RÓŻAMI”
Pięciogwiazdkowy kontrhotel dla Dot

Gwiazdkę - nagrodę dla Laureata Konkursu - otrzymali: Pani_Wu i Joy D.

Konkurs przygotowała i poprowadziła Dot59 - dot59_w recepcji

W konkursie wzięło udział 9 osób, a następujące zmieniły sobie podpis na nawiązujący do tematu zabawy:

anek7 - anek 7 w drodze do Hotelu California;)
Joy D - Gdzieś w hotelowym korytarzu krótka chwila...
konwalia85 - Hotelik "Pod konwaliami"
Pani_Wu - Etażowa
Syrenka - Hotel "Pod Syrenią Łuską"

"LATANIE w LITERATURZE" - KONKURS nr 151 - Natii - 17.11.2012

Konkursowe logo i hasło: "czytanie daje niezły odlot" - Sznajper

LATANIE w LITERATURZE - KONKURS nr 151
Lista laureatów i rozwiązanie konkursu nr 151 - "Latanie w literaturze"
Cichym ścigałam go lotem - KONTRKONKURS dla Natii

Gwiazdkę - nagrodę dla Laureata Konkursu - otrzymali: Pani_Wu, Gorm, _nika_, anek7 oraz imarba

Konkurs przygotowała i poprowadziła Natii.

W konkursie wzięło udział 20 osób, a następujące zmieniły sobie podpis na nawiązujący do tematu zabawy:

anek7 buja w przestworzach...
dot59_na skrzydłach wyobraźni
nielot - imarba
margines z biblionetką w przestworzach:)

"Tort w literaturze" - KONKURS nr 150 - Joy D - 2.11.2012

Konkursowe logo i hasło: "Jubileuszowy, 150 konkurs biblionetkowy" - Sznajper

TORT w LITERATURZE - KONKURS nr 150
Lista laureatów i rozwiązanie konkursu nr 150 - "Tort w literaturze"
Kontort specjalnie polukrowany dla Joya

Gwiazdkę - nagrodę dla Laureata Konkursu - otrzymały: dot59, Akrim i Pani_Wu

Konkurs przygotował i poprowadził Joy D - "Mój jest ten kawałek tortu. Smacznego!"

W konkursie wzięło udział 17 osób, a następujące zmieniły sobie podpis na nawiązujący do tematu zabawy:

anek7 - wielbicielka tortu czekoladowego:)
dot59_prosto z cukierni
margines, któremu cieknie ślina:)

„W górach jest wszystko co kocham” - KONKURS nr 149 - Annvina - 17.10.2012

Konkursowe logo i hasło: "najpiękniejsze góry - to góry książek" - Sznajper

„W górach jest wszystko co kocham” - KONKURS nr 149
Rozwiązanie i lista laureatów w konkursie nr 149: „W górach jest wszystko co kocham”
Kontrwyprawa w kontrgóry dla Annviny

Gwiazdkę - nagrodę dla Laureata Konkursu - Górskie Odznaki Biblionetkowe - otrzymali: Pani_Wu, dot59, anek7 oraz Joy D.

Konkurs przygotowała i poprowadziła - Annvina

W konkursie wzięło udział 14 osób, a następujące zmieniły sobie podpis na nawiązujący do tematu zabawy:

anek7 góralka nizinna:)
dot59_ciągle szukająca Bukowiny
Joy D - Idę w górach ciesząc się życiem
margines - Pędzlem gór nie namaluje, kto duszą ich nie czuje
Marylek - idę, wywijając kosturem
Pani_Wu - Karkonoski Duch Gór
syrenina - ...idę w góry cieszyć się życiem...
Szreq - Bieszczadzki Szreq

===

"Oł, bejbe, bejbe, czyli piosenki w literaturze… ye, ye" - KONKURS nr 148 - Benten - 2.10.2012

Konkursowe logo i hasło: "my jesteśmy mole książkowe, mole książkowe, mole książkowe" - Sznajper

"Oł, bejbe, bejbe, czyli piosenki w literaturze… ye, ye" - KONKURS nr 148
Rozwiązanie i lista laureatów w konkursie nr 148, pt. "Piosenki w literaturze"
Kontrfestiwal piosenki wszelakiej dla Benten

Gwiazdkę - nagrodę dla Laureata Konkursu - otrzymała: Pani_Wu

Konkurs przygotowała i poprowadziła Benten - benten wśród winyli

W konkursie wzięło udział 13 osób, a następujące zmieniły sobie podpis na nawiązujący do tematu zabawy:

anek7 - anek7 śpiewa bo lubi :-)
aramona – Obladi, oblada… twarz
dot59 – dot59_and all together now!
Joy D - For those about to rock
Neelith - The Song Remains the Same
Pani_Wu – Ja się wcale nie chwalę, ja po prostu mam talent ; oraz: Trzynastego… trala la la la la la
Syrenka – …syreni śpiew

===

„Najlepsi przyjaciele dziewczyny” – czyli DIAMENTY w LITERATURZE - KONKURS nr 147 - Pani_Wu - 17.09.2012

Konkursowe logo i hasło: "książka jest jak brylant, z czarnych drobin ułożony klejnot" - Sznajper

Lista laureatów i rozwiązanie konkursu nr 147 - „Najlepsi przyjaciele dziewczyny” – czyli Diamenty w literaturze
Węgiel i grafit dla Pani_Wu

Neelith - Neelith nieszlifowana

"Róża w literaturze" - konkurs nr 146 - Joy D - 2.09.2012

Konkursowe logo i hasło: "nie ma książki bez kolców" - Sznajper

"RÓŻA w LITERATURZE" - KONKURS nr 146
Lista laureatów i rozwiązanie konkursu nr 146 - "Róża w literaturze"
Kontrróża dla Joya

Gwiazdkę - nagrodę dla Laureata Konkursu - otrzymali: janmamut, Sherlock i mariolawiki1

Konkurs przygotował i poprowadził Joy D.

W konkursie wzięło udział 25 osób, a następujące zmieniły sobie podpis na nawiązujący do tematu zabawy:

anek7 - anek 7 w różanej altanie
Anna 46 - Pod inną nazwą równie słodko by pachniało
Cirilla - ,,,^.^,,, z pazurami i kolcami oraz swymi zasadami
Czajka - Czajka bez kolców / Czajka z różą w dziobie
dot59 - dot59_bez kolców
janmamut - I dopóki jeszcze żyje mamut piękny tak w butelce
Neelith - Neelith w rosarium
Pani_Wu - Róża jest róża, jest różą

===

"W drogę! Czyli drogi i ścieżki w literaturze" - KONKURS nr 145 - Marylek - 17.06.2012

Konkursowe logo i hasło: "w drogę zabierz ze sobą książkę" - Sznajper

"W drogę! Czyli drogi i ścieżki w literaturze" - KONKURS nr 145
Rozwiązanie i lista uczestników konkursu nr 145 "Drogi i ścieżki w literaturze"
Ślepe uliczki i boczne drogi dla Marylka

Gwiazdkę - nagrodę dla Laureata Konkursu - otrzymali: dot59, asia_ i Pani_Wu

Konkurs przygotowała i poprowadziła Marylek - Przewodnik

W konkursie wzięło udział 16 osób, a następujące zmieniły sobie podpis na nawiązujący do tematu zabawy:

dot59 - dot59_wędrująca jasną wstęgą szos
Mika_P - Mika_Przecierająca_Szlak
minutka - minutka błąkająca się po bezdrożach
Neelith - Neelith powsinoga
Pani_Wu - Pani_Wędrowniczka

Na szlaku poezji polskiej - KONKURS nr 144 - Monique0297 - 2.06.2012

Konkursowe logo i hasło: "bo polska poezja wierzbą stoi" - Sznajper

"Na szlaku poezji polskiej" - KONKURS nr 144
Rozwiązanie i lista laureatów konkursu: nr 144 - Na szlaku poezji polskiej...

Gwiazdkę - nagrodę dla Laureata Konkursu - otrzymali: jag07, mariolawiki1, _nika_ i Michael Glomb

W konkursie wzięło udział 10 osób, a podpis na nawiązujący do tematu zabawy zmieniła:

dot59 - dot59_pod czarnoleską lipą

"Goło i wesoło" - KONKURS nr 143 - Paweł Wolniewicz - 17.05.2012

Konkursowe logo i hasło: "introligator zaradzi książkowej goliźnie" - Sznajper

"Goło i wesoło" - KONKURS nr 143
Lista laureatów i rozwiązanie konkursu nr 143 "Goło i wesoło"
W szmatkach dla Pawła

Gwiazdkę - nagrodę dla Laureata Konkursu - otrzymały: Pani_Wu i asia_

anek7 - anek7 - jednak tekstylna ;)
dot59 - dot59_jak na plaży w Mombasa
Mika_P - Mika_Płaszczem_Okryta
Pani_Wu - Pani_gania bez ubrania
Szaraczek - Precz z futrami: Szaraczek

"Z wizytą w Ameryce Łacińskiej" - KONKURS nr 142 - Natii - 2.05.2012

Konkursowe logo i hasło "Wizyty bywają nieoczekiwane" - Sznajper

"Z wizytą w Ameryce Łacińskiej" - KONKURS nr 142
Lista laureatów i rozwiązanie konkursu nr 142 "Z wizytą w Ameryce Łacińskiej"
América Latina contra la competencia dla Natii

Gwiazdkę - nagrodę dla Laureata Konkursu - otrzymali wszyscy uczestnicy, którzy zdobyli komplet punktów: mariolawiki1, Pani_Wu, Marylek, dot59, Leirus, nightbird, Michael Glomb, Sherlock, moniaL, medziks1, _nika_, Mzuzek, Oio

W konkursie wzięły udział 22 osoby, a następujące zmieniły sobie podpis na nawiązujący do tematu konkursu:

anek7 - anek7 z pueblo
dot59 - dot59_poszukująca testamentu Inków
Marylek - Marylek en la America del Sur
Neelith - Neelith z Karaibów
Pani_Wu - Senora en el Concurso
Szaraczek - Los Szarakos: el tango en Pampa
Sznaucer11 - sznaucer11 tańcząca sambę ;)

===

„Czy zostaniesz moją żoną? Czy zostaniesz moim mężem? czyli ZARĘCZYNY–OŚWIADCZYNY" - KONKURS nr 141 - _nika_ - 17.04.2012

Konkursowe logo i hasło "Czy zostaniesz moją ulubioną książką?" - Sznajper

Lista laureatów i rozwiązanie konkursu nr 141 "Zaręczyny - oświadczyny"
Wyłącznie (!) konkursowe staropanieństwo i starokawalerstwo dla Niki ;)

Gwiazdkę - nagrodę dla Laureata Konkursu - otrzymali - Pani_Wu, Duch puszczy i Neelith.

W konkursie wzięły udział 32 osoby, a następujące zmieniły podpis na nawiązujący do konkursu:

anek7 - anek7 z pierścionkiem na serdecznym palcu
Cirilla - Gnijąca panna młoda
dot59 - dot59_kiedyś zaręczona, a od ćwierćwiecza żona
MELCIA - Melusińska kiedyś się zaręczy
Mika_P - Mika_Posypana_Kwieci​em
Neelith - Mrs. Neelith D.
Pani_Wu - Pani_Tak
rastanja - rastanja zaobrączkowana

”ACH TO TY! czyli WIOSNA w LITERATURZE” – KONKURS nr 140 - Zoana - 2.04.2012

Konkursowe logo i hasło "Zapachniało, zajaśniało, wiosna, ach, to ty" - Sznajper

”ACH TO TY! czyli WIOSNA w LITERATURZE” – KONKURS nr 140
Lista laureatów i rozwiązanie konkursu nr 140: "ACH TO TY! czyli WIOSNA w LITERATURZE"
Kontrwiosenka dla Zoany

Gwiazdkę - nagrodę dla Laureata Konkursu - otrzymali - Neelith, Pani_Wu i dot59

Konkurs przygotowała i poprowadziła Zoana - Pierwiosnka :)

W konkursie wzięło udział 12 osób, a następujące zmieniły sobie podpis na nawiązujący do tematu konkursu:

anek7 - anek7 ze skowronkami nad głową
dot59 - dot59 budząca się ze snu zimowego
Mika_P - Mika_Posypana_Kwieci​em
Neelith - Neelith z krokusem
Pani_Wu - Pani_Wu w skowronkach

===

„Gospody, karczmy, oberże w literaturze” – KONKURS nr 139 - Neelith - 17.03.2012

Konkursowe logo i hasło "Gospoda "Pod Niebosiężnym Stosikiem"" - Sznajper

"„Gospody, karczmy, oberże w literaturze” – KONKURS nr 139
Rozwiązanie i lista uczestników konkursu nr 139: „Gospody, karczmy, oberże w literaturze”
Konkurencyjne karczmy dla Neelith

Gwiazdkę - nagrodę dla Laureata Konkursu - otrzymali - Pani_Wu, dot59 i Marylek

Konkurs przygotowała i poprowadziła Neelith - Oberżystka Neelith

W konkursie wzięło udział 19 osób, a następujące zmieniły sobie podpis na nawiązujący do tematu konkursu:

anek7 - Kufla piwa w zacnym towarzystwie nie odmówię;)
dot59 - dot59_jednak u chomika :-)
JoannazKociewia - Joanna zza szynkwasu
Marylek - Marylek w oberży
Pani_Wu - Pani_Twardowska
rastanja - rastanja szynkareczka

===

"Mroczna strona człowieka - przemoc seksualna w literaturze" - KONKURS nr 138/1 - Monique0297 - 3.03.2012

Konkursowe logo i hasło "Stop przemocy wobec kobiet" - Sznajper

"Mroczna strona człowieka - przemoc seksualna w literaturze" - KONKURS nr 138/1
Rozwiązanie i lista laureatów konkursu: Mroczna strona człowieka - przemoc seksualna w literaturze.

Konkurs eksperymentalny, skierowany tylko do pełnoletnich uczestników, rozsyłany drogą elektroniczną, bez treści konkursu na forum, a także bez mataczeń i kontrkonkursu.

Gwiazdkę - nagrodę dla Laureata Konkursu - otrzymali - Joy D, asia_ i dot59

Przygotowała i poprowadziła: Monique - Monique(STOP przemocy skierowanej ku kobietom!)

W konkursie wzięło udział 17 osób, u jednej zauważyłam zmieniony konkursowo podpis:

Cirilla - 神 masochistka oraz: 神, bezpruderyjna masochistka, śniąca 緊縛

***

"Czy to ty, czy to ja, czyli BLIŹNIĘTA w literaturze" - KONKURS nr 138/2 - paren - 2.03.2012

Konkursowe logo i hasło "Kto czyta książki, żyje podwójnie" - Sznajper (inspiracja Eidy)

"Czy to ty, czy to ja, czyli BLIŹNIĘTA w literaturze" - KONKURS nr 138/2
Rozwiązanie i lista laureatów konkursu: "Czy to ty, czy to ja?", czyli BLIŹNIĘTA w literaturze
Kontrbliźniaki dla Reni

Gwiazdkę - nagrodę dla Laureata Konkursu - otrzymali - Anna 46, Akrim, Zbójnica i Pani_Wu

Przygotowanie i prowadzenie konkursu: Paren? To nie ja! To moja siostra bliźniaczka

W konkursie wzięło udział 39 osób indywidualnie i 1 zespół: Aneta i Aleksander (lat 9) - dzieci Jenny, szczęśliwej mamy bliźniaków, a następujące osoby zmieniły sobie podpis na konkursowy:

anek7 - Ania czy Mania?
Anna 46 - zawsze chciałam mieć bliźniaki
dot59 - dot59 niestety niezduplikowana :-)
jenny - szczęśliwa mama bliźniaków
JoannazKociewia - Jest nas dwie
margines - margines z rozdwojeniem jaźni;]
margines - margines bez wyobraźni, ale z rozdwojeniem jaźni;]
Mika_P - Mika_P_Mika_Q

***

„Śpiewać każdy może...” - KONKURS nr 137 - minutka - 17.02.2012

Konkursowe logo i hasło: "Kto śpiewa, ten dwa razy czyta" - Sznajper

„Śpiewać każdy może...” - KONKURS nr 135
Rozwiązanie i lista uczestników konkursu nr 137 "Śpiewać każdy może..."
Kontrśpiewy dla Minutki

Gwiazdkę - nagrodę dla Laureata Konkursu - otrzymali - Joy D, dot59, Pani_Wu i anek7

Przygotowanie i prowadzenie konkursu: Śpiewna mi~nutka

anek7 - anek7 ze śpiewem na ustach
devilątko - Śpiewająco przez życie
dot59 - dot59_ wspomina "biwak, obóz, wędrówki i śpiew..."
Joy D - Ta piosenka jest śpiewana dla...zabawy
Marylek - Marylek a cappella
Mika_P - Mika_Fiu_Fiu
Pani_Wu - Piosenka jest dobra na wszystko
zieloo - Rozśpiewana Zoana

===

„Z Olimpu, Valhalli i piekieł czyli Wierzenia w literaturze” - KONKURS nr 136 - benten - 2.02.2012

Konkursowe logo i hasło: "Dawni bogowie żyją już tylko w książkach" - Sznajper

„Z Olimpu, Valhalli i piekieł czyli Wierzenia w literaturze” - KONKURS nr 135
Rozwiązanie i lista uczestników konkursu nr 136 "Wierzenia w literaturze"
Kontrinkwizycja dla Benten

Gwiazdkę - nagrodę dla Laureata Konkursu - otrzymali - asia_ i Sherlock

Przygotowanie i prowadzenie konkursu: benten - benten (mit)

anek7 - anek7 próbująca oswoić Fenrira
Cirilla - Ciri mityczy: bogowie żyją w swoich wyznawcach :)
devilątko - Wiara czyni cuda
dot59 - dot59_podopieczna Baladora
Pani_Wu - Pani_Weatherwax

===

"ZDRAJCA, ZDRAJCA, PO TRZYKROĆ (a właściwie trzydziestokroć) ZDRAJCA!" - KONKURS nr 135 - dot59 - 17.01.2012

Konkursowe logo i hasło: "Książka cię nie zdradzi" - Sznajper

Rozwiązanie i lista uczestników konkursu nr 135 "Zdrajca, zdrajca, po trzykroć zdrajca"
Kontrpowielokroćzdrajca lub po wielokroć kontrzdrajca dla Dot

Gwiazdkę - nagrodę dla Laureata Konkursu - otrzymali - Minutka, Marylek i Pani_Wu

Przygotowanie i prowadzenie konkursu: dot59 (dot59_z gromadą zdradzieckich dusiołków)

W konkursie wzięło udział 25 osób, a następujące zmieniły sobie podpis na nawiązujący do tematu konkursu:

alva (Zdradzona zdrajczyni)
Czajka (Czajka po trzykroć)
devilątko (Zdradzona przez książki)
janmamut (Et tu, Mammuthe (columbi imperator), contra me?)
Joy D (Trzydzieści srebrników zdrady)
kasiunia2 (zdradę lubię,zdrajców nienawidzę:))
Marylek (Gorze zdrajcy!)
MELCIA (Nie zdradzę, że biorę udział w konkursie)
Pani_Wu (Patrząc_w_oko_judasza), (Pani_Zaufana ;-)) oraz (Pani_Zaufana (uf, uf) ;-))
zieloo (Taka zdrada krwi wymaga!!!)

"CO SŁYCHAĆ czyli DŹWIĘK w LITERATURZE" - KONKURS nr 134 - Marylek - 2.01.2012

Konkursowe logo i hasło: "Wsłuchaj się w szelest kartek" - Sznajper

"CO SŁYCHAĆ czyli DŹWIĘK w LITERATURZE" - KONKURS nr 134
Rozwiązanie i lista uczestników konkursu nr 134 "Co słychać? czyli Dźwięk w literaturze"
Czego nie słychać, czyli kontrdźwięki dla Marylka

Gwiazdkę - nagrodę dla Laureata Konkursu - otrzymali - Joy D, Akrim, Dot59, Misiabela, Pani_Wu

Przygotowanie i prowadzenie konkursu: Marylek (Wielkie Ucho)

W zabawie wzięło udział 25 osób, a następujące zmieniły sobie podpis na nawiązujący do konkursu:

Akrim (A w sadzie cicho, cicho...)
anek7 (anek 7 w błogiej ciszy...)
asia_ (przeraźliwy krzyk noworodka)
benten (benten onomatopeiczna)
Cirilla (Harmonika, harmonika, Kociego Riemanna to muzyka.)
Czajka (Czajka w trelach)
dot59 (dot59 wsłuchana w heavy metal)
janmamut (Mamut nazywa się Bombi. Ma trąbę, lecz na niej...)
Joy D (Najważniejsze to usłyszeć drugiego człowieka)
kasiunia2 (Coś dzwoni, ale w którym kościele...)
konwalia85 (między ciszą a ciszą...)
MELCIA (Melusińska-Tralalińska)
Mika_P (Mika_Podsłuchuje)
minutka (ogłuszona dźwiękami...)
misiabela (misiabela cichutka)
norge (Diana wrzosowa) (Diana, której słoń nadepnął na ucho)
Pani_Wu (Pani_Fonia)

"MĄŻ i ŻONA" - KONKURS nr 133 - Czajka - 17.12.2011

Konkursowe logo i hasło: "Ślubuję ci miłość, wierność i wieczory z książką" - Sznajper

Gwiazdkę - nagrodę dla Laureata Konkursu - otrzymali - wyjątkowo tylko w tym konkursie - wszyscy laureaci, którzy zgromadzili komplet punktów, są to w kolejności nadesłania wszystkich poprawnych odpowiedzi: Sherlock, janmamut, arhnea, dot59, anek7, Pani_Wu, Marylek, Koczowniczka, _nika_, Akrim, Monika.W, Joy D, misiabela, minutka

"MĄŻ i ŻONA" - KONKURS nr 133
Lista laureatów i rozwiązanie konkursu nr 133 "Mąż i żona"
Kontrmąż lub kontrmężyna dla Czajki

Czajka długo i szczęśliwie (Czajka)

..i przyrzekam, że cię nie dopuszczę aż do śmierci (aramona)
... to nie chodzi o mężczyznę, ale o męża (Joy D)
anek7 szczęśliwie zaobrączkowana:) (anek7)
dot59 czyli Miciusiowa (dot59)
Marylek konkursowo ożeniony (Marylek)
misiabela zaprzysięŻONA (misiabela)
Mój M. - mój ci on jest! (Cirilla)
Pani_Wife (Pani_Wu) [kolejne dwie wersje podpisu nie nawiązywały do tematu konkursu :-)]
szukam męża co ma jak... (syrenina)
ubi tu Vanellus, ibi ego... Mammuthus (janmamut)
zmęczona żona (Kaczątko)

"WIATRAKI w LITERATURZE" - KONKURS nr 132 - _nika_ - 2.12.2011

Konkursowe logo i hasło: Co ma książka do wiatraka - Sznajper

Gwiazdkę - nagrodę dla Laureata Konkursu - otrzymali: janmamut, aramona i anek7

"WIATRAKI W LITERATURZE" - KONKURS nr 132
Lista laureatów i rozwiązanie konkursu 132 "Wiatraki w literaturze"
Kontrwiatraki (trawiaki?) dla _Niki_

anek7 śmigająca na śmigach (anek7)
Don Mamute na Mamutancie walczy z mamutakami (janmamut)
dot59 z piernikiem (który ma coś do wiatraka:) (dot59)
Melusia z wiatrem w śmigłach (MELCIA)
Myślałem, że to olbrzymy... (Don Kichot)
Na skrzydłach wiatraków (Joy D)
Neelith holenderska (Neelith)
Nie don Kichote i nie donna Douce lecz Cirilla (Cirilla)
Stary piernik z La Manchy(aramona)

"BAŁKANY w LITERATURZE" - KONKURS nr 131 - Natii - 17.11.2011

Konkursowe logo i hasło: Wymieniliśmy karabiny na książki - Sznajper

Gwiazdkę - nagrodę dla Laureata Konkursu - otrzymali: Joy D, janmamut i anek7

"BAŁKANY W LITERATURZE" - KONKURS nr 131
Rozwiązanie konkursu nr 131 "Bałkany w literaturze"
Kontrbałkany (Australia czy co?) dla Natii

w rytmie Ederlezi (Natii)
anek7 tańcząca sirtaki (anek7)
aramona - wielbicielka tzatziki (aramona)
Cirillina Mesecina (Cirilla)
Daj Slivovicy łyk a konkurs rozwiążę w mig (Joy D)
dot59 stęskniona za burkiem i proškiem (dot59)
Z prawej czetnik, z lewej ustasz, w środku mamut (janmamut)

"DUCHY w LITERATURZE" - KONKURS nr 130 - Joy D - 2.11.2011

Konkursowe logo i hasło: Książki mają duszę - Sznajper

Gwiazdkę - nagrodę dla Laureata Konkursu - otrzymali: asia_, Sherlock i janmamut.

"DUCHY W LITERATURZE" - KONKURS nr 130
Rozwiązanie konkursu nr 130 "Duchy w literaturze"
Kontrduchy dla Joya

Chcę móc poczuć Twoje dotknięcie (Joy D)
ai.ai (zonia95)
anek7 pod białym prześcieradłem;) (anek7)
benten - duch, który snuje się po Biblionetce (benten)
Ciri bezduszna (Cirilla)
Czy duch mamuta ma futro? Zamiast prześcieradła? (janmamut)
dot59_uciekająca przed rarą z czerwonym jęzorem (dot59)
margines uduszony!... przed 130-tką (margines)
Marylek paranormalny (Marylek)
McDucha (Pani_Wu)
minutka drżąca przed godziną duchów (minutka)
Tygrysica na polowaniu na duchy (Tygrysica)
upiorna misiabela (misiabela)

"MAJTKI w LITERATURZE" - KONKURS nr 129 - Miaugorzata - 17.10.2011

Konkursowe logo i hasło: Czytanie to niewymowna przyjemność - Sznajper

Gwiazdkę - nagrodę dla Laureata Konkursu - otrzymali: Joy D, asia_ i janmamut.

