Dodany: 13.12.2006 13:52|Autor: mafiaOpiekun BiblioNETki

Książki i okolice> Konkursy biblionetkowe

Lista laureatów i rozwiązanie konkursu nr 32 "W literackich ogrodach i sadach"

Konkurs „W literackich ogrodach i sadach” dobiegł końca. Cieszył się dużym zainteresowaniem.

Na początek może odpowiedzi (chciałam tu wyróżnić dwie nadesłane odpowiedzi, które mi się spodobały, ale o tym niżej):

1. Frances Hodgson Burnett "Tajemniczy ogród"

Było to tajemniczo wyglądające, najrozkoszniejsze miejsce, jakie sobie można wyobrazić. Wysoki mur, okalający ogród, od wewnątrz pokryty był bezlistnymi gałęziami pnących róż, tak gęstymi, że wprost nie do rozplątania. X poznała, że są to krzewy różane, ponieważ dużo widziała ich w Indiach. Ziemia zarosła wokół zrudziałą trawą; wyrastały w niej tu i ówdzie krzewy, które gdyby zakwitły, okazałyby się również różami. Było tam mnóstwo róż sztamowych o tak rozrośniętych koronach, że wyglądały jak drzewa. W ogrodzie rosło jeszcze wiele innych drzew, a jakiś szczególny, czarodziejski urok nadawało mu to, że po wszystkich drzewach pięły się róże, wypuszczając w dół długie, wiotkie warkocze gałązek, chwytające się wzajem tu i ówdzie, czepiające się wyżej rosnących gałęzi i tworzące przedziwne łuki i arkady.

Pytanie: Kim jest bohaterka i w jakim ogrodzie się znalazła?

Odpowiedź: Bohaterka to oczywiście Mary Lennox, która znalazła się w tajemniczym ogrodzie.

Tutaj chcę wyróżnić odpowiedź Marylka :).
Bohaterka to "Panna Mary Kapryśnica", sierota, która po śmierci rodziców przyjechała z Indii do Anglii. Znalazła się w ogrodzie zamkniętym od lat przez ojca swojego kuzyna, Collina, po śmierci jego ukochanej żony, matki Collina. Ogród należał właśnie do niej.

Całość odgadli: Allma, Anitra, Anna46, annmarie, bb_gandzia, Buszująca w książkach, Czajka, Diana Małgorzata, dobry_rocznik, eliot, Elkajka, emkawu, inaise, Jean, Joy D, jurczak, kate_somerville, kojot, Korniszon, librarianka, Lilia, Marylek, MaTer, memnos, Mika_P, misiak297, Nutinka, oblivion, Paja, Panterka, Paweł Wolniewicz, Piotrek S., Syrenka, Szreq, Vemona

Częściowo odgadli: Moni, Nawojka,

2. Colleen McCullough "Czas miłości"

Wokół platformy rósł żywopłot. Gdy X go obeszła, stanęła jak wryta. W tej zapomnianej przez Boga i ludzi krainie jej mąż wybudował prawdziwą rezydencję z bloków czegoś, co przypominało wapień. Budynek miał trzy kondygnacje, gregoriańskie okna z szybami, a na górnym podeście schodów werandę z kolumnami. Wyglądał tak, jakby stał tu od pięciuset lat. U podnóża schodów znajdował się zadbany trawnik. Widać było, że włożono sporo wysiłku, by stworzyć angielski ogród – od starannie przystrzyżonych żywopłotów po rabatki róż; była nawet imitacja greckiej świątyni.

Pytanie: Kim są X oraz jej mąż i w jakim momencie X patrzy na ogród?
Odpowiedź: X to Elizabeth, jej mąż to Alexander Kinross, Elizabeth po raz pierwszy ogląda rezydencję, jest to dzień jej przyjazdu do tego okazałego domu - Kinross House.

Całość odgadli: Anna46, Anitra, dobry_rocznik, Joy D, Marylek, Nutinka, Paweł Wolniewicz,

Częściowo odgadli: Allma, Diana Małgorzata, emkawu, inaise, jurczak, Korniszon, librarianka, MaTer, Vemona

3. J. R. R. Tolkien "Władca pierścieni: Drużyna pierścienia"

Poprowadziła ich w kierunku południowych stoków wzgórza Caras Galadon, gdzie przez otwór w wysokim żywopłocie weszli do zamkniętego ze wszystkich stron ogrodu. Nie rosły tu drzewa i niebo było całkiem odsłonięte. Gwiazda wieczorna świeciła białym blaskiem nad zachodnimi lasami. Po długich schodach Pani zeszła do głębokiej zielonej kotlinki, w której szemrał srebrzysty strumyk, wypływający z fontanny na stoku. Opodal srebrny postument w kształcie rozgałęzionego drzewa podtrzymywał srebrną misę, szeroką i płytką, a obok niej stał srebrny dzban.

Pytanie: Kim jest Pani i kogo poprowadziła do ogrodu?
Odpowiedź: Pani to Galadriela, przyprowadziła do ogrodu Froda i Sama.

Całość odgadli: Allma, Anna46, annmarie, bb_gandzia, Buszująca w książkach, dobry_rocznik, eliot, emkawu, inaise, Ingeborg, Jean, Joy D, jurczak, kate_somerville, Korniszon, librarianka, Lilia, Marylek, MaTer, memnos, Mika_P, Nawojka, Nutinka, Panterka, Paweł Wolniewicz, Piotrek S., Szreq, Vemona

Częściowo odgadli: Anitra, Czajka, misiak297, Moni, oblivion, Syrenka

4. Wiliam Wharton "Dom na Sekwanie"

Grabimy i spulchniamy ziemię; tak długo wykorzeniamy chwasty, zwłaszcza orteils – to jest pokrzywy – aż nabrzeże jest oczyszczone. Wysypujemy na nie dziesięć worków nawozu, pewnie przesadzamy, zważywszy na żyzną glebę, jaką zostawia w tym miejscu wylewająca rzeka. Niemniej postanawiamy sobie, że jak już coś robić, to dobrze. Wpierw sadzimy na brzegu tulipany, obok narcyzów, żonkili i krokusów, a potem wysiewam tę specjalną, cieniolubną trawę.

Pytanie: Kto pracuje w ogrodzie i o jakiej rzece jest tu mowa?
Odpowiedź: W ogrodzie pracuje Wiliam Wharton wraz z żoną. Rzeka to oczywiście Sekwana.

Całość odgadli: Allma, Anna46, dobry_rocznik, inaise, Joy D, kojot, Korniszon, librarianka, Marylek, MaTer, misiak297, Nawojka, Nutinka, Paweł Wolniewicz, Szreq,

Częściowo odgadli: Anitra, Buszująca w książkach, Czajka, Diana Małgorzata, eliot, Elkajka, emkawu, Lilia, Moni, oblivion,

5. James Oliver Curwood "Najdziksze serca"

X nie zwlekał dłużej. Podziękowawszy staremu, ruszył szybko ku domowi opasanemu murem z czerwonego piaskowca. Nim dotarł do zardzewiałej żelaznej bramy, usłyszał dziecięcy śmiech i serce załopotało mu w piersi jak szalone; wparł koniec mokasyna w szczerbę między kamieniami i wspiął się do góry. Ujrzał przed sobą duży ogród, a parę kroków dalej, obok kępy krzewów, dostrzegł dziewczynkę bawiącą się z małym pieskiem. Słońce płonęło w jej złotych lokach. Usłyszał znowu jej radosny śmiech, a potem na chwilę zwróciła twarz w jego stronę. Zapomniał wtenczas o całym świecie i z głośnym okrzykiem szczęścia przesadziwszy mur znalazł się w ogrodzie.

Pytanie: Kim są X i dziecko?
Odpowiedź: X to Billy Mc Veigh, a dziecko to mała Izabela Dean

Całość odgadli: Allma, Anitra, Anna46, annmarie, bb_gandzia, dobry_rocznik, eliot, emkawu, Joy D, jurczak, Marylek, Nutinka, Paweł Wolniewicz,

Częściowo odgadli: Buszująca w książkach, Diana Małgorzata, inaise, Korniszon, librarianka, MaTer, Moni, Szreq, Vemona

6. J. R. R. Tolkien "Hobbit, czyli tam i z powrotem"

Wkrótce doszli do drewnianej bramy, wysokiej i szerokiej, za którą widać było ogród i niskie zabudowania: niektóre pokryte były strzechą i zbudowane z nieociosanych bali. Były tam stodoły, stajnie i szopy oraz długi drewniany dom mieszkalny. Wewnątrz, po południowej stronie wysokiego żywopłotu, stały rzędy uli ze słomianymi daszkami w kształcie dzwonu. Powietrze wypełniało donośne brzęczenie pszczół, które polatywały tu i tam, wracały do uli lub z nich wypełzały.

Pytanie: Czyj to ogród i kto do niego przyszedł?

Odpowiedź: Był to ogród Beorna, do którego szedł Gandalf z Bilbem. Po jakimś czasie dołączyli do nich krasnoludowie.

Całość odgadli: Allma, Anna46, dobry_rocznik, eliot, emkawu, inaise, Joy D, jurczak, Korniszon, Marylek, MaTer, memnos, Nutinka, Paweł Wolniewicz, Vemona

Częściowo odgadli: Anitra, annmarie, Buszująca w książkach, Diana Małgorzata, librarianka, Mika_P, misiak297, Moni, Szreq

7. Adam Mickiewicz "Pan Tadeusz"

Podróżny stanął w jednym z okien – nowe dziwo;
W sadzie, na brzegu niegdyś zarosłym pokrzywą,
Był maleńki ogródek, ścieżkami porznięty,
Pełen bukietów trawy angielskiej i mięty.
Drewniany, drobny, w cyfrę powiązany płotek
Połyskał się wstążkami jaskrawych stokrotek.
Grządki, widać, że były świeżo polewane;
Tuż stało wody pełne naczynie blaszane;
Ale nigdzie nie widać było ogrodniczki;

Pytanie: Kim była ogrodniczka i kto obserwował ogród?
Odpowiedź: Ogrodniczką była Zosia, a na ogród patrzył Tadeusz.

Całość odgadli: Allma, Anitra, Anna46, annmarie, bb_gandzia, Buszująca w książkach, Czajka, Diana Małgorzata, dobry_rocznik, eliot, Elkajka, emkawu, inaise, Ingeborg, Jean, Joy D, jurczak, kojot, Korniszon, librarianka, Lilia, Marylek, MaTer, memnos, Mika_P, misiak297, Nawojka, Nutinka, oblivion, Panterka, Paweł Wolniewicz, Piotrek S., Syrenka, Szreq, Vemona

Częściowo odgadli: kate_somerville, Moni,

8. Colleen McCullough "Ptaki ciernistych krzewów"

Wprawdzie o tej porze roku, jesienią, zieleniły się cienkie pnącza, ale na wiosnę glicynia, którą zasadzono przed pięćdziesięciu laty, w dniu skończenia budowy rezydencji, obsypywała się fioletowymi kiściami kwiecia, zarastając ściany domu i dach werandy. Wokół rozpościerało się kilka akrów francuskiego ogrodu, w którym kwitły jeszcze róże, laki, dalie i nagietki. Kępa wspaniałych eukaliptusów o białawych pniach i wąskich liściach kołyszących się z wiatrem na wysokości przeszło dwudziestu jardów nad ziemią osłaniała dom przed bezlitosnym słońcem; na ich gałęziach, oplecionych przez pnącza bugenwilli, czerwieniły się krwiste girlandy. Nawet niezbędne na prowincji monstrualne zbiorniki na wodę okrywał gruby płaszcz tutejszych odpornych winorośli, róż i glicynii, dzięki czemu nabierały one dekoracyjnego charakteru.

Pytanie: Wokół jakiej rezydencji znajdował się ogród i jak się nazywała właścicielka rezydencji?
Odpowiedź: Rezydencja to Drogheda, właścicielką była Mary Carson.
Chociaż uznawałam odpowiedź, w których wskazywano na rodzinę Cleary (Mary Carson była siostrą Paddy’ego Cleary).

Całość odgadli: Allma, Anitra, Anna46, Buszująca w książkach, Diana Małgorzata, dobry_rocznik, eliot, Elkajka, emkawu, inaise, Joy D, jurczak, Marylek, MaTer, misiak297, Nutinka, Paweł Wolniewicz,

Częściowo odgadli: Czajka, kojot, Korniszon, librarianka, oblivion, Vemona

9. Katarzyna Grochola "Nigdy w życiu!"

Podlewam ogródek. Po raz pierwszy w tym roku. Wyjrzało słońce i prawie jest ciepło. Lałam tę wodę na ulubione przyszłe marcinki, a tu nagle spod nich jak nie wyskoczy ropucha!
- Ojej, ropucha! – krzyknęłam, nie zważając na sąsiadów siedzących nieopodal oraz X, którego zawsze miałam za przyjaciela. Do tego momentu.
- Bujaj się, to nie ropucha, to lusterko! – odkrzyknął głos męski. I śmiech tubalny, oraz również damski poniósł się przez marcinki, trawę, zieleniejące brzozy.

