Dodany: 16.09.2010 00:00|Autor: Sznajper

w Sopocie

W sobotę, 18 września Sopot opanują miłośnicy książek. By wyrazić swój sprzeciw wobec spadku czytelnictwa w naszym kraju będziemy tego dnia czytać, czytać i jeszcze raz czytać. Chcemy zachęcić do sięgania po lekturę, pokazać, że książka to wyjątkowy towarzysz na każdą okazję. Dlatego gorąco zapraszamy wszystkich wielbicieli literatury do wzięcia udziału w akcji.

PROGRAM:

14.00 – Wspólne czytanie poezji w Dworku Sierakowskich
(Dworek Sierakowskich, Sopot, ul. Czyżewskiego 12)

15.00 – Głodówka literacka (happening). Udział wezmą m.in. Tadeusz Dąbrowski, Piotr Czerski, Michał Piotrowski, Dawid Majer, Wojciech Boros, Jakobe Mansztajn.
(Spółdzielnia Literacka, Sopot, ul. Króla Jana Kazimierza 2)

16.00 – Spotkanie autorskie z Rafałem Dębskim, autorem książek fantasy, w sopockiej Miejskiej Bibliotece Publicznej
(Miejska Biblioteka Publiczna, Sopot, ul. Obrońców Westerplatte 16)

17.00 – Pochód obrońców książek
(Przebieg trasy: Spółdzielnia Literacka – ul. Kościuszki – przystanek na placu pod kościołem Św. Jerzego – Boh. Monte Cassino – molo)

17.30 – Zjednoczenie Czytelnicze, akcja nr 2 (czytanie w ciszy dowolnej książki przez pół godziny/znak rozpoznawczy: parasol) + odczytanie Manifestu Czytelnika
(Sopot, molo)

Od godz. 17.15 do 18.00 biletem wstępu na molo będzie książka

19:00 – Eksperyment KZO, czyli ilustracje muzyczne do fragmentów książek z klasyki literatury światowej – koncert improwizowany.
Skład: Daniel Krokosz – gitara elektryczna, Julia Popowicz – pianino, Kamil Mikucki – instrumenty perkusyjne
(Spółdzielnia Literacka, ul. Króla Jana Kazimierza 2)

Więcej o akcji "Molo książkowe - czytamy od deski do deski" tutaj.

Nadesłali: czupirek i radek.jot