"MAJTKI W LITERATURZE" - KONKURS nr 129
Rozwiązanie konkursu nr 129 czyli Majtki w literaturze
Kontrmajtki dla Małgosi lub kontrgacie dla Gosi

Akrim w jesiennych reformach (Akrim)
anek7 z uczuleniem na róż majtkowy (anek7)
benten majta ma(j)taczeniami (benten)
Ciri w pasie cnoty z dwimerytu uczynionym (Cirilla)
dot59 niepamiętająca epoki barchanowych majtadałów (dot59)
Krzyś w pantalonach wizytowych (Joy D)
Marylek w ciepłych gaciach (Marylek)
misiabela w koronkach (misiabela)
Niewymowna Mika_P (Mika_P)
w figach w maki (Szeba)
z gacków mamy gacie, a majtki z majtmutów wyginęły (janmamut)

"FIZYCY W LITERATURZE" - KONKURS nr 128 - Sherlock - 2.10.2011

Konkursowe logo i hasło: "Nikt nie rozumie teorii kwantowej" można o tym przeczytać w setkach książek - Sznajper

Gwiazdkę - nagrodę dla Laureata Konkursu - otrzymali: janmamut, Joy D i asia_

"FIZYCY W LITERATURZE" - KONKURS nr 128
Lista laureatów i rozwiązanie konkursu nr 128 pt. "FIZYCY W LITERATURZE"
Antypytania dla Sherlocka

agnesines w perpetuum mobile (agnesines)
ai.ai wektorowa (Zonia95)
anek7 - fizyczny antytalent (anek7)
aramona powszechnie ciążąca ku bibliotece (aramona)
benten nie zna nawet wzorów (benten)
Ciało M (MELCIA)
cintryjska, "bosa" kocica Schrödingera (Cirilla)
dot59_w panicznej ucieczce przed elektronami (dot59)
fizyka mamutów wysokich, dziwnych i powabnych (janmamut)
kot Schneipera (Sznajper)
Magda_Wu w czwartym stanie skupienia (Pani_Wu)
Mika_P i jej bozon (Mika_P)
minutka - antyfizyk (minutka)
Powszechne ciążenie dusiołkowe (Joy D)
Przyciągany przez wiatraki (Don Kichot)
Szaraczek w kropce kwantowej (Szaraczek)
wielbiciel generatorów grajmruczenia (Marylek)
zasada zachowania syrenkopędu (syrenina)

"Wojownicy, rycerze, żołnierze" - KONKURS nr 127 - Krasnal - 17.09.2011

Konkursowe logo i hasło: "BiblioNETka.pl - Witajcie dzielni wojowie!" - Sznajper

Gwiazdkę - nagrodę dla Laureata Konkursu - otrzymała: asia_

"Wojownicy, rycerze, żołnierze" - KONKURS nr 127
Kontrwoje dla Krasnala
Lista laureatów i rozwiązanie konkursu nr 127 pt. "Wojownicy, rycerze, żołnierze"

Dobry wojak Krasnal (Krasnal)
anek7 w rycerskim rynsztunku (anek7)
benten ksiązką wojuje (benten)
berserker w konkursowym szale (asia_)
Ciri po żuchwę ciężkozbrojna (Cirilla)
dot59 - jedna pancerna bez psa (dot59)
Kocica bojowa zaczepno-obronna (Marylek)
mamut w panterce w Tygrysie Królewskim (janmamut)
Obłędna alva (alva)
PlusMinus rycerzem okrągłego stołu (PlusMinus)
Po mieczu - ai. ai (Zonia95)
Szeregowiec Neelith (Neelith)
za mundurem panny sznurem... (minutka)
Zakuty łeb, czyli mam coś z rycerza (Joy D)

"DZIWNE WIERSZE" - KONKURS nr 126 - janmamut - 2.09.2011

Konkursowe logo i hasło: "BiblioNETka - wierszokletka" - Sznajper

Gwiazdkę - nagrodę dla Laureata Konkursu - otrzymała: asia_

"DZIWNE WIERSZE" - KONKURS nr 126
Lista laureatów i rozwiązanie konkursu nr 126 "Dziwne wiersze"
Kontrwierszydła dlamamucie

Mamut zaniemówił najpiękniejszym wierszem (janmamut)
anek7 - bardziej rymarz niż rymopis... (anek7)
benten nawet nie czuje jak rymuje (benten)
Czajka w gargazonach (Czajka)
Cztery psalmy J.C. Maxwella (Cirilla)
dot59 jakoś dziwnie prozaiczna :( (dot59)
Joanna, dziewczę wiotkie... :] (Syrenka)
Krzycho wzdycho i prycho (Joy D)

===

"Więzienia, ośrodki penitencjarne, czyli świat zza krat" - KONKURS nr 125 - Joy D - 17.06.2011

Konkursowe logo i hasło: "Łatwo się od nas nie uwolnisz" - Sznajper

Gwiazdkę - nagrodę dla Laureata Konkursu - otrzymali: dot59, Akrim i asia_

"Więzienia, ośrodki penitencjarne, czyli świat zza krat" - KONKURS nr 125
Lista laureatów i rozwiązanie konkursu nr 126 Więzienia, ośrodki penitencjarne, czyli świat zza krat
Kontrwięzienie, kontrlochy i kontrkraty dla Joy'a

Naczelnik Więzienia "Biblionetkatraz" (Joy D)
agnesines pod nadzorem penitencjarnym BiblioNETki (agnesines)
anek7 zapuszkowana (anek7)
Być z mamutem w 13 celi na ratuszu pośrodku miasta (janmamut)
Czajka w kazamacie (Czajka)
dot59 w okowach (dot59)
duch pobrzękujący kajdanam (duch puszczy)
Git maniura z bandy Ślepego Kura (zieloo)
konwalia za kratkami (konwalia85)
Marylek przed resocjalizacją (Marylek)
Mika_w_Paski (Mika_P)
minutka na torturach (minutka)
misiabela z kiepskim alibi (misiabela)
oczywiście niewinna -imarba (imarba)
uwięziona absurdami, skitrana przed szefami (Cirilla)

===

"Jak przemieszczają się ludzie, czyli POJAZDY W LITERATURZE" - KONKURS nr 124 - Marylek - 2.06.2011

Konkursowe logo i hasło: "BiblioNETka na rower poleca audiobooki" - Sznajper

Gwiazdkę - nagrodę dla Laureata Konkursu - otrzymali Joy D, dot59 i asia_

"Jak przemieszczają się ludzie, czyli POJAZDY W LITERATURZE" - KONKURS nr 124
Lista laureatów i rozwiązanie konkursu 124 "Pojazdy w literaturze"
Uwożąc Marylka w dal... czyli kontrkonkurs pojazdowy.

Marylek z napędem własnym (Marylek)
A z dziecięcego wózka wystawała mamucia trąba... (janmamut)
agnesines na rowerze do BiblioNETki (agnesines)
agnesines w pociągu pod nadzorem BiblioNETki (agnesines)
agnesines w tramwaju zwanym BiblioNETka (agnesines)
jedna kobieta w łódce, nie licząc BiblioNETki (agnesines)
anek7 na drabiniastym wozie (anek7)
Czajka w rydwanie prześlicznym (Czajka)
Do mnie mówisz?Jestem tu tylko ja czyli Joy w taxi (Joy D)
dot59 na tylnej platformie tramwaju (dot59)
enga pędząca przez las! Gnaj koniku, gnaj! (agatatera)
klimatyzacji pozbawiona, w samochodzie roztopiona (Cirilla)
konwalia na kółkach (konwalia85)
minutka na saneczkach (minutka)
misiabela per pedes (misiabela)
Zbójnica na miotle w drodze na sabat (Zbójnica)
Zmotoryzowana McAgnes (McAgnes)

===

"OBRAZ WYRAŻONY SŁOWEM, czyli ZDJĘCIA I FOTOGRAFIE w LITERATURZE" - KONKURS nr 123 - McAgnes - 17.05.2011

Konkursowe logo i hasło: " Książka jest fotografią zrobioną wyobraźni" - Sznajper

Gwiazdkę - nagrodę dla Laureata Konkursu - otrzymał Joy D

Rozwiązanie konkursu nr 123 "ZDJĘCIA I FOTOGRAFIE W LITERATURZE"
Zdjęcia dla McAgnes

Naczelny Fotograf (McAgnes)
agnesines i camera obscura (agnesines)
Bardzo (nie)fotogeniczna konkursowiczka (zieloo)
Błona, srebro, żelatyna. Razem to mamuta mina. (janmamut)
Ciri z argentoratem wśród halogenków Ag (Cirilla)
Czajka w sepii (Czajka)
czupirek światłoczuła (czupirek)
dot59 po obróbce Photoshopem:)(dot59)
konwalia w ramce (konwalia85)
Krzyś paparazzi (Joy D)
Marylek małoobrazkowy (Marylek)
Mika_Pstryka (mika_p)
minutka w ciemni (minutka)
misiabela w negatywie (misiabela)
Przeglądając albumy ze zdjęciami (anek7)
za długi czas naświetlania (duch puszczy)
Zbój w sesji..letniej. (Zbójnica)

===

"Gdzie bogowie ucztują z poległymi wojownikami, czyli WIKINGOWIE w LITERATURZE" - KONKURS nr 122 - Cirilla - 1.05.2011

Konkursowe logo BiblioNETki i hasło: "łupimy księgarnie i biblioteki" - Sznajper

Gwiazdkę - nagrodę dla Laureata Konkursu - otrzymali: asia_, Brzydota i janmamut

Rozwiązanie konkursu nr 122: "WIKINGOWIE w LITERATURZE"
Zwycięska uczta na czerepach pokonanych w długiej hali, czyli kontrwyprawa dla Cirilli

Kontrkontrkonkurs - pierwszy w historii konkursów kontrkontrkonkurs - Cirilla

Cirilla Häxdotter Storråda (Cirilla)
dot59 uciekająca przed najazdem Wikingów (dot59)
Joy złupiony przez Wikingów (Joy D)
MamuThor i jego Loki (janmamut)
Rainar Rudy zwany Brzydota (brzydota)
Ragnarök nadchodzi (asia_)
Sygryda Storrada (anek7)

Na liście laureatów konkursu pojawiła się Czajka, która podpisała mailową listę obecności. :-)

"QQryQ, czyli KOGUTY w LITERATURZE" - KONKURS nr 121 - Joy D - 17.04.2011

Konkursowe logo BiblioNETki i hasło: "czytamy, aż kur zapieje o świcie" - Sznajper

Gwiazdkę - nagrodę dla Laureata Konkursu - otrzymały: Akrim, dot59 i Minutka

"QQryQ, czyli KOGUTY w LITERATURZE" - KONKURS nr 121
Rozwiązanie konkursu nr 121 "QQryQ czyli Koguty w literaturze"
UKUKyrUK czyli kontrkogut dla Joya

Akrim idąca spać z kurami (Akrim)
Czajka na rosół (Czajka) + Słone paskudztwo (Czajka - przebranie z okazji ogłoszenia wyników)
dot59 wstająca z kurami (dot59)
Kurka złotopiórka (anek7)
mammoth's cock with a comb (janmamut)
Miała Aga koguta (agnesines)
piejo kury piejo, nie majo koguta (Zbójnica)
qrka wodna (Marylek)
stukot suchych kogucich piszczeli (duch puszczy)
syrenko...koo...ko (syrenina)
z czerwonym grzebieniem we włosach (asia_)
zamienię Kelpie na Złotobutka (Cirilla)

===

"KONKURS OLFAKTORYCZNY, czyli ZAPACHY w LITERATURZE" - KONKURS nr 120 - Paweł Wolniewicz - 2.04.2011

Konkursowe logo BiblioNETki i hasło: "Uwielbiamy zapach książki o poranku" - Sznajper

Gwiazdkę - nagrodę dla Laureata Konkursu - otrzymał: janmamut

"KONKURS OLFAKTORYCZNY, czyli ZAPACHY w LITERATURZE" - KONKURS nr 120
Rozwiązanie konkursu nr 120 "Zapachy w literaturze"
Kontrzapachy dla Pawła

...kroplą pamięci, nicią pajęczą, zapachem bzu... (dot59)
Antonówki jesienny aromat (asia_)
co zwiemy mamutem pod inną nazwą równie by woniało (janmamut)
Czajka No. 5 (Czajka)
Kwietniem mi pachnie(JoannazKociewia)
Mika_Pociera_Nosek (Mika_P)
Moje myśli są pachnące (Joy D)
monia otulona wonią jaśminu (Lwiica)
Najlepiej pachnę we śnie... (Sen Endymiona)
najpiękniejszy jest konwaliowy zapach... (anek7)
Neelith niewyperfumowana (Neelith)
Otulona zapachem tuberozy (agnesines)
yerba_mate_aromatyzowana (yerba_mate)
zapach sosnowej żywicy o poranku (duch puszczy)
Zapachniało mi konkursem (McAgnes)

===

"Tęcza, zorza, grad, burza..., czyli Piękno i groza NATURY w LITERATURZE" - KONKURS nr 119 - Minutka - 17.03.2011

Konkursowe logo BiblioNETki i hasło: "Książka jest dobra na każdą pogodę" - Sznajper

Gwiazdkę - nagrodę dla Laureata Konkursu - otrzymali: asia_, dot59, Sherlock i Marylek.

