Dodany: 30.09.2010 09:58|Autor:

Książka: Instytut
Żulczyk Jakub
Notę wprowadził(a): agnesines

"Mam na imię Agnieszka. Moje mieszkanie ma na imię Instytut. Dwanaście godzin temu zostałam w nim uwięziona. Mój dom jest moim więzieniem. Nie mogę z niego wyjść. Nikt nie może do niego wejść".

Kamienica w centrum Krakowa. Siedem osób, które nie mogą się z niej wydostać. Krwawy napis: "To nasze mieszkanie" jest jedyną wskazówką, jaką otrzymują. Wkrótce rusza lawina makabrycznych zdarzeń. Czy komukolwiek uda się uciec?

Przeraziły cię filmy "Cube" czy "The Ring"? Po lekturze "Instytutu" nie będziesz mógł zasnąć!

"Przeczytałem! Na jednym oddechu. Mocna rzecz. To najlepsza z powieści Żulczyka".
Borys Lankosz, reżyser "Rewersu"

[Znak, 2010]

Użytkownik: reniferze 04.01.2019 13:43 napisał(a):
Odpowiedź na: "Mam na imię Agnieszka. M... | agnesines
Fajna książka - myślę, że to słowo najlepiej ją określa. Żulczyk tworzy coś na kształt horroru, wplatając w niego pewne społeczne obserwacje i tworząc pełnokrwistych, choć jednocześnie sztampowych bohaterów. Książka do przeczytania w jeden wieczór, bez większych refleksji - nie doszukiwałabym się tutaj drugiego dna. Jeśli ktoś spodziewa się zdemaskowania spisku Iluminati czy innych masonów, to będzie srodze rozczarowany. Ale jeśli oczekujecie rozrywki, to "Instytut" naprawdę dobrze się spisze.