Dodany: 2010-09-27 10:49|Autor: Admin

Niespodzianka: Gazeta BiblioNETkowa :)


Swojego czasu na Forum rozwinęła się dyskusja na temat gazety biblionetkowej. Temat trochę przycichł, bo prace nad pierwszym numerem ruszyły z kopyta ;)

Przypominając, postanowiliśmy spróbować swoich sił jako wydawcy magazynu o książkach. Wychodząc z założenia, że BiblioNETka ma bardzo fajne recenzje, i że w jednym miejscu skupia się tutaj sporo osób które ciekawie piszą i lubią czytać co piszą inni postanowiliśmy stworzyć elektroniczną gazetę o książkach,gazetę w PDF. Redaktorem naczelnym jest Piotr Stankiewicz (https://www.biblionetka.pl/user.aspx?id=54390 ), Piotr od samego początku bardzo zachwycił mnie spójną i śmiałą wizją magazynu, który będzie traktował o nowościach wydawniczych, myślę też że jego branżowe wykształcenie i znajomość rynku będzie tutaj także pomocne.

Jednym z pierwszych efektów jego pracy była nasza wypełniona szafa redakcyjna, zapchana nowościami ze wszystkich większych wydawnictw. Książki te są dla nas: do rozsyłania dla osób chętnych do napisania dobrej (co nie znaczy, że zawsze pozytywnej, recenzji). Teraz trzymam "w rękach" (a tak naprawdę w przeglądarce) pozostałe efekty jego pracy: piękny, pierwszy numer czasopisma "Literadar". Nazwa w sumie tłumaczy się sama, chodziło nam o wczesne polecanie książek - nowości które pojawiają się na horyzoncie, i zostają szybko zrecenzowane przez dedykowane do tego celu BiblioNETkowe jednostki bojowe ;)

Na tę chwilę, magazyn jest/będzie darmowym miesięcznikiem, będzie to plik PDF do ściągnięcia we własnym zakresie lub czytania przez portal ISSUE.COM. Koszty związane ze składem, i pracą nad gazetą chcemy pokrywać z reklam, tak więc trzymajcie kciuki by wkrótce takowe się tam pojawiły. Aby Literadar był sukcesem, musimy móc pochwalić się dużą ilością pobrań. I tu nasza prośba: poczytajcie sami kiedy będzie już dostępny, i jeśli będzie się wam podobało wyślijcie informacje o magazynie do znajomych i krewnych królika.BiblioNETkowi (i nie tylko, bo w razie braków kadrowych Piotr rekrutuje we własnym zakresie) recenzenci mogą śmiało zgłaszać się do Piotra ze swoimi pomysłami, recenzjami, chęcią współpracy. Zdecydowałem, że najbardziej efektywnym sposobem prowadzenia gazety będzie jedna, za to silna ręka Piotra jako redaktora naczelnego, dlatego bardzo proszę by trzymać się jego wytycznych, wskazówek i sugestii: na końcu to on odpowiada za spójność całej gazety.

W tej chwili pracujemy nad zamieszczeniem wszystkiego w sieci, więc proszę o cierpliwość, a potem o wyrozumiałość bo wszyscy jak jeden mąż (lub żona), uczymy się jak to robić :)

(c)Wszystkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie bez zgody autora zabronione.

Wyświetleń: 10049
Dodaj komentarz
Przeczytaj komentarze
ilość komentarzy: 10
Użytkownik: mafiaOpiekun BiblioNETki 2010-09-27 11:07 napisał(a):
Odpowiedź na: Swojego czasu na Forum ro... | Admin
Super. :)
Użytkownik: miłośniczkaOpiekun BiblioNETki 2010-09-27 17:16 napisał(a):
Odpowiedź na: Swojego czasu na Forum ro... | Admin
:-)

Czy zamieszczane tam recenzje będą dotyczyły tylko nowości wydawniczych?
Użytkownik: Admin 2010-09-27 17:25 napisał(a):
Odpowiedź na: :-) Czy zamieszczane t... | miłośniczkaOpiekun BiblioNETki
Tak czyli np. rok 2010 nas interesuje szczególnie. Jeśli jakieś wydawnictwo przyśle coś ze starszych lat, to będzie na konkursy :)
Użytkownik: miłośniczkaOpiekun BiblioNETki 2010-09-27 17:41 napisał(a):
Odpowiedź na: Tak czyli np. rok 2010 na... | Admin
Aha. To ja z recenzjami odpadam, bo rzadko czytam "najnowsze nowości". Nie lubię też, kiedy ktoś mi narzuca, co mam przeczytać i na kiedy... A czy można pomóc w jakiś inny sposób, nierecezująco? :-)
Użytkownik: Admin 2010-09-27 17:50 napisał(a):
Odpowiedź na: Aha. To ja z recenzjami o... | miłośniczkaOpiekun BiblioNETki
Najnowsze nowości będziemy mieli z wydawnictw, więc recenzenci po uzgodnieniu z Piotrem po prostu książkę dostaną do domu. Pomoc zawsze się przyda, ale to już Piotr będzie wołał jak będzie na granicy wyczerpania :)
Użytkownik: miłośniczkaOpiekun BiblioNETki 2010-09-27 19:47 napisał(a):
Odpowiedź na: Najnowsze nowości będziem... | Admin
Ok. :-)
Użytkownik: Admin 2010-09-27 20:52 napisał(a):
Odpowiedź na: Ok. :-) | miłośniczkaOpiekun BiblioNETki
A zresztą nie mów, bo kto czytał Larssona? :)
Użytkownik: miłośniczkaOpiekun BiblioNETki 2010-09-27 21:26 napisał(a):
Odpowiedź na: A zresztą nie mów, bo kto... | Admin
Larsson to trzy książki, a ocen mam 640. W statystyce "najnowsze nowości" wypadają kiepściuchno, sam przyznaj. ;P
Użytkownik: Izuś 2010-09-27 20:33 napisał(a):
Odpowiedź na: Swojego czasu na Forum ro... | Admin
Bardzo fajnie :-)
Użytkownik: Admin 2010-09-28 15:33 napisał(a):
Odpowiedź na: Swojego czasu na Forum ro... | Admin
Tytułem doprecyzowania, polecam pierwszą czytatkę Literadarową:

Literadar - Origins

Piotr oficjalnie będzie używał w BiblioNETce loginu Literadar (dostał dyspensę admińską na posiadanie klona ;) ), i Czytatnik Literadaru będzie miejscem publikacji pierwszych namiarów.

Na razie kilka słów Piotra, jutro będzie spis treści i okładka, a do końca tygodnia już wreszcie cały numer dostępny dla wszystkich.
Patronaty Biblionetki
Biblionetka potrzebuje opiekunów
Recenzje

Użytkownicy polecają:

Redakcja poleca: