Dodany: 17.10.2010 18:41|Autor: aagnieszek

Nie tylko papier...> Czytniki

Onyx BOOX, Amazon Kindle i inne czytniki... ;)

Ten tytuł to z powodu nazwy całego działu - eClicto jest jednym z wielu propozycji, niczym się właściwie nie wyróżniającym spośród oferty czytników e-ink (e-papier) dostępnych w Polsce.
Może uda się w ten sposób zasugerować administracji zmianę nazwy działu ??

Onyx BOOX użyty jako przykład, bo jest chyba najlepszą propozycją na naszym rynku. Może nie ze względu na cenę (800 zł bez złotówki) ale na mnogość obsługiwanych formatów tekstowych (PDF (reflow), ePUB, DOC, RTF, TXT, DJVU, FB2, PRC, MOBI, HTML, PDB, CHM... większość również spakowane w ZIP), dodatkowe funkcje (notes, kopiowanie tekstu, adnotacje), słowniki czy polski profesjonalny lektor IVONA. Również dostęp do księgarni Legimi.
Drugi przykład: Kindle, co prawda niedostępny w Polsce, ale można zamówić (jedyny warunek - karta do płatności w internecie) w Amazon i otrzymać przesyłkę z czytnikiem za prawie 500 zł po przeliczeniu. Czyli najtańszy czytnik, z troszkę lepszym ekranem, ale ubogą obsługą formatów (PRC, MOBI, TXT, HTML, PDF bez reflow), za to z WiFi :)
Dokładniejsze porównanie można znaleźć na forum:

Więcej o różnych czytnikach, jak również o źródłach dostępu do polskich książek na czytniki można poczytać na innym forum:

Piszę to, żeby zwrócić na ten temat uwagę, bo zbliżają się Targi Książki w Krakowie i dużo się mówi na temat rynku książki, a książki w formie elektronicznej to duży problem w Polsce - coraz więcej ludzi czyta właśnie w tej formie. Co poniektórzy bardziej zaparci to nawet na komputerach, czy telefonach itp.

Ciekawe tylko, czemu tak wolno (tak drogo!) i tak mało się pojawia książek elektronicznych do kupienia w polskich księgarniach internetowych!!?
Użytkownik: karol_b 21.11.2011 23:26 napisał(a):
Odpowiedź na: Ten tytuł to z powodu naz... | aagnieszek
Pare dni temu kupilem czytnik o ktorym nie wspomnialas - KOBO. NIe bede przytaczal parametrow technicznych, powiem tylko, ze jestem z niego naprawde zadowolony. W polaczeniu z darmowym programoem calibre mam wszystko czego potrzebowalem. (nie ma zadnych problemow z wyswietlaniem polskich znakow itp)