Najciekawsze recenzje
Recenzje
Dostępność książki: X
Polecają X

Czytelnik w pierścieniu ognia

Autor: Kayada

Książka: W pierścieniu ognia (Collins Suzanne)

Data dodania: 2010-09-20 22:54

2 osoby polecają ten tekst.

"W pierścieniu ognia" to druga część trylogii "Igrzyska śmierci" autorstwa Suzanne Collins. Pierwszy tom zakończył się wraz z końcem siedemdziesiątych czwartych igrzysk. Co czeka na Czytelników tym razem?

Ponownie spotykamy Katniss Everdeen. Dziewczyna, jako zwyciężczyni Głogowych Igrzysk, podróżuje po całym Panem ze swoim mentorem, Haymitchem, oraz partnerem z zawodów - Peetą Mellarkiem. Akcja ma na celu propagowanie dobrego wizerunku Kapitolu. Jednak po intrygującym zwycięstwie naszej nastoletniej bohaterki nie wszystko toczy się tak, jak ona by tego chciała.

Nieuchronnie zbliżają się też siedemdziesiąte piąte Igrzyska. Z powodu kolejnego ćwierćwiecza organizatorzy przygotowali dla mieszkańców kraju specjalną atrakcję. Katniss, jako zwyciężczyni jednej z poprzednich edycji, ma szanse zostać mentorką nowych trybutów. Nie jest tym zachwycona, ale postanawia podjąć rękawicę...

"W pierścieniu ognia", ku mojemu zaskoczeniu, wywarło na mnie duże wrażenie. Po "Igrzyskach śmierci" (i z bagażem doświadczeń) spodziewałam się średnio ciekawej fabuły, a tu proszę! Pani Collins udowadnia, iż potrafi być oryginalna i zupełnie nieprzewidywalna. Na kartach książki aż roi się od zwrotów akcji, dynamizm sytuacji podkreśla narracja pierwszoosobowa prowadzona w czasie teraźniejszym. Czyta się to błyskawicznie.

Muszę przyznać, że jestem tą książką szczerze zachwycona. Mogłabym ją podsumować następującymi słowami: Kontynuacja godna pierwowzoru i, podobnie jak on, godna rekomendacji. Niniejszym: SERDECZNIE POLECAM.

(c)Wszystkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie bez zgody autora zabronione.

Podziel się:

komentarzy: 4 | wyświetleń: 7347

Dodaj komentarz  

Pokaż: [drzewo komentarzy] [komentarze według daty dodania]

Użytkownik: Pok 2011-04-27 14:45 napisał(a):

Odpowiedź na: "W pierścieniu ognia" to ... | Kayada Pokaż rodzica

Druga część jest bardzo podobna do pierwszej. Dopiero w trzecim tomie autorka postanowiła spróbować czegoś nowego. Moim zdaniem postąpiła słusznie i cała trylogia zamyka się w całkiem zgrabną opowieść o wojnie, wolności i władzy.

Linka Odpowiedz

Użytkownik: djurdjevak 2011-12-06 16:16 napisał(a):

Odpowiedź na: Druga część jest bardzo p... | Pok Pokaż rodzica

Nie do końca podobna, pierwsza zdecydowanie bardziej mi się podobała, na pewno też ze względu na Katniss, która w [i]Pierścieniu[/] jest tak niesamowicie denerwująca, że miałam ochotę ściągnąć słuchawki w uszu, gdyż czas wolny zezwala li jedynie na słuchanie w drodze z i na uczelnię. Może to też wina audiobooka, ale darcie się, płakanie i w ogóle zachowywanie jak niezrównoważona psychicznie dziewucha nie sprawiły, że moja sympatia wzrosła. Niestety.

Linka Odpowiedz

Użytkownik: Kayada 2011-12-11 22:56 napisał(a):

Odpowiedź na: Nie do końca podobna, pie... | djurdjevak Pokaż rodzica

Może to właśnie kwestia audiobooka i interpretacji czytającego. Mnie wersja papierowa ogromnie się podobała, choć do "Igrzysk" była (oburzająco) podobna

Linka Odpowiedz

Użytkownik: p.a. 2013-05-17 13:42 napisał(a):

Odpowiedź na: Może to właśnie kwestia a... | Kayada Pokaż rodzica

Nie przesadzałbym z tym podobieństwem. Pierwsza część książki to zupełnie inny klimat, obrazki rozkwitającego buntu i związanych z nim represji. Gdy okazało się, że Uwaga: po kliknięciu pokażą się szczegóły fabuły lub zakończenia utworu też miałem wątpliwości, czy ktoś tu nie odcina kuponów, ale choć było to ryzykowne, Collins wyszła z tego pomysłu obronną ręką. Ćwierćwiecze poskromienia to inna arena, jak na mój gust ciekawsza. No i poznajemy tu inne postaci, którym przyszło się zmagać na tejże arenie, co jest miłą odmianą w stosunku do części pierwszej, gdzie w przeważającej większości towarzyszyliśmy tylko Katniss i Peecie. Tu z kolei mamy bardzo ciekawą galerię postaci, co znacznie ożywia całą fabułę.

Linka Odpowiedz

- książka oceniona przez Ciebie - najedź na ikonę przy książce aby zobaczyć ocenę

- do książki dodano opisy lub recenzje

- książka dostępna w naszej księgarni

- książka dostępna u innych użytkowników (wymiana, kupno)

- książka znajduje się w Twoim schowku