"Tęcza, zorza, grad, burza..., czyli Piękno i groza NATURY w LITERATURZE" – KONKURS nr 119
Lista laureatów i rozwiązanie konkursu nr 119 "Piękno i groza NATURY w LITERATURZE"
[Kontrkonkurs, na prośbę Organizatorki, nie został zorganizowany]

Pogodynka (Minutka)
biały szkwał (asia_)
Biblioteka na końcu tęczy (nikosizina)
Burza z gradobiciem (anek7)
chwytam w usta deszczu krople... (Akrim)
Czajka przed burzą (Czajka)
dot59 wsłuchana w wycie halnego (dot59)
kociak w tęczowych kolorach (Lwiica)
Krzyś, który żadnej pogody się nie boi... (Joy D)
mamut na końcu tęczy, strzeżony przez leprechauny (janmamut)
Nawałnica... lub mżawka, zależnie od nastroju (JoannazKociewia)
O szyby deszcz dzwoni (wiosenny) (Marylek)
odpowie ci wiatr (imarba) -> zmiana podpisu na: Blowing in the wind (imarba)
Pogoda dla BiblioNETkowiczki (agnesines)
prywatna pogoda wewnętrzna // singing in the rain (Natii)
Zorza poranna (Jaa617)

===

"Kobiety-ryby i nie tylko, czyli SYRENY w LITERATURZE" – KONKURS nr 118 - _nika_ - 2.03.2011

Konkursowe logo BiblioNETki i hasło: "Książki wabią" - Sznajper

Gwiazdkę - nagrodę dla Laureata Konkursu - otrzymali: janmamut, asia_ i nikosizina

"Kobiety-ryby i nie tylko, czyli SYRENY w LITERATURZE" – KONKURS nr 118
Lista laureatów i rozwiązanie konkursu nr 118 "Kobiety-ryby i nie tylko, czyli SYRENY w LITERATURZE"
Sałatka rybno-kobieca, czyli kontrkonkurs dla _niki_

była pasażerka syreny 102 (dot59)
Don Syren (Don Kichot)
Królowa Polskich Szos ;) (anek7)
Kurołap 104 (Rbit)
L.91/3 (argothiel)
mamut cudnie śpiewający, dołem rybą coś śmierdzący (janmamut)
syrena okrętowa - BUUUUUUUU! (asia_)

===

Konkurs 117: "Węże, żaby, aligatory oraz inne stwory, czyli GADY I PŁAZY w LITERATURZE” - Aguti - 17.02.2011

Konkursowe logo BiblioNETki i hasło: "Czytając zachowaj zimną krew" - Sznajper

Gwiazdkę - nagrodę dla Laureata Konkursu - otrzymali: asia_, janmamut i Sherlock

"Węże, żaby, aligatory oraz inne stwory, czyli GADY I PŁAZY w LITERATURZE” - KONKURS nr 117
Lista laureatów i rozwiązanie konkursu nr 117 „GADY I PŁAZY w LITERATURZE"
Kontrkonkurs dla Aguti

Opiekunka Terrarium (Aguti) oraz Pomocnik Incognito (Nutinka)
Czajka, że traszka nie gada (Czajka)
Gady-gady-gady nocą (argothiel)
Gadzina Rbit (Rbit)
Już taki jestem zimnokrwisty drań (Joy D)
Krokodyla daj mi luby! (anek7)
Księżniczka Żaba (ktrya)
Która gadzina?! (Wiki :) )
Nadworna konkursowa herpetolog biblionetkowa (zieloo)
Nie kumkam - jestem wężoustna (Cirilla)
Ssssssznajper (Sznajper)
strasna zaba (asia_)
Wąż Eskupala (dot59)
Zmieniam mamuty w kapelusze. Mniam! (Wążżżżżżżżż) (janmamut)
zmiennocieplna z łusek oblazła imarba (imarba)

===

Konkurs 116: „I PRZYSZEDŁ PAN DOKTOR…”, czyli LEKARZE w literaturze - Dot59 - 2.02.2011

Konkursowe logo BiblioNETki i hasło: "Czytelnicze Pogotowie Ratunkowe" - Sznajper

Gwiazdkę - nagrodę dla Laureata Konkursu - otrzymali: Akrim, Sherlock i Joy D

„I PRZYSZEDŁ PAN DOKTOR…”, czyli LEKARZE w LITERATURZE - KONKURS nr 116
Lista laureatów i rozwiązanie konkursu nr 116 „I PRZYSZEDŁ PAN DOKTOR”, czyli LEKARZE w LITERATURZE
Remedia dla Dot

dot59 - rejestratorka wirtualnej przychodni (dot59)
aaa psik!!! (Akrim)
a iste jest chora i leży w łóżeczku ... (iste)
BiblioNETkarzu, lecz się sam! (agnesines)
Czajka ze szpatułkami (Czajka)
czytelniczy homeopata (argothiel) - nie brał udziału w konkursie
doktor Dolittle (i jego zwierzęta) (asia_)
Gabinet otorynolaryngologicz​ny zaprasza (zieloo)
Luuudzie uciekajta, bo dochtory jadom! (Rbit)
margines w oparach mikstur tajemnych... / margines w domu dla "psychicznie i nerwowo chorych" (margines)
Medice, cura te ipsum (Marylek)
Nemocnice - dr Joy Štrosmajer (Joy D)
pacjentka konkursowa (ktrya)
Po pierwsze nie szkodzić... (anek7)
Przychodzi baba do lekarza z mamutem na głowie... (janmamut)
Zagryppa (Cirilla)
Zielarka (minutka)

===

Konkurs 115: "KSIĄŻKA TELEFONICZNA, czyli TELEFON w literaturze" - ktrya - 17.01.2011

Konkursowe logo BiblioNETki i hasło: "Czytamy inne książki niż telefoniczna" - Sznajper

Gwiazdkę - nagrodę dla Laureata Konkursu - otrzymali: asia_, arhnea i imarba

"KSIĄŻKA TELEFONICZNA, czyli TELEFON w literaturze" - KONKURS nr 115
Rozwiązanie i lista laureatów konkursu nr 115 "KSIĄŻKA TELEFONICZNA, czyli TELEFON w literaturze"
Ktryotelefon, czyli kontrtelefon dla Ktryi

Centrala telefoniczna (ktrya)
Anek7 z komórką w kieszeni (anek7)
AT&T (asia_)
Czajka przy telefonie (Czajka)
Czy to numer 982? Tu Antonio Mamucci. (janmamut)
dot59 na linii (dot59)
halo, to ja Rbit (Rbit)
imarba - smartfon na korbkę (imarba)
margines - nikt nie dzwoni nikt nie dzwoni (margines)
Mój numer to 666 (Neelith)
Nie ma takiego numeru... nie ma takiego numeru... (zieloo)
Rozmowa będzie biblioNETkowana, rozmowa będzie... (agnesines) [zmiana podpisu w trakcie konkursu z: Nie ma takiego numeru, nie ma takiego numeru...]
Telefomika (mika_p)
Telefony w mojej głowie wciąż. To tylko ja! (Joy D)
teleineska (ines1)
Zegarynka (Akrim)
2... 7... 4... 6... 8... 4... 4... 3... 5 (argothiel) - nie wziął udziału w konkursie
+48 22 555-53669 (jenny)

===

Konkurs 114: "I WSZYSTKO JASNE!, czyli ŚWIATŁO w literaturze" - Marylek - 3.01.2011

Konkursowe logo BiblioNETki i hasło: "BiblioNETka poleci szybciej od światła" - Sznajper

Gwiazdkę - nagrodę dla Laureata Konkursu - otrzymali: asia_, Joy D i Akrim.

"I WSZYSTKO JASNE!, czyli ŚWIATŁO w literaturze" - KONKURS nr 114
Lista laureatów i rozwiązanie konkursu 114 "I WSZYSTKO JASNE!" czyli ŚWIATŁO w literaturze
Ciemność widzę, ciemność! Czyli kontrkonKurs dla Marylka

Zegarmistrz światła biblionetkowy (Marylek)
anek7 w świetle księżyca (anek7)
argothiel pierwsza gwiazdka (argothiel)
Czy widzisz światełko w BiblioNETce? (agnesines)
dot59 ze świecą (dot59)
iste w świetle latarki (iste)
Jasna strona Neelith (Neelith)
KrzyśJoy - to Luks chłopak (Joy D)
Lampyris noctiluca (asia_)
Mamut czyli nasze słoneczko biblionetkowe (janmamut)
Mehr Licht! (Natii)
Mika_ndela_P (Mika_P)
okularnica przeciwsłoneczna (ktrya)
Pstryk i światło (Czajka)
Rozświetlona konkursowo (Akrim)
Światłość! Widzę światłość! (ines1)
Świetlik przebłyskujący w ciemnościach (minutka)
W oświetlonym pokoju (Don Kichot)
Więcej światła! (McAgnes)

Konkurs 113: "HU! HU! HA! czyli ZIMA w LITERATURZE" - zieloo - 17.12.2010

Konkursowe logo BiblioNETki i hasło: "BiblioNETka poleca książki na zimowe wieczory" - Sznajper

Gwiazdkę - nagrodę dla Laureata Konkursu - otrzymali: asia_, Akrim i janmamut.

"HU! HU! HA! czyli ZIMA w LITERATURZE" – KONKURS nr 113
Lista laureatów i rozwiązanie konkursu nr 113 "HU! HU! HA! czyli ZIMA w LITERATURZE"
Śnieżne klimaty dla zieloo

My nie marzniemy :) (zieloo)
...jak marzną mi paluszki! (dot59)
Akrim pod białą pierzynką (Akrim)
Biała Czarownica (Czytelnik_Kasia)
Brnąć zimą przez białe pola (Joy D)
Czajka na zimno (Czajka)
Gdzie zimą najpiękniej? U mnie na wsi! (anek7)
Gerda siostra Kaja (ines1)
Hania Brrr. (hburdon)
Im bardziej pada śnieg, bim-bom! (McDusia)
iste w zimowym kombinezonie (iste)
Jeśli zimową nocą biblioNETkowiczka... (agnesines)
McAgnes w labiryntach śniegu (McAgnes)
Neelith na sankach (Neelith)
Nie ma śniegu bez ognia czyli Mamut zimową porą (janmamut)
Samozwańcza Królowa Śniegu (misiabela)
stokrotka w śniegu (ktrya)
Sznajper w zaspie (Sznajper)
śnieżynka (płatek Kocha) (asia_)
Śpię, a za oknem mróz, śnieg, góry! (Sen Endymiona)
W zaspach zaspana imarba (imarba)
Walcząc z bałwanami (Don Kichot)
zima to najlepsza pora roku (Natii)

===

Konkurs 112: "ZAPROSZENIE DO TAŃCA, czyli TANIEC w LITERATURZE" - Annvina - 2.12.2010

Konkursowe logo BiblioNETki i hasło: "tańczący z książkami" - Sznajper

Gwiazdkę - nagrodę dla Laureata Konkursu - otrzymali: asia_ , Joy D, anek7, Akrim, agnesines, Dot59, Marylek, Imarba, misiabela, minutka i janmamut.

"ZAPROSZENIE DO TAŃCA, czyli TANIEC w LITERATURZE" – KONKURS nr 112
Lista laureatów i rozwiązanie konkursu nr 112 pt Zaproszenie do tańca
Zaproszenie do różańca, czyli kontrtaniec dla Annviny

... a wariatka jeszcze tańczy... (dot59)
Akrim z rąbkiem u spódnicy (Akrim)
baletnicy rąbek u spódnicy (ines1)
Chwalmy śpiewem i tańcem mamuty fantastyczne! (janmamut)
Czajka na trzy pas (Czajka)
Czy pamiętasz, jak ze mną tańczyłeś walca... (Marylek)
Dancing Queen Neelith (Neelith)
idę w tany... (misiabela)
kazano im tańczyć charlestona (Natii)
McAgnes tańcząca z konkursami (McAgnes)
menuet antique (asia_)
Niech żyje bal! (minutka)
Poloneza czas zacząć... (ktrya)
Rozgorączkowana królowa sobotniej nocy (anek7)
Sznajper pod ścianą (Sznajper)
Śpiący Tańczący (Sen Endymiona)
Tańcz, głupia, tańcz... Przecież tańczę! (zieloo)
Tańcz – jak Szreq w ekstazie (Szreq)
Tańcz mnie po miłości kres... (agnesines)
Tańcz mnie po miłości kres (Joy D)
tarantela choć trochę i tarantula (imarba)
Wielka dama znów tańczy sama (McDusia)
Życie, kochanie, trwa tyle co taniec (krasnal)

Konkurs 111: "WAMPIRIADA, czyli WAMPIRY w LITERATURZE" - krasnal - 17.11.2010

Konkursowe logo BiblioNETki i hasło: "wysysamy krwiste fabuły" - Sznajper

Gwiazdkę - nagrodę dla Laureata Konkursu - otrzymała asia_.

"WAMPIRIADA, czyli WAMPIRY w LITERATURZE" - KONKURS nr 111
Lista laureatów i rozwiązanie konkursu nr 111 pt. "WAMPIRIADA, czyli wampiry w literaturze"
KontrKREW dla Mistrzyni Krwi

Mistrzyni Krwi (krasnal)
Ach, jak ci krew spływa po długich kłach, mamucie! (janmamut)
BloodRayne (asia_)
Ciało nie rzuca cienia. Usta łakną Twojej krwi... (Joy D)
Czajka z Desmodusem rotundusem (Czajka)
dot59 w czosnkowym wianuszku (na wszelki wypadek!) (dot59)
Drapieżna królowa nocy (agatatera)
hrabina Elżbieta Batory (ktrya)
Jestem pijawką! (JoannazKociewia)
Koktajl hemoglobinowy, wstrząśnięty, niemieszany (alva)
Księżniczka McDusia Stiepankovic ;) (konwalia85)
Nieumarła (misiabela)
(nieśmiertelna) Makrauchenia :F (Virvien)
Nosferatu Sznajper (Sznajper)
Oddajcie mi mój cień!!! (anek7)
pragnienia krwi nie zaspokoi nic... (Natii)
Ugryź mnie! (agnesines)
Wywiad z Neelith (Neelith)

Konkurs 110: "Pająki" - Joy D - 3.11.2010

Logo BiblioNETki z pająkiem i pajęczyną i hasło: "by książki nie obrosły pajęczyną zapomnienia" (Sznajper)

Gwiazdkę - nagrodę dla Laureata Konkursu - otrzymali: Anek7, Akrim, Marylek, Dot59, janmamut, asia_, McAgnes, krasnal.

KONKURS nr 110 pt. "PAJĄKI w LITERATURZE"
Lista Laureatów i rozwiązanie konkursu nr 110 pt. "Pająki w literaturze"
Pajączki dla Joya :-)

Arachnokurator (Joy D)
Αράχνη (konwalia85)
Arachne... (agnesines)
arachnea (Marylek)
Czajka w pajęczynie (Czajka)
Czarna wdowa w kropki bordo (alva)
Donkiszociejmy wśród pajęczyn (Don Kichot)
dziewczyna Anansiego (asia_)
Jak kosmata jest każda z ośmiu nóg mamuta! (janmamut)
Kątnik domowy Neelith (Neelith)
kocham pająki (Natii)
krzyżak czy tarantula! (anek7)
Makrauchenia (one mają OSIEM nóg!)(Virvien)
Mucha polująca na pająki ;) (Akrim)
Noc jest wielkim czarnym kosmatym pająkiem... (krasnal)
pajęczyca (carmaniola)
Proszę nie zamieniać mojego misia w pająka! (dot59)
Pyrgun nazielny (Sznajper)
spider-syrenka (Syrenka)

Konkurs 109: "Sierotki" - Bogna - 17.10.2010

Logo BiblioNETki z krasnoludkiem i hasło: "bo człowiek bez książek jest sierotą" (Sznajper)

Gwiazdkę - nagrodę dla Laureata Konkursu - otrzymali: Joy D i Akrim

KONKURS nr 109 pt. "SIEROTKI w LITERATURZE"
Lista laureatów i rozwiązanie konkursu nr 109 "Sierotki w literaturze"
Sierotka kontratakuje

... Że od Mamutów byłam za córkę przybrana... [W ich domu hodowana...] (janmamut)
agnesines i rodzina zastępcza (agnesines)
dot59 z Towarzystwa Opieki nad Sierotkami (dot59)
"Dziewczynko, jesteś królową Francji" (Joy D)
McDusia bez krasnoludków (McDusia)
otaczaj opieką sieroty i wdowy (asia_)
sierota jedna (misiabela)
Sierotek Don Kichotek (Don Kichot)
Sierotka Annvina (Annvina)
Sierotka Czajka i krasnoludki (Czajka)
Sierotka wywrotka (Neelith)
Wszystkie dzieci nasze są! (anek7)
Zła macocha (Marylek)
przyszywana ciocia Renatka (paren)

Konkurs 108: "Trucizny" - Miaugorzata - 2.10.2010

Hasło: "książki - odtrutka na życie" (Sznajper)

Gwiazdkę - nagrodę dla Laureata Konkursu - otrzymali: asia_, janmamut i anek7

KONKURS nr 108 pt. "TRUCIZNA w LITERATURZE"

Rozwiązanie i wyniki konkursu nr 108 czyli Trucizna w literaturze
Antidotum dla Naczelnej toksykolog

Naczelny toksykolog (Miaugorzata (gosiaw))
Agnesines w Jadowitej Krainie (agnesines)
anek7 - kuzynka Lukrecji B. (anek7)
Arszen Cykuta (Joy D)
Czajka virosa (Czajka)
mamut sromotnikowy, wątrobę zniszczyć gotowy (janmamut)
McDusia z zatrutą dmuchawką (konwalia85)
Sznajper i stare koronki (Sznajper)

Konkurs 107: "Sherlock" - janmamut - 17.09.2010

Gwiazdkę - nagrodę dla Laureata Konkursu - otrzymał: Sherlock

KONKURS nr 107 czyli "SHERLOCK W LITERATURZE"
Rozwiązanie i wyniki konkursu 107 czyli "Sherlock w literaturze''
Dedukcja dla Mamuta

221b Mammoth Street lub Sienkiewicza 22-23 (janmamut)
Czajka z dedukcją (Czajka)
Diana wrzosowa (norge, według Mamuta: nick bardzo konkursowy, bo fajki robimy wszak z wrzośca)
dot59 na tropie (dot59)
Irena Cirilla Adler (Cirilla)
Ostatnią gryzie pies... Baskerville'ów (agnesines)
Szaraczek contra Sherlocki (Szaraczek)
wszystko co nieprawdopodobne staje się prawdą... (jenny)
Jestem na Bakier i jeszcze ten Stres (Joy D) [początkowo: Bakier Stres, po kilku dniach zmieniony, chociaż zdaniem Mamuta (i nie tylko jego :-) ): "... Dla mnie jak najbardziej do dokumentacji, jako jeden ze smaczków konkursowych"].

Konkurs 106: "Niewiara" - Sznajper - 2.09.2010

[Jak myślę: "BiblioNETka" to od razu po tym słowie pojawia się "książka", ale zaraz potem: "konkurs". To przede wszystkim konkursy są treścią mojego biblionetkowego życia. I to one sprawiły, że się pewnego dnia odważyłam zalogować, napisać maila z odpowiedziami do Joya D, który wtedy prowadził konkurs o II wojnie światowej... Konkursy wymyśliła i wspaniale się nimi opiekowała Bogna, od początku, przez pięć lat, a ja (i na pewno nie tylko ja) myślałam, że tak już będzie zawsze... aż do dnia, gdy Bogna zadała mi to pytanie... .
Konkurs 106 był pierwszym, którym nie opiekowała się Bogna ... Bogno, bardzo Ci dziękuję za zaufanie! :-)]

Gwiazdkę - nagrodę dla Laureata Konkursu - otrzymała: Anna 46

KONKURS nr 106 pt. "NIEWIARA w LITERATURZE"
Lista laureatów i rozwiązanie konkursu nr 106 "Niewiara"
Wiara dla Małej Implozji

Niewidzialny Różowy Sznajper (Sznajper)
...był mamut, a mamut był u mamuta i mamutem był... (janmamut)
KrzyśJoy (Joy D)
Latający Potwór Cirilla (Cirilla)
Mamucia wina (Makrauchenia)
McDusia wątpiąca (McDusia)
misiabela poszukująca (misiabela)
Nie wierzę w konkursy biblioNETkowe ;-) (agnesines)
Szaraczek: wielkie marchewkowe pole istnieje! (Szaraczek)
zbłąkana owieczka dot59 (dot59)

Konkurs 105: "Kwiaty" - _nika_ - 17.06.2010

Gwiazdkę - nagrodę dla Laureata Konkursu - otrzymał: janmamut

KONKURS nr 105 pt. KWIATY W LITERATURZE
ROZWIĄZANIE KONKURSU „KWIATY W LITERATURZE” I LISTA LAUREATÓW
Kontrkwiaty dla _niki_

aramona z konewką (aramona)
Być kwiatem?... (agnesines)
Czterolistna koniczynka (Wiki :) )
dot59 polny za uchem ma kwiatek (dot59)
Kwiat zasuszony w książce z dawnych lat (paren)
Księżniczka Rózia wygnana z Paflagonii (yerba_mate)
Ładne kwiatki (Czajka)
Mamut jest mamutem jest mamutem jest mamutem (janmamut)
Misia Bella - nowa odmiana kaktusa (misiabela)
Najpiękniejsze są polne kwiaty (Joy D)
niezapominajki, są to kwiatki z bajki (minutka)
Pąsowa róża na zielonej łodyżce (Cirilla)
Uwaga! Nadchodzi Hiacynta Bukiet (zieloo)

Konkurs 104: "Szkoło, szkoło..." - Dot59 - 2.06.2010

Gwiazdkę - nagrodę dla Laureata Konkursu - otrzymała: Cirilla

KONKURS nr 104 pt. Szkoło, szkoło...
Lista laureatów i rozwiązanie konkursu nr 104 "Szkoło, szkoło..."
Wagary dla Dot

dot59 z dziennikiem (dot59)
agnesines na wagarah (agnesines)
Ala ma kota, mama ma mamuta. (janmamut)
Aquilla pakująca tornister (Aquilla)
Czajka po dzwonku (Czajka)
Ciri w kącie (Cirilla)
Gdzie się podziały tamte... szkoły niezapomniane (Joy D)
obiecuję, że w wakacje nie tknę żadnej książki :) (aramona)
paren z trzeciej ławki pod oknem (paren)
Szaraczek jest. Kogo nie ma? Zajęcy czy zająców? (Szaraczek)

Konkurs 103: "BOA, czyli zamachy" - Cirilla - 17.05.2010

Gwiazdkę - nagrodę dla Laureata Konkursu - otrzymali: Joy D i janmamut

KONKURS nr 103 pt. BOA, czyli ZAMACHY w LITERATURZE
Rozwiązanie i wyniki konkursu nr 103 pt. BOA, czyli ZAMACHY w LITERATURZE"
KontrZAMACH dla Cirilli

Konkurs 102: "Proust" - Czajka - 3.05.2010

Gwiazdkę - nagrodę dla Laureata Konkursu - otrzymała: paren

KONKURS nr 102 pt. "Proust"
Lista Laureatów i rozwiązanie konkursu nr 102 Proust
Magdalenki dla Czajki

Czajka w Poszukiwaniu (Czajka)
Anitra Uwięziona... w konkursie (Anitra)
Aquilla odnaleziona (Aquilla)
Dot podążająca w stronę Guermantes (Dot59)
Jenny zatracona w poszukiwaniach (Jenny)
Krzyś w cieniu dziewcząt (Joy D)
paren z magiczną drabiną (paren)
Prouściej jest żyć, "tracąc" czas... na zabawę (???)
To przez nabożeństwa majowe zacząłem kochać mamuty (janmamut)
W cieniu zakwitających wiatraków (Don Kichot)

Konkurs 101: "Jaskółka" - Sherlock - 20.04.2010

Gwiazdkę - nagrodę dla Laureata Konkursu - otrzymali: Joy D i paren

KONKURS nr 101 pt. "JASKÓŁKA w LITERATURZE"
Lista laureatów i rozwiązanie konkursu nr 101 pt. "JASKÓŁKA w LITERATURZE"
Pierwsze jaskółki dla Sherlocka

100 jaskółek + 1 orzełek (Aquilla)
Czajka to znaczy jaskółka (Czajka)
De Ptak (aramona)
hirundo et agnesines (agnesines)
jaskółka dymówka (minutka)
jaskółka uwięziona... w konkursie (misiabela)
Niedobre są spółki (nie dotyczy konkursów) (Joy D)
oknówka czy brzegówka? (dot59)
Pierwszy mamut epoki lodowcowej nie czyni (janmamut)
Trzydzieści jaskółek uczyniło wiosnę! :-) (paren)

Konkurs 100: "Magiczna liczba STO" - Miaugorzata i Paweł Wolniewicz - 2.04.2010

Gwiazdkę - nagrodę dla Laureata Konkursu - przyznaną po raz pierwszy - otrzymał: Sherlock

Konkurs nr 100, czyli MAGICZNA LICZBA STO
Rozwiązanie konkursu numer 100
Lista laureatów konkursu nr 100
256 dla Gosi i Pawła

Miaugorzata po jednej setce... Konkursów. :P (gosiaw)
Aquilla i 100 rozbójników (Aquilla)
Bo za sto lat nie będzie nas (Marylek)
Czajka na sto procent (Czajka)
dot59 ze STOkrotką (dot59)
misiabela życzy STO lat i nowych konkursów (misiabela)
100 setek lat od wyginięcia mamuta (janmamut)
sto minutek (minutka)
Sto pociech: 2005-2010 (paren)
Sto przygód Don Kichota (Don Kichot)
STOkrotnie dziękuję za wszystkie konkursy (Joy D)
W sto lat po mnie zakwitną fijołki (agnesines)

Konkurs 99: "Pierwsze danie, czyli zupa" - Joy D - 17.03.2010

KONKURS nr 99 pt. "PIERWSZE DANIE, czyli ZUPA w literaturze"
Lista Laureatów i rozwiązanie konkursu nr 99
Zupy dla Joya

Nadkucharz Joy (Joy D)
misiabela fanka fasolowej (misiabela)
pomidorowa z ryżem (Czajka)
siódma kucharka (paren)
zupa nic (agnesines)

Konkurs 98: "Skąpiec" - Czajka - 2.03.2010

KONKURS nr 98 pt. "Skąpiec"
Lista Laureatów i rozwiązanie konkursu nr 98
Kontrdusigrosz dla Czajki

JoannazKociewia z wężem w kieszeni (JoannazKociewia)
misiasknera (misiabela)
żona Harpagona (paren)

===

Konkurs 97: "Ach, ten dymek z papierosa, cygara, fajki, czyli wstrętny nałóg palenia" - Anna 46 - 17.02.2010

KONKURS nr 97 pt. ACH, ten DYMEK z PAPIEROSA, CYGARA, FAJKI, czyli WSTRĘTNY NAŁÓG PALENIA
Rozwiązanie i wyniki konkursu o wstrętnym nałogu
Zakaz palenia dla Anny 46

Anna dymna (Anna 46)
ciemna jak tabaka w rogu (paren)
Czajka i fajka (Czajka)
Palenie wzbronione! (agnesines)
w szponach nałogu (czytelniczego) (Lady P.)

KOŃkurs 96: "Koń" - Marylek - 2.02.2010

KOŃkurs nr 96 pt. "KOŃ w LITERATURZE"
Rozwiązanie i wyniki KOŃkursu
KOŃtrkonkurs dla Marylek

Koniuszy Wielki Końkursowy (Marylek)
adeptka hipoterapii (paren)
Bomba poszła w górę (Joy D)
Boso, ale w ostrogach! – alva
Czajka w siodle (Czajka)
Don Kichot na Rosynancie (Don Kichot)
dot59 na oklep (dot59)
Dżokejka (minutka)
kobyłka u płota (Vemona)
koń by się uśmiał (hburdon)
krasnal z alergią na konie (krasnal)
Książki w dłoń i na koń! - agnesines
mamuń. Jeśli koń to odmiana kota... (janmamut)
McDusia na hipodromie – konwalia 85
misiabela na kucyku (misiabela)
szkapa, ale dobry rocznik (dobry_rocznik)
Tygrysica na koniu (Tygrysica)
wiedźma wierzchem na wałachu – inaise

Konkurs 95: "Wszystkiego najlepszego, czyli urodziny" - Hania B. 17.01.2010

KONKURS nr 95 pt. "WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO, czyli URODZINY w LITERATURZE"
Lista laureatów i rozwiązanie konkursu nr 95: Urodziny w literaturze
Nawzajem dla Hani B.

Organizatorka przyjęcia (hburdon)
Aquilla ze świeczkami w szponach (Aquilla)
Czajka na torcie (Czajka)
Mam urodziny w rocznicę bitwy pod Grunwaldem (Marylek)
styczniowa solenizantka (ktrya)
Tortowy Kot Urodzinowy (gosiaw)
Urodzinowe Barbecue (agnesines)
Urodziny mam jak Sołżenicyn i Mahfuz (Joy D)
współsolenizantka Terry’ego P. (inainse)
Z PĄWIĄSZĄWANIEM URORURODZIURODZIN (wtm)
13399 urodziny mamuta (janmamut)

Konkurs 94: "Niedźwiedzie, niedźwiadki i misie" - Dot59 - 2.01.2010

KONKURS nr 94 pt. NIEDŹWIEDZIE, NIEDŹWIADKI i MISIE
Lista laureatów i rozwiązanie konkursu nr 94: Niedźwiedzie, niedźwiadki i misie
Specjalna kolekcja misiów dla Dot

Dot z gawry (Dot59)
Mała Niedźwiedzica (Marylek)
Miś Gapa (paren)
Wybudzona z zimowego snu niedźwiedzica (agnesines)

Konkurs 93: "Drzewa" - Czajka - 17.12.2009

KONKURS nr 93 pt. "Drzewa"
Lista Laureatów i rozwiązanie konkursu nr 93 Drzewo
W lesie Czajki

Czajka na sośnie (Czajka)
kiepski dendrolog (paren)
Marylek zdrewniały (Marylek)
O jedno drzewo za daleko (Joy D)
Szumią jodły na gór szczycie (agnesines)

Konkurs 92: "Szafa" - _nika_ - 2.12.2009

KONKURS nr 92 pt. "SZAFA w LITERATURZE"
ROZWIĄZANIE KONKURSU nr 92 pt. "SZAFA w LITERATURZE"
Kontrszafa dla _niki_

szafa gdańska?nie!poznańska (paren)
Żyrafy wchodzą do szafy (Miaugorzata)

Konkurs 91: "Cud niepamięci, czyli zapominajki" - Cirilla - 17.11.2009

KONKURS nr 91 pt. "CUD NIEPAMIĘCI czyli ZAPOMINAJKI w LITERATURZE"
ROZWIĄZANIE konkursu nr 91 pt. "CUD NIEPAMIĘCI czyli ZAPOMINAJKI w LITERATURZE"
Kontrskleroza dla Cirilli

Czajka z bilobilem (Czajka)
Supełek na chusteczce (paren)

===

Konkurs 90: "W mogile ciemnej... czyli groby, nagrobki i cmentarze" - Inaise - 2.11.2009

KONKURS nr 90 pt. W mogile ciemnej… czyli groby, nagrobki i cmentarze w literaturze
Lista laureatów i rozwiązanie konkursu nr 90 pt. W mogile ciemnej…
Kontrmogiła dla Inaise

Czajka na kurhanie (Czajka)

Konkurs 89: "Konkurs, że strach się bać" - Paweł Wolniewicz - 17.10.2009

"Konkurs, że strach się bać", czyli Konkurs nr 89
Lista laureatów i rozwiązanie Konkursu nr 89 - "Konkursu, że strach się bać"
Bój się, Pawle, (kontr)konkursowo!
Lachy dla Pawełka

Paweł Groźny (Paweł Wolniewicz)
Czajka w strachu (Czajka)
Marylek wystraszony (Marylek)

Konkurs 88: "Czajka" - Sherlock - 2.10.2009

KONKURS nr 88 pt. "CZAJKA w LITERATURZE"
Lista laureatów i rozwiązanie konkursu nr 88 pt. "CZAJKA w LITERATURZE"
Antyczajka dla Sherlocka

Konkurs 87: "Szatan" - Sznajper - 17.09.2009

KONKURS nr 87 pt. "SZATAN w LITERATURZE"
Lista laureatów i rozwiązanie konkursu nr 87 pt. "SZATAN w LITERATURZE"
Michał Archanioł dla Sznajpera

Adeptka Sztuk Upadłego Anioła (Valaya)
Czajka ki diabeł (Czajka)
Madame Twardowska (Anna46)

Konkurs 86: "II wojna światowa" - Joy D - 1.09.2009

KONKURS nr 86 pt. "II WOJNA ŚWIATOWA w LITERATURZE"
Lista laureatów i rozwiązanie konkursu nr 86 pt. "II WOJNA ŚWIATOWA w LITERATURZE"
[konktrkonkursu chyba nie było]

Anna w hełmie i z menażką (Anna 46)
Czajka w okopach (Czajka)

Konkurs 85: "Lwy" - Krasnal - 17.06.2009

KONKURS nr 85 pt. LWY w LITERATURZE
Lista laureatów i rozwiązanie konkursu nr 85 pt. "LWY w LITERATURZE"
Kontrlwy k'Krasnalowi

Konkurs 84: "Deszcz" - Ayame - 2.06.2009

KONKURS nr 84 pt. DESZCZ w LITERATURZE
Lista laureatów i rozwiązanie konkursu nr 84 pt. "DESZCZ W LITERATURZE"
Kontrdżdże dla Ayame bez sicy

Konkurs 83: "Łapać złodzieja!" - Miaugorzata - 17.05.2009

ŁAPAĆ ZŁODZIEJA!!! czyli KONKURS nr 83
Lista laureatów i rozwiązanie konkursu nr 83 pt. "ŁAPAĆ ZŁODZIEJA!!!"

Złodziej specjalnie dla Gosi

Czajka złodziejka (Czajka)
Milicja na złodziei (Diana)(Diana to tylko pseudonim operacyjny jednostki uderzeniowej, proszę się tym nie sugerować, bo zostanie to uznane za działalność wywrotową....)
[Organ, który pojawił się po raz pierwszy w konkursie nr 18: "Inny umysł" i przy tamtym konkursie są odpowiednie wyjaśnienia i linki]

Konkurs 82: "Kolory" - Czajka - 2.05.2009

KONKURS nr 82 pt. ”KOLORY w LITERATURZE"
Lista Laureatów i rozwiązanie konkursu nr 82 Kolory

Czarownica dla Krasnala

Sabrina (ktrya)

Konkurs 80: "Broń biała" - Annvina - 2.04.2009

KONKURS nr 80 pt. BROŃ SIĘ!!! czyli BROŃ BIAŁA w LITERATURZE
Lista Lauretatów i rozwiązanie konkursu nr 80. Broń się czyli broń biała w literaturze
Kontrkonkurs - broń się, Annvino! :)

Marylek z szabelką (Marylek)

Konkurs 79: "Służba" - jean89 - 17.03.2009

KONKURS nr 79 pt. SŁUŻBA w LITERATURZE
Lista laureatów i rozwiązanie konkursu nr 79 "Służba w literaturze"
Kontrkonkurs dla Jean

Konkurs nr 78: "Kolekcje" - Paweł Wolniewicz - 2.03.2009

KONKURS nr 78 pt. KOLEKCJE w LITERATURZE
Lista laureatów i rozwiązanie konkursu nr 78 "Kolekcje w literaturze"
Kolekcja dla Pawełka :)

Konkurs nr 77: "Kto im dał skrzydła" - Oblivion - 17.02.2009

KONKURS nr 77 pt. KTO IM DAŁ SKRZYDŁA
Lista laureatów i rozwiązanie konkursu nr 77 "Kto im dał skrzydła"
Lot dla Oblivion

Konkurs nr 76: "Królowie" - Mafia - 2.02.2009

KONKURS nr 76 pt. KRÓLOWIE w LITERATURZE
Lista laureatów i rozwiązanie konkursu nr 76 "Królowie w literaturze"
Kontrrewolucja dla Mafii

Konkurs nr 75: "Konkurs higieniczny, czyli kąpiele" - Hania B. - 17.01.2009

KONKURS nr 75 HIGIENICZNY, czyli KĄPIELE w LITERATURZE
Lista Laureatów i rozwiązanie konkursu higienicznego nr 75 „Kąpiele w literaturze”
Kąpiel kontra dla Hani B.

Wielka Łaziebna, alias Wielka Ryba (Hania B)

Konkurs nr 74: "Sprzedam, kupię, potarguję, czyli handel" - Marylek - 3.01.2009

KONKURS NR 74 pt. SPRZEDAM, KUPIĘ, POTARGUJĘ czyli HANDEL w LITERATURZE
Rozwiązanie i wyniki konkursu nr 74 „HANDEL W LITERATURZE”
Kontrhandel dla Marylka

GSPM - Gardło Sobie Podrzynam Marylek (rozwinięcie skrótu: Anna 46) (Marylek)
AAA Punkty kupię tanio (hburdon czyli Hania B)
Annvina na zakupach (Annvina)
Mika_P sprzedaje i kupuje (Mika P.)
Przedstawicielka Gildii Kupców (Anna46)
Sprzedam parę asów z rękawa (Szuler czyli Kamila)
Vemona z towarem (Vemona)

Konkurs nr 73: "Imię" - Czajka - 16.12.2008

KONKURS nr 73 pt. "IMIĘ"
Lista Laureatów i rozwiązanie konkursu nr 73 Imię
Kontrkonkurs imieninowy dla Czajki

Nomen omen (Czajka)

Konkurs nr 72: "Sztuczna inteligencja" - Sznajper - 2.12.2008

KONKURS nr 72 pt. "SZTUCZNA INTELIGENCJA w LITERATURZE"
Rozwiązanie konkursu nr 72 pt. "SZTUCZNA INTELIGENCJA w LITERATURZE"
Kontrinteligencja dla Sznajpera

Konkurs nr 71: "X muza, czyli kocham kino" - Joy D - 16.11.2008

KONKURS nr 71 pt. X MUZA czyli KOCHAM KINO"
Lista laureatów i rozwiązanie konkursu 71 pt. X Muza, czyli Kocham Kino"
Kontrkino dla Joya

Konkurs nr 70: "Krasnoludki są na świecie" - Krasnal - 3.11.2008

KONKURS nr 70 pt. "KRASNOLUDKI SĄ NA ŚWIECIE"
Lista krasnali i krasnoludkołapków z konkursu nr 70 pt. "Krasnoludki są na świecie"
Kontrkrasnalek dla Krasnala

Konkurs nr 69: "Herbata zbrata" - Czupirek - 16.10.2010

KONKURS nr 69 pt. "HERBATA ZBRATA"
Wyniki konkursu nr 69 - "Herbata zbrata"
Kontrherbata dla Czupirka

Bez cukru, cytryny i mleka! (JoannazKociewia)
Czajka w herbacie (Czajka)

Konkurs nr 68: "Obrazy" - Oblivion - 2.10.2008

KONKURS nr 68 pt. "OBRAZY w LITERATURZE"
Lista laureatów i rozwiązanie konkursu 68 pt. "Obrazy w literaturze"
Kontrkonkurs obrazowy dla Oblivion

Akwarelowa głowa (hburdon)
Bez obrazy (Czajka)
Dziewczyna z perłą (agnesines)
Joy jak (na)malowany (JoyD)
mamut na rykowisku (janmamut)
nie namalowana Vemona (Taryn)
Za obrazami w muzeum (McAgnes)

Konkurs nr 67: "Wilki" - Aquilla - 17.09.2008

KONKURS nr 67 pt. "WILKI w LITERATURZE"
Lista laureatów i rozwiązanie konkursu 67 pt. "Wilki w literaturze"
Kontrkonkurs dla gajowej Aquilli

Miauuuugorzata (Miaugorzata)

Konkurs nr 66: "Pożary" - Paweł Wolniewicz - 2.09.2008

KONKURS nr 66 pt. "POŻARY w LITERATURZE"

Lista laureatów i rozwiązanie konkursu 66 pt. "Pożary w literaturze"
Kontrkonkurs dla Pawła

mamut pożar(n/t)y (janmamut)
Pierwszy strażak (Joy)
(Pod)palacz (Sznajper)

Konkurs nr 65: "Indianie" - Natii - 17.06.2008

KONKURS nr 65 pt. "INDIANIE w LITERATURZE"
Lista laureatów i wyniki konkursu nr 65 - "Indianie w literaturze"
Kontrkonkurs dla Natii

Czarna Inez o Czarnych Stopach (inaise)
Dziewczyna Szamana (agnesines)
(hburdon) Howgh!(hburdon)
I ty zostaniesz mamutem (janmamut)
Syrenka Blada Łuska (syrenina)
Tańczący z dusiołkami (JoyD)
Zaczytany Orzeł (Czajka)

===

Konkurs nr 64: "Jak to wszystko się zaczyna, czyli początki książek" - bluejanet - 2.06.2008

KONKURS nr 64 pt. " JAK TO WSZYSTKO SIĘ ZACZYNA, czyli POCZĄTKI KSIĄŻEK"
Lista laureatow i wyniki konkursu nr 64 "Początki książek"
Kontrkonkurs dla Bluejanet.