Pytanie: Kto podlewa kwiatki i w jakim jest ogródku?
Odpowiedź: Kwiatki podlewa Judyta, w ogródku koło swojego domu.

Całość odgadli: Allma, Anna46, dobry_rocznik, Elkajka, emkawu, inaise, Ingeborg, Jean, Joy D, jurczak, Marylek, misiak297, Nawojka, Nutinka, Paweł Wolniewicz, Vemona

Częściowo odgadli: Anitra, Buszująca w książkach, Czajka, Diana Małgorzata, eliot, Korniszon, librarianka, Lilia, MaTer

10. Helen Fielding "Dziennik Bridget Jones"

W głowie mi się nie mieści co przeszłam. Po dwugodzinnej jeździe zaparkowałam pod domem XX i z nadzieję, że dobrze wyglądam w kostiumie króliczka, ruszyłam do ogrodu, skąd dobiegały podniesione, wesołe głosy. Kiedy wyszłam zza rogu, wszyscy ucichli i ku swemu przerażeniu stwierdziłam, że zamiast przebrać się za kokoty i księży, panie włożyły eleganckie kwieciste garsonki do pół łydki, a panowie spodnie i swetry w serek.

Pytanie: Kto był przebrany za króliczka i dlaczego tylko ta jedna osoba za króliczka była przebrana?
Odpowiedź: Za króliczka przebrana oczywiście była Bridget, a przebrana dlatego, że była przekonana, że jest bal kostiumowy. Nie wiedziała, że go odwołano.

Całość odgadli: Allma, Anitra, Anna46, annmarie, bb_gandzia, Buszująca w książkach, Czajka, dobry_rocznik, eliot, Elkajka, emkawu, inaise, Joy D, jurczak, kate_somerville, librarianka, Lilia, Marylek, MaTer, memnos, Mika_P, misiak297, Nutinka, Panterka, Paweł Wolniewicz, Piotrek S., Syrenka, Vemona

Częściowo odgadli: Ingeborg, kojot, Korniszon, Moni, Nawojka, oblivion, Szreq,

11. Andrzej Sapkowski "Ostatnie życzenie"

Po krótkim namyśle zrezygnował z powrotu pod dach, skręcił w kierunku ogrodów i zabudowań gospodarskich. Kilkanaście kapłanek w szarych roboczych szatach pracowało tam pilnie przy pieleniu grządek i karmieniu ptactwa w kurnikach. Przeważały wśród nich młode i bardzo młode, nieledwie dzieci. Niektóre, przechodząc obok, pozdrawiały go skinieniem głowy lub uśmiechem.

Pytanie: Kogo pozdrawiały kapłanki i gdzie dokładnie przebywał bohater?
Odpowiedź: Kapłanki pozdrawiały Geralta, był w świątyni bogini Melitele.

Całość odgadli: Anna46, Buszująca w książkach, dobry_rocznik, emkawu, inaise, Joy D, jurczak, kate_somerville, kojot, Korniszon, Lilia, Marylek, MaTer, memnos, misiak297, Nutinka, Paweł Wolniewicz, Piotrek S., Szreq,

Częściowo odgadli: Allma, Anitra, annmarie, Diana Małgorzata, eliot, librarianka, Mika_P, Vemona

12. Henryk Sienkiewicz "Quo vadis"

Tak rozmawiając przeszli przez długość domu i znaleźli się w ogrodzie, gdzie X i mały Y bawili się piłkami, które niewolnicy, wyłącznie do tej zabawy przeznaczeni, zwani spheristae, zbierali z ziemi i podawali im do rąk. [P] rzucił szybkie, przelotne spojrzenie na X, mały Y ujrzawszy [W] przybiegł się z nim witać, ów zaś przechodząc schylił głowę przed piękną dziewczyną, która stała z piłką w ręku, z włosem nieco rozwianym, trochę zdyszana i zarumieniona.

Pytanie: Kim są X i Y bawiący się w ogrodzie?
Odpowiedź: X – Ligia, Y – Aulus.

