Dodany: 20.10.2010 19:23|Autor: seremity

Za dużo przemilczeń

Książka opowiada historię dwojga młodych ludzi z problemami, którzy wciąż się do siebie przybliżają i oddalają.

Alice w wielu 7 lat miała wypadek i cierpi na niedowład jednej nogi. W wyniku przeżytej traumy popada w anoreksję. Mattia jako mały chłopiec popełnił błąd, który będzie sobie wypominał do końca życia. Ma wielki talent do matematyki i jednocześnie wielkie problemy w kontaktach z ludźmi. Alice i Mattia spotykają się przypadkiem w szkole i zostają przyjaciółmi. Każde z nich czuje coś do drugiego, ale ma problem z wyrażeniem swoich uczuć.

Teraz sobie pokrytykuję.

Uwaga: po kliknięciu pokażą się szczegóły fabuły lub zakończenia utworu

Reasumując, książka nie jest zła, ale nie jest też szczególnie dobra. Dodatkowo jest dość depresyjna i może popsuć czytelnikowi nastrój na jakiś czas. Dlatego też raczej jej nie polecam, a jeżeli już, to radzę zaopatrzyć się w jakieś pocieszacze.

[prawie identyczną recenzję umieściłam na swoim blogu]

Użytkownik: Potworek_figaro 15.07.2012 18:41 napisał(a):
Odpowiedź na: Książka opowiada historię... | seremity
Jakoś zupełnie inaczej odbieram te kwestie, które krytykujesz ;)

Uwaga: po kliknięciu pokażą się szczegóły fabuły lub zakończenia utworu

Dla mnie w tych niedopowiedzeniach kryje się sporo uroku książki - gdzie autor pozostawia miejsce na myśli czytelnika, podsyła tylko pewne tropy, ślady za którymi ma podążać i je interpretować. I te wszystkie niedomówienia tworzą jak dla mnie świetną powieść, misternie skonstruowaną, gdzie każdy element i zdanie ma znaczenie.