Aperitif (Czajka)
Początkiem końca ona,(McAgnes)
trąba, czyli początek mamuta (janmamut)
W moim początku jest mój kres (agnesines)
wstępny zarys szkicu do inaise (inaise)

Konkurs nr 63: "Matka" - Librarianka - 16.05.2008

KONKURS nr 63 pt. "MATKA w LITERATURZE"
Lista laureatów i rozwiązanie konkursu "Matka w literaturze"
Kontrkonkurs dla Librarianki

mama librarianka (librarian)
córeczka mamusi (mayelka)
Czajka zwana mamą (Czajka)
Mama,Mother,Mutter,Maman i ja (agnesines)
Mamie wdzięczna za czytanie (McAgnes)
Matka Hanna (bhurdon)
mutacja mamy majowych mamutów (janmamut)

Konkurs nr 62: "Rybka lubi pływać" - beatrixCenci - 2.05.2008

KONKURS nr 62 pt. "RYBKA LUBI PŁYWAĆ, czyli RYBY w LITERATURZE"
Lista laureatów i wyniki konkursu "Rybka lubi pływać"
Kontrkonkurs dla beatrixCenci

Główna Rybka (beatrixCenci)
Gdzie niewód?? /Łowię ryby w mętnej wodzie… (Vemona)
librarianka bez głosu (librarian)
nie ostruguję ryby z oceanu! (agnesines)
Mika_Pływa (mika_p)
Pan Maluśkiewicz i mamut (janmamut)
Ryba latająca nie krojona (Czajka)
Ryby do głosu (marcelinaa)
się pluskająca z Ichtianderem /przytopiona przez Ichtiandera (mayelka)
Zarzucająca sieć (McAgnes)

Konkurs nr 61: "Zagubieni" - Eliot - 16.04.2008

KONKURS nr 61 pt. "ZAGUBIENI w LITERATURZE"
Lista laureatów i wyniki konkursu "Zagubieni w literaturze"
Kontrkonkurs dla Eliot

Zorganizowane Poszukiwanie (Czajka)
zagubiona Vemona nie ->(Taryn)
zagubiona w konkursie (eliot)
Gdzie jest mamut? (janmamut)
Poszukiwany, poszukiwana (agnesines)

Konkurs nr 60: "W hołdzie pisarzom Francji" - Joy D - 2.04.2008

KONKURS nr 60 pt. "W HOŁDZIE PISARZOM FRANCJI"
Lista Laureatów i rozwiązanie konkursu nr 60 - "W Hołdzie pisarzom Francji"
Kontrkonkurs dla Joya

cała po francusku (Czajka)
francuska agnès (agnesines)
librarianka--je suis enchantée (librarian)
mamut w chłodzie Francji (janmamut)
viva la France! (Anna46)

[janmamut rozwiał wątpliwości związane z "chłodem" w konkursie o "hołdzie": "Ale to właśnie było po mamuciemu, czyli przewrotnie ,,mamut w chłodzie Francji''! Tak przynajmniej pamiętam." Bardzo dziękuję za te wyjaśnienia. :-)]

Konkurs nr 59: "Mamut" - Sherlock - 16.03.2008

KONKURS nr 59 pt. "MAMUT w LITERATURZE"
Lista laureatów i rozwiązanie konkursu nr 59 pt. "MAMUT w LITERATURZE"
Kontrkonkurs dla Sherlocka

Konkurs nr 58: "Miłość" - Czajka - 2.03.2008

KONKURS nr 58 pt. "MIŁOŚĆ w LITERATURZE"
Lista Laureatów i rozwiązanie konkursu nr 58 Miłość
Kontrkonkurs dla Czajki

Kochajmy się (Czajka)
[Et si tu n'existe pas] Dis-moi pourquoi j'existerais (janmamut)

Konkurs nr 57: "Z uśmiechem nam do twarzy" - Jenny - 16.03.2008

Konkurs nr 57 pt. "Z UŚMIECHEM NAM DO TWARZY..."
Rozwiązanie konkursu 57 - Z UŚMIECHEM NAM DO TWARZY...
Kontrkonkurs dla Jenny :)

==

Konkurs nr 56: "Wystawa psów rasowych" - Paweł Wolniewicz - 2.02.2008

Konkurs nr 56 pt. "WYSTAWA PSÓW RASOWYCH"
Rozwiązanie konkursu nr 56 - Wystawa psów rasowych
Psy rasowe - wystawa pozakonkursowa [dodatek do konkursu]
Kontrwystawa dla Pawła :)

===

Konkurs nr 55: "Dwory, rezydencje, posiadłości, gospodarstwa" - Mafia - 16.01.2008

KONKURS nr 55 pt. "DWORY, REZYDENCJE, POSIADŁOŚCI, GOSPODARSTWA…"
Lista laureatów i rozwiązanie konkursu nr 55 pt. "DWORY, REZYDENCJE, POSIADŁOŚCI, GOSPODARSTWA

Konkurs nr 54: "Trup w szafie" - Cirilla - 2.01.2008

Konkurs nr 54 pt. "TRUP w SZAFIE"
Wyniki Konkursu nr 54 Trup w szafie
Kontrkonkurs dla Cirilli :)

Konkurs nr 53: "Skarb" - Czajka - 16.12.2007
KONKURS nr 53 pt. "SKARB"
Lista laureatów i rozwiązanie konkursu 53 Skarb

Konkurs nr 52: "Las" - Ewelina - 2.12.2007

KONKURS nr 52 pt. "LAS w LITERATURZE"
ROZWIĄZANIE konkursu nr 52 - "Lasy w literaturze"
Kontrkonkurs dla Eweliny

Konkurs nr 51: "Miasta i miasteczka" - Librarianka - 17.11.2007

KONKURS nr 51 pt. "MIASTA i MIASTECZKA w LITERATURZE"
Rozwiązanie konkursu nr 51 pt. "MIASTA i MIASTECZKA w LITERATURZE"

WCZEŚNIEJSZE KONKURSY SĄ ZESTAWIONE TUTAJ

Użytkownik: Sznajper 22.10.2010 23:48 napisał(a):
Odpowiedź na: UWAGA: Konkursowa... | paren
Świetna czytatka :D Wracają wspomnienia :)

A pamięta ktoś jeszcze o Milicji Konkursowej? :P
Użytkownik: paren 22.10.2010 23:55 napisał(a):
Bardzo się cieszę!
No właśnie, Milicja Konkursowa! Zaraz jej poszukam i dopiszę. Dziękuję bardzo! :-)
Użytkownik: paren 23.10.2010 00:22 napisał(a):
Odpowiedź na: Świetna czytatka :D Wrac... | Sznajper
Milicja Konkursowa już zajęła należne jej miejsce we wspomnieniach. Mam nadzieję, że umieściłam ją właściwie? Pozdrawiam. :-)
Użytkownik: Czajka 04.11.2010 13:14 napisał(a):
Odpowiedź na: Świetna czytatka :D Wrac... | Sznajper
A pamiętasz, jak za śpiewanie w konkursie dała Ci konkurs karny? A potem z tego była czekolada z orzechami.
Och, najbardziej podejrzana była Mama Pawła, dopóki nie wybiegłeś bez munduru na Forum. :D
Użytkownik: Marylek 22.10.2010 23:58 napisał(a):
Odpowiedź na: UWAGA: Konkursowa... | paren
Gratuluję i podziwiam! Wykonałaś katorżniczą pracę! ;)

Hm, a czy w konkursie 60 rzeczywiście był "mamut w chłodzie Francji"? Taki przewrotny chołd dla całkiem ciepłego kraju? ;)
Użytkownik: paren 23.10.2010 00:15 napisał(a):
Odpowiedź na: Gratuluję i podziwiam! Wy... | Marylek
Już biegnę powalczyć z tym chłodem... Dziękuję! :-)
Użytkownik: paren 23.10.2010 00:20 napisał(a):
Odpowiedź na: Gratuluję i podziwiam! Wy... | Marylek
Bardzo Ci dziękuję! :-)
Już poprawiłam i zapraszam do wspomnień. :-)
Użytkownik: janmamut 23.10.2010 00:25 napisał(a):
Odpowiedź na: Bardzo Ci dziękuję! :-) ... | paren
Użytkownik: paren 23.10.2010 00:27 napisał(a):
Odpowiedź na: Ale to właśnie było po ma... | janmamut
Ojejku, to znaczy, że pierwsze informacje były dobre, to ja biegnę poprawić i może jakieś wyjaśnienie dopiszę?
Użytkownik: Marylek 23.10.2010 08:58 napisał(a):
Odpowiedź na: Ale to właśnie było po ma... | janmamut
Buhaha! Tego się trochę obawiałam, że mogło i tak być, bo to przecie Mamut... :-p
Namieszałam chłodno.
Użytkownik: janmamut 23.10.2010 00:15 napisał(a):
Świetna robota!

...I tylko wiem, co teraz będę czytał do późna w nocy zamiast książek. :-)
Użytkownik: paren 23.10.2010 00:19 napisał(a):
Odpowiedź na: Świetna robota! ...I t... | janmamut
Dziękuję i pozdrawiam, teraz przynajmniej wiem, kto mi w mieście oddalonym o kilkaset kilometrów towarzyszy w tym czytaniu. :-)
Użytkownik: sowa 23.10.2010 00:34 napisał(a):
Odpowiedź na: Dziękuję i pozdrawiam, te... | paren
Imponujące! :-)
..Chyba powinnaś zmienić tymczasowo nick na Paren w Kamieniołomach (Pamięci) ;-))).
Użytkownik: paren 23.10.2010 00:36 napisał(a):
Odpowiedź na: Imponujące! :-) ..Chyba ... | sowa
Dziękuję! :-)))
Użytkownik: anek7 23.10.2010 10:39 napisał(a):
Odpowiedź na: UWAGA: Konkursowa... | paren
Siedzę, czytam, próbuję rozpoznać fragmenty i świetnie się bawię;-)
A przy okazji widzę ile straciłam przez zacofanie technologiczne...
Użytkownik: paren 23.10.2010 10:44 napisał(a):
Odpowiedź na: Siedzę, czytam, próbuję r... | anek7
Bardzo się cieszę, że sprawiłam przyjemność tym zestawieniem, tym bardziej, że i ja się świetnie bawiłam przygotowując tę czytatkę. :-)
Użytkownik: KrzysiekJoy 23.10.2010 15:07 napisał(a):
Odpowiedź na: UWAGA: Konkursowa... | paren
Bardzo Ci dziękuję. Teraz jest wszystko przejrzyste i czytelne. Dzięki temu zestawieniu, które na pewno kosztowało Cię wiele pracy, ja lub ktoś inny, może pokusi się o kontynuację tego zestawienia:
Mały "leksykon" dusiołków czyli 30 konkursów za nami
Użytkownik: paren 23.10.2010 15:16 napisał(a):
Odpowiedź na: Bardzo Ci dziękuję. Teraz... | KrzysiekJoy
I ja bardzo Ci dziękuję. :-)
Wiesz, chyba przygotuję dodatkowy punkt: "Konkursowe jubileusze i podsumowania"..., dodam tam linki do wątków jubileuszowych i zestawień, takich jak to Twoje.., zastanawiam się tylko, gdzie takie zestawienie umieścić, żeby było wiadomo, gdzie go szukać... chyba na dole strony, ale z zapowiedzią we wstępie...
Może mógłbyś za kilkanaście minut zerknąć i sprawdzić, czy tak będzie dobrze? :-)
Użytkownik: joanna.syrenka 23.10.2010 15:37 napisał(a):
Odpowiedź na: UWAGA: Konkursowa... | paren
O rany, ale tego było! Musiałaś nieźle napracować się przy tym zestawieniu!
Użytkownik: paren 23.10.2010 15:40 napisał(a):
Odpowiedź na: O rany, ale tego było! Mu... | joanna.syrenka
Dziękuję. :-) Bardzo dobrze się bawiłam przy okazji. :-)
Użytkownik: mchpro 23.10.2010 15:58 napisał(a):
Odpowiedź na: UWAGA: Konkursowa... | paren
Gratuluję świetnej roboty. Renato, jesteś nieoceniona.
A przy okazji przypomnę, że bywały również tzw. konkursiki, mające na celu pobudzanie BiblioNETkowiczów do uprawiania twórczości (nazwijmy to) literackiej. Niektóre z nich cieszyły się sporym odzewem i obfitowały w interesujące utwory. Np. taki konkursik:
Konkursik nr 14 (odwódki)
Konkursik nr 14 werdykt
Użytkownik: paren 23.10.2010 16:13 napisał(a):
Odpowiedź na: Gratuluję świetnej roboty... | mchpro
Dziękuję! :-)
Tak, masz rację, zresztą tamten konkursik (odwódki) jest jednym z moich ulubionych. :-)

Wiesz, tytuł tej czytatki wspomina o konkursikach... Zamierzam dołączyć tu także zestaw linków do konkursików, zastanawiam się jednak jeszcze, czy w ramach konkursików wprowadzić podział:
- osobno tylko te oparte na twórczości własnej uczestników
- osobno takie, w których należało odpowiadać na Forum, podając autora i tytuł książki lub utworu, te konkursiki razem z quizami...
Najbardziej zależy mi na przejrzystości zestawienia, tak, by każdy mógł szybko, bez szukania i wątpliwości trafić do wątku, który go interesuje.
Użytkownik: Annvina 23.10.2010 18:10 napisał(a):
Odpowiedź na: UWAGA: Konkursowa... | paren
Łał!!!! Łał, łał, łał!!! Renatko, toż to kawał roboty!!!
I ile wspomnień... Ile cudownych konkursów i mataczeń...
Och, ostatnio opuściłam się bardzo konkursowo, lecę do Sierotek :) Może jeszcze coś zdążę odgadnąć :)
Użytkownik: paren 23.10.2010 18:14 napisał(a):
Odpowiedź na: Łał!!!! Łał, łał, łał!!! ... | Annvina
O, na pewno zdążysz! To ja już szykuję formularze adopcyjne do wypełnienia... :-)
Użytkownik: pawelw 23.10.2010 23:11 napisał(a):
Odpowiedź na: UWAGA: Konkursowa... | paren
Jeszcze były konkursy wakacyjne w tej samej formule :)

2006

Konkurs pocieszenia 2
rozwiązanie: Rozwiązanie konkursu pocieszenia 2

Melusi Konkurs pocieszenia 3 - las
Konkurs pocieszenia 3
rozwiązanie: Rozwiązanie konkursu pocieszenie 3 (zwanego również leśnym)

2007

Czajki Wakacje
Letni konkurs "Wakacje"
Rozwiązanie: Wyniki letniego konkursu "Wakacje"
kontrkonkurs: Letni kontrkonkurs dla Czajki

Sherlocka konkurs pocieszenia 2 - rododendrony
Konkurs pocieszenia 2
Rozwiązanie: Rozwiązanie konkursu pocieszenia 2
to był konkurs nietypowy bo jak Sherlock pisał:
Uwaga:
Wprowadziłem pewną zmianę, aby utrudnić Wam przeszukiwanie e-booków. Teksty są nieco zmienione, to znaczy "opowiedziane własnymi słowami" - ale treść jest taka sama. Na przykład początek "Pana Tadeusza" po zmianie mógłby wyglądać tak "O! moje rodzinne strony! O! Litwo! Przypominasz zdrowie."

2008
czajkowe upały:
Upał zagadkowy
kontrkonkurs Upalny kontrkonkurs dla Czajki
rozwiązanie: Upalne wyniki

Upał z ogrodu (Czajka)
Skwarek (Sznajper)
mamut w słońcu pieczony (janmamut)

owoce Melusi:
Nielegalny wakacyjny konkurs owocowy
kontrkonkurs: Owocowy kontrkonkurs dla Melusi
rozwiązanie: Zbiór owoców zakończony!

Limonki i cytrynki (Czajka)
wiśniowo-cytrynowa (agnesines)
Użytkownik: paren 23.10.2010 23:20 napisał(a):
Odpowiedź na: Jeszcze były konkursy wak... | pawelw
O, ja też właśnie jestem w trakcie zestawiania tych konkursów. Pomyślałam, że powinny być osobno takie, w których formuła była konkursowa i osobno te, w których odpowiedzi należało podawać na Forum. To znaczy, że poszliśmy tym samym tropem. :-)

Nie wiem, czy dzisiaj zdążę zamieścić je w czytatce, ale ponieważ już kończę porządkowanie linków, to powinny się tu pojawić najpóźniej jutro. A tych, które mi podałeś już porządkować nie muszę. Dziękuję, Pawle! :-)
Użytkownik: paren 24.10.2010 01:31 napisał(a):
Odpowiedź na: Jeszcze były konkursy wak... | pawelw
Dodałam linki do konkursów wakacyjnych oraz do konkursików i quizów. Bardzo Ci dziękuję za zestawienie konkursów wakacyjnych i za konkursowe nicki uczestników. :-) Czy mógłbyś w wolnej chwili zerknąć, czy wszystko w tym zestawieniu jest w porządku?
Pozdrawiam!
Użytkownik: agnesines 24.10.2010 15:25 napisał(a):
Odpowiedź na: UWAGA: Konkursowa... | paren
Paren, toż to istna benedyktyńska praca!

Serdecznie dziękuję za uporządkowanie tego działu. Nareszcie mogę bez problemu przejrzeć wszystkie tematy dotychczasowych konkursów, konkursików i quizów.

Myślę, że to doskonały materiał nie tylko dla uczestników konkursów, ale także dla wszystkich, którzy szukają tematyczne zestawionych książek.

Lubię to! :-)

Użytkownik: paren 24.10.2010 18:18 napisał(a):
Odpowiedź na: Paren, toż to istna bened... | agnesines
Dziękuję. :-)
Z czasem uzupełnię sporą część tych linków o informacje o zawartości i treści konkursików, przede wszystkim quizów codziennych, wtedy będzie jeszcze lepiej widać, gdzie jest to, co kogoś interesuje.
Pozdrawiam!

A Joy w drzewach był chyba - O jedno drzewo za daleko
W Skąpcu - JoannazKociewia z wężem w kieszeni
Użytkownik: paren 04.11.2010 13:00 napisał(a):
Odpowiedź na: Znalezione w mailu: Prou... | Czajka
O! Świetnie, już dopisuję, bardzo Ci dziękuję. :-)
Użytkownik: Czajka 04.11.2010 13:10 napisał(a):
Odpowiedź na: O! Świetnie, już dopisuję... | paren
I jeszcze K.O.M. nie byłam w kuracji, tylko w Psie (konkurs 14) i w ogóle to nie byłam ja, ale Opieka prawdziwa. Ja leżałam wtedy pod kroplówką i byłam załamana konkursami. A zwłaszcza podpowiedziami. :D

"Tu Konkursowa Opieka Medyczna.
Uwaga - podajemy komunikat. Dzisiaj w godzinach popołudniowych została zatrzymana osoba płci ptasiej z objawami silnego załamania nerwowego.
Objawy - nieustanny chichot na przemian ze szlochem i wykrzykiwanie pojedynczych wyrazów: labradorek, ściereczka, winorośla, skośne, skośne.
Najprawdopodobniej przyczyną załamania było przystąpienie do konkursu niejakiej Jamarii.
Załamana została odosobniona, podano jej silne środki uspakajające i obłożono książkami.
Jeżeli ktoś chce pomóc, prosimy o przesyłanie tytułowych dusiołków wraz z numerami konkursowymi na nasz adres.
Koniec komunikatu."

Hihi, skośne szmatki - to był "Cesarz" Kapuścińskiego. :))))
W Kuracji byłam też Marceliną (czyli salową). No i jeszcze znalazłam:
Czajka złodziejka
Duża Czajka
Ciotka Czajka
Czajka w herbacie
Użytkownik: paren 04.11.2010 13:39 napisał(a):
Odpowiedź na: I jeszcze K.O.M. nie była... | Czajka
:-)
Świetnie! Już dopisałam, tylko chciałabym się upewnić: "Duża Czajka" to przy konkursie nr 70 o krasnoludkach?
Dziękuję! :-)
Użytkownik: Czajka 04.11.2010 14:51 napisał(a):
Odpowiedź na: :-) Świetnie! Już dopisa... | paren
Nie, w "Duże zwierze w literaturze". :) W greckim byłam chyba Czajka po grecku. No i wyjdzie, że ja się głównie przebierałam, przypominajcie sobie, te nicki były takie prześliczne!
Użytkownik: paren 04.11.2010 14:55 napisał(a):
Odpowiedź na: Nie, w "Duże zwierze w li... | Czajka
Już dopisuję, dzięki! :-)
I przyłączam się do apelu: przejrzyjcie konkursowe maile, bardzo proszę, naprawdę szkoda tych zapomnianych nicków! :-)
Użytkownik: janmamut 04.11.2010 15:55 napisał(a):
Odpowiedź na: Znalezione w mailu: Prou... | Czajka
Rzeczywiście w konkursie o miłości miał być ten pierwszy wers, ale się, choć krótszy, nie chciał przyjąć, więc ostatecznie było: "Dis-moi pourquoi j'existerais".

Dobrze, że przypominasz, bo trzeba te nicki jakoś uzupełnić, nim zginą w mrokach niepamięci. (Ludzie! To apel do Was!)
Użytkownik: KrzysiekJoy 04.11.2010 16:37 napisał(a):
Odpowiedź na: Rzeczywiście w konkursie ... | janmamut
Łomatko, ale ja nie pamiętam swoich! Nie zawsze zresztą zmieniałem nick. Może coś sobie przypomnę..
Użytkownik: paren 04.11.2010 16:46 napisał(a):
Odpowiedź na: Rzeczywiście w konkursie ... | janmamut
:-) To ja umieszczę oba wersy, dobrze?
Użytkownik: Czajka 04.11.2010 18:13 napisał(a):
Odpowiedź na: :-) To ja umieszczę oba w... | paren
Mam! Mam w tabelce! :)
Proust:
Aquilla odnaleziona
Paren z magiczną drabiną
Dot podążająca w stronę Guermantes
W cieniu zakwitających wiatraków
Krzyś w cieniu dziewcząt
Prouściej jest żyć, "tracąc" czas... na zabawę
Jenny zatracona w poszukiwaniach
Anitra Uwięziona... w konkursie

I niestety, tylko ten.
Użytkownik: paren 04.11.2010 18:21 napisał(a):
Odpowiedź na: Mam! Mam w tabelce! :) P... | Czajka
Super! :-)
Bardzo się cieszę i już uzupełniam. Dziękuję! :-)
Prouściej jest żyć, "tracąc" czas... na zabawę - czy to Mamut???

Wiesz, ja wierzę, że pozostałe nicki też się uda odtworzyć. :-)
Użytkownik: Czajka 05.11.2010 03:16 napisał(a):
Odpowiedź na: Super! :-) Bardzo się ci... | paren
Nie, Mamuta właśnie nie pamiętam, Mamucik, przypomnij sobie jak się nazywałeś po Proustowsku?
Za to znalazłam Mamuta w szkole: "mama ma Mamuta" - przynajmniej tyle zacytowałam w rozmowie na Forum.
Prouściej kojarzy mi się z Aramoną. :)

A może zawsze Organizator przydzielałby punkt tylko za dobry tytuł i jeden przypomniany nick? Taki malutki przymusik? ;)))
Użytkownik: janmamut 05.11.2010 03:23 napisał(a):
Odpowiedź na: Nie, Mamuta właśnie nie p... | Czajka
Mnie też Prouściej kojarzy się z Aramoną, a mamuciego nie mogę sobie przypomnieć. Może to przez te mrozy na początku maja, które mi mózg skrystalizowały?
Użytkownik: Czajka 06.11.2010 01:22 napisał(a):
Odpowiedź na: Mnie też Prouściej kojarz... | janmamut
Mam! Mam!:D
Oczywiście nie miałam w tabelce, ale za to miałam w brulionie wyników. No i dobrze kojarzyłeś z głogami, czyli jednak krystalizacja niezupełna. Majowa, nomen omen. :D

"To przez nabożeństwa majowe zacząłem kochać mamuty"
Użytkownik: janmamut 07.11.2010 01:51 napisał(a):
Odpowiedź na: Mam! Mam!:D Oczywiście n... | Czajka
Dziękuję! Gdy widzę odkopane, wydaje mi się tak oczywiste, że zastanawiam się, jak mogłem nie pamiętać.
Na to, że skojarzenie było przy okazji majowe, nawet nie zwróciłem uwagi. :-)
Użytkownik: paren 05.11.2010 08:09 napisał(a):
Odpowiedź na: Nie, Mamuta właśnie nie p... | Czajka
;-)))

To zostawię ten podpis bez właściciela, może ktoś sobie skojarzy... a do szkoły już dopisuję, dziękuję. :-)
Użytkownik: janmamut 05.11.2010 15:46 napisał(a):
Odpowiedź na: ;-))) To zostawię ten ... | paren
Szkoła już była, nawet w pełnej wersji: "Ala ma kota, mama ma mamuta". W Proustowym natomiast jakoś mgliście mi się kojarzy, że wziąłem coś od głogów (jeśli to komuś o dobrej pamięci może pomóc). :-)
Użytkownik: paren 05.11.2010 15:59 napisał(a):
Odpowiedź na: Szkoła już była, nawet w ... | janmamut
Faktycznie, masz rację, już poprawiam, dziękuję. :-)
A ten nick z głogami... Może jeszcze ktoś sobie przypomni.
Użytkownik: janmamut 05.11.2010 16:05 napisał(a):
Odpowiedź na: Faktycznie, masz rację, j... | paren
Tylko jeszcze kwadrans temu nie było co poprawiać, bo było dobrze.

W ogóle to podziwiam, bo zebranie tego, co jest teraz, to dla Ciebie tylko początek żmudnego tkania sieci, w terminologii bieżącego konkursu.
Użytkownik: paren 05.11.2010 16:14 napisał(a):
Odpowiedź na: Tylko jeszcze kwadrans te... | janmamut
Nie, byłeś dwa razy: tak jak teraz i w wersji: "mama ma Mamuta". :-) Ale teraz jest dobrze, prawda?

A misterną konkursową sieć będę bardzo chętnie tkać do skutku, tylko że bez pomocnych pajączków na pewno się to nie uda. :-)
Użytkownik: Czajka 11.11.2010 03:27 napisał(a):
Odpowiedź na: UWAGA: Konkursowa... | paren
I w konkursie nr 73: "Imię" byłam Nomen omen. :)
Użytkownik: paren 11.11.2010 08:50 napisał(a):
Odpowiedź na: I w konkursie nr 73: "Imi... | Czajka
Dziękuję bardzo! Już uzupełniam. :-)
Użytkownik: Virvien 12.11.2010 12:22 napisał(a):
Odpowiedź na: UWAGA: Konkursowa... | paren
W obecnym konkursie zmieniłam osiem na OSIEM (to tak jakby stwierdzić, że "ot, pająki mają osiem nóg i co z tego?" i: "one mają aż osiem nóg, to jest okropne i ohydne! aż ciarki przechodzą. I jak ruszają tymi nóżkami gdy chodzą, fuuuuj")
Użytkownik: paren 12.11.2010 16:47 napisał(a):
Odpowiedź na: W obecnym konkursie zmien... | Virvien
Już poprawiam. Dziękuję. :-)
Użytkownik: ktrya 27.11.2010 20:41 napisał(a):
Odpowiedź na: UWAGA: Konkursowa... | paren
To ja nieco pogrzebałam w mej pamięci, pamiętam, że w konkursie nr 81 o czarownicach byłam 'Sabriną', w kolorowym konkursie nr 82 byłam 'turkusowa', a w obecnym "hrabina Elżbieta Batory" :)
Użytkownik: dot59Opiekun BiblioNETki 14.05.2012 07:40 napisał(a):
Odpowiedź na: UWAGA: Konkursowa... | paren
Reniu, to iście benedyktyńska praca, chapeau bas!
Ileż to razy, mając wrażenie, że rozpoznaję dusiołek, który gdzieś kiedyś się w konkursie przewinął, klikałam pracowicie po całej konkursowej historii - a teraz wszystko na wyciągnięcie ręki, i to nawet razem z tymi cudnymi nagłówkami, z podpisami, które po zakończeniu konkursu znikały...! Rewelacja!
Użytkownik: paren 14.05.2012 11:17 napisał(a):
Odpowiedź na: Reniu, to iście benedykty... | dot59Opiekun BiblioNETki