Całość odgadli: Allma, Anitra, Anna46, annmarie, Buszująca w książkach, Czajka, dobry_rocznik, eliot, Elkajka, emkawu, inaise, Joy D, jurczak, kate_somerville, Lilia, Marylek, MaTer, memnos, Mika_P, misiak297, Nawojka, Nutinka, Paja, Panterka, Paweł Wolniewicz, Szreq, Vemona

Częściowo odgadli: bb_gandzia, Diana Małgorzata, Korniszon, librarianka, Moni, oblivion,

13. Antoine de Saint - Exupery "Mały książe"

- Dzień dobry – powiedział.
Był w ogrodzie pełnym róż.
- Dzień dobry – odpowiedziały róże.
X przyjrzał się im. Bardzo były podobne do jego róży.
- Kim jesteście? – zapytał zdziwiony.
- Jesteśmy różami – odparły róże.
- Ach... – westchnął X.
I poczuł się bardzo nieszczęśliwy.

Pytanie: Kim jest X i dlaczego poczuł się nieszczęśliwy?
Odpowiedź: X to Mały Książę, nieszczęśliwy ponieważ uświadomił sobie, że róża nie jest jedyna na świecie. Ale odpowiedzi, w których brane były pod uwagę jego uczucia do róży brałam pod uwagę.

Odpowiedź bardzo oryginalną, którą chcę wyróżnić, nadesłała Anna46, jest to fragment piosenki Kasi Sobczyk.

„Gdzie jesteś, mały książę,
Gdzie odszedłeś z mej książeczki kart,
Czy po pustyni błądzisz znów,
Rozmawiasz z echem pośród skał?

Czy tam, gdzie świeci złoty wóz,
Oglądasz ziemię w swoich snach,
Gdzie pozostała z dawnych dni,
Niby wspomnienie - bajka ta.

W maleńkiej róży kochał się,
Książe na jednej z wielu gwiazd,
Nie widział przedtem innych róż,
Kiedy w daleki poszedł świat.

Na ziemi zwątpił w miłość swą,
Tę najpiękniejszą z wszystkich snów,
Bo jak miał w jednej kochać się,
Gdy ujrzał park z tysiącem róż.

Parlando:

Nie wierz swym oczom - szepnął wiatr,
Jeżeli kochasz - sercem patrz.

Zrozumiał wtedy książę to,
Że tylko jedna w świecie jest,
Ta którą kochał wszystkie dni,
I wrócił znów do róży swej.”

Całość odgadli: Allma, Anitra, Anna46, annmarie, bb_gandzia, Buszująca w książkach, Czajka, Diana Małgorzata, dobry_rocznik, eliot, emkawu, inaise, Ingeborg, Jean, Joy D, jurczak, Korniszon, kate_somerville, librarianka, Lilia, Marylek, MaTer, memnos, Mika_P, misiak297, Nutinka, oblivion, Panterka, Paweł Wolniewicz, Piotrek S., Syrenka, Szreq, Vemona

Częściowo odgadli: Elkajka, Moni, Nawojka,

14. Henryk Sienkiewicz "Pan Wołodyjowski"

Ciszę w sadzie przerywały tylko odgłosy spadających na ziemię przejrzałych owoców i brzęczenie owadów. Pogoda ustaliła się cudnie. Był to początek września. Słońce nie prażyło już za mocno, ale rzucało jeszcze obfite złote blaski. W blaskach owych lśniły się czerwone jabłka wśród szarych liści siedzące tak obficie, że drzewa zdawały się być nimi oblepione. Gałęzie śliw gięły się pod owocem okrytym siwym woskiem. Pierwsze zapowiednie nitki pajęczyny, pouczepiane do drzew, chwiały się wraz z leciuchnym powiewem, tak lekkim, iż nie szeleścił nawet liśćmi.
Może i owa pogoda na świecie napawała tak pana X wesołością, bo oblicze rozjaśniało mu się coraz więcej. Wreszcie pociągnął miodu i rzekł do żony:
- Y, a pójdź ino tu! Coś ci rzeknę.

Pytanie: Kim są X i Y przebywający w tym sadzie?
Odpowiedź: X – Kmicic, Y – Oleńka.

Całość odgadli: Allma, Anitra, Anna46, annmarie, bb_gandzia, Buszująca w książkach, Czajka, dobry_rocznik, eliot, Elkajka, emkawu, inaise, Joy D, jurczak, kate_somerville, Korniszon, librarianka, Lilia, Marylek, MaTer, memnos, Mika_P, Nawojka, Nutinka, Panterka, Paweł Wolniewicz, Syrenka, Szreq, Vemona

Częściowo odgadli: Diana Małgorzata, misiak297, Moni,

15. Lucy Maud Montgomery "Ania z Zielonego Wzgórza"

Och, czyż to nie było piękne? Gdyby taka naprawdę miała tu zostać. Mogła sobie wyobrazić. Tu było dużo miejsca na wyobraźnię. Ogromna wiśnia rosła tuż przed domem, jej gałązki uderzały o ścianę. Była tak gęsto obsypana kwieciem, że z trudem można było zobaczyć listki. Po obu stronach domu był wielki sad, po jednej z jabłoni, po drugiej wiśniowy, też w powodzi kwiecia. A trawa była upstrzona mleczami. W ogródku poniżej fioletowo kwitły bzy, a ich upojny, słodki zapach napływał przez okno z porannym wiatrem. Poniżej ogrodu, w dół ku dolinie z potokiem rozciągała się koniczyna z kępkami białych brzóz.

Pytanie: Kim jest bohaterka i gdzie miałaby zostać?
Odpowiedź: Bohaterka, to Ania Shirley, która miałaby zostać u Maryli i Mateusza.

Całość odgadli: Allma, Anitra, Anna46, annmarie, Czajka, Diana Małgorzata, dobry_rocznik, eliot, Elkajka, emkawu, inaise, Jean, Joy D, jurczak, kate_somerville, Korniszon, librarianka, Lilia, Marylek, MaTer, Mika_P, misiak297, Nawojka, Nutinka, Paja, Panterka, Paweł Wolniewicz, Syrenka, Vemona

Częściowo odgadli: Buszująca w książkach, Moni, Piotrek S., Szreq,

_______________________________________________

Oto lista wszystkich ogrodników, którzy nadesłali swoje kwiatki do konkursu:

1. Allma
35. Piotrek S.
36. Syrenka
37. Szreq
38. Vemona

A tak rozłożyły się punkty:

1. Anna46, dobry_rocznik, Joy D, Marylek, Nutinka,
Paweł Wolniewicz - 45 punktów

2. emkawu - 43,5 punkta

24. Ingeborg - 14,5

25. kojot - 14

26. Paja - 9

Gratuluję wszystkim :-).
Dziękuję za wspólną zabawę:).
Użytkownik: inaise 13.12.2006 14:01 napisał(a):
Odpowiedź na: Konkurs „W literackich og... | mafiaOpiekun BiblioNETki
Dzięki Mafio za sympatyczny konkurs :)
i gratulacje - dla wszystkich. :)
Użytkownik: Czajka 13.12.2006 14:08 napisał(a):
Odpowiedź na: Konkurs „W literackich og... | mafiaOpiekun BiblioNETki
Dziękuję za konkurs i za ogrody i sady gorące dzięki czemu tym przyjemniej będzie nam teraz w zimie sobie siedzieć. :-)
Gratuluje czołówce z obu stron i środkowi i idę się załamać Hobbitem.
Khe, zima jest śliczna, biała, cichutka i dobra.
Użytkownik: Joka Bees 13.12.2006 14:23 napisał(a):
Odpowiedź na: Konkurs „W literackich og... | mafiaOpiekun BiblioNETki
Dzięki za dobrą zabawę.Chociaż nie wysłałam swoich odpowiedzi,to jednak przez kilka dni rozrywkę miałam wspaniałą.I najważniejsze,że udało mi się sporo rozszyfrowac,pomimo że kilku pozycji nie czytałam.Ach, jak cudownie mataczycie.Tylko nie wiem dlaczego wymyśliłam,że trzeba miec wszystkie odpowiedzi,żeby wysłac.No cóż,człowiek uczy się na... konkursach(biblionetkowych oczywiście).
Pozdrawiam serdecznie i czekam na nowy konkurs.
Użytkownik: Joka Bees 13.12.2006 14:27 napisał(a):
Odpowiedź na: Dzięki za dobrą zabawę.Ch... | Joka Bees
GRATULACJE DLA WSZYSTKICH UCZESTNIKOW(bo chyba wