Dodany: 14.10.2010 16:26|Autor: Literadar

"KSU. Rejestracja buntu"


"KSU. Rejestracja buntu" to zespół skrupulatnie zebranych, w ogromnej mierze do tej pory niepublikowanych informacji na temat legendarnego zespołu, który narodził się w latach siedemdziesiątych w Ustrzykach Dolnych.

Wydaniem książki zajęło się wydawnictwo Libra, które zajmuje się głównie wydawaniem książek o Bieszczadach. W swojej ofercie posiada więc bieszczadzkie książki historyczne, bieszczadzką poezję i opowiadania o biesach. Oczywistą sprawą wydaje się więc publikacja o legendzie bieszczadzkiego punka.

Poza głównym wywodem prowadzonym przez Potaczałę zamieszczone są również relacje członków zespołu oraz osób bezpośrednio z nimi związanych. Bardzo ciekawe są opublikowane notatki służbowe funkcjonariuszy MO i SB na temat członków KSU czy archiwalne zdjęcia. O całej masie elementów tej książki można powiedzieć, że są bardzo ciekawe, z pewnym zastrzeżeniem: ciekawe tylko dla prawdziwych fanów punk rocka. (...)



Zapraszamy do zapoznania się z całością recenzji w magazynie BiblioNETkowym "Literadar":








autor recenzji: Monika Stojek




Recenzja ukazała się w magazynie BiblioNETkowym Literadar (nr 1)

(c)Wszystkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie bez zgody autora zabronione.

Wyświetleń: 1547
Dodaj komentarz
Przeczytaj komentarze
ilość komentarzy: 1
Użytkownik: k.pota@vp.pl 25.01.2011 08:48 napisał(a):
Odpowiedź na: "KSU. Rejestracja buntu" ... | Literadar
Dziwi mnie, że książka dostala dwie gwiazdki, a recenzja jest w sumie bardzo pozytywna. Autor napisał naprawdę dobrą rzecz, wnikliwie przedstawił obraz bieszczadzkiego miasteczka na tle rodzącej się subkultury punków i działalności jednego z najważniejszych zespołów tego gatunku w Polsce. Skrupulatnośc, dbałośc o szczegóły, detale, dotarcie do archiwów, liczba osób wypowiadających się na łamach "Rejestracji buntu" świadczą, że jest to rzecz zrobiona porządnie i zasługująca na większą uwagę. Potaczała jasnym, komunikatywnym językiem pokazuje nam nie tylko historię punk rocka w Bieszczadach, ale również to, co się wokół punkowej kontrkultury tworzyło - walkę o ochronę zabytków, o własny głos w hermetycznym, zaściankowym społeczeństwie, o prawa młodych do własnych poglądów, o dostęp do szeroko pojętej kultury. Dla mnie ta publikacja jest jedną z najważnieszych dotyczących subkultur i muzyki rockowej w Polsce w ostatnuch latach. Lektura obowiązkowa dla wszystkich zainteresowanych tematem. Ja przyznałbym tej książce cztery lub pięć gwiazdek. Dwie to zdecydowanie za mało i niesprawiedliwie. Ale rozumiem, że każda recenzja jest subiektywna.
Patronaty Biblionetki
Biblionetka potrzebuje opiekunów
Recenzje

Użytkownicy polecają:

Redakcja poleca: