Dodany: 05.01.2007 12:00|Autor:

Apokalipsę zapowiadano od wieków. Miał nadejść gniew Boży. Miała wybuchnąć wojna atomowa, zaraza albo zapanować efekt cieplarniany. Mieli przybyć obcy. Wody miały zmienić się w krew, a Anioł Zagłady złamać pieczęć. Każda religia, gazeta i filozofia wieszczyła zagładę na swoją miarę.

Mylili się wszyscy.

Pewnego roku, w noc Jesiennego Przesilenia wydarzyło się to wszystko naraz. Każdy dostał taką Apokalipsę, jakiej się spodziewał.

[Fabryka Słów, 2005]

Użytkownik: stawek 21.08.2007 12:10 napisał(a):
Odpowiedź na: Apokalipsę zapowiadano od... | Rawi
Generalnie do niedawna stroniłem od polskiej fantastyki nie oczekując niczego wielkiego i obawiając się rozczarowania- jednak muszę przyznać że spotkało mnie miłe zaskoczenie. Zarówno pierwszy jak i drugi tom Zakonu to bardzo dobre książki, ciekawa fabuła oraz świat wykreowany przez autorkę, intrygujący ludzie których spotyka główny bohater.Również sama postać Grabieżcy nie ma wiele do zarzucenia - może dlatego że przypadły mi do gustu tego typu postaci - cynik czyniący ironiczne uwagi i komentarze.
Zakon Krańca Świata to wg mnie pozycja ciekawa i warta przeczytania, która raczej nie pozwoli czytelnikowi się nudzić.
Pozdrawiam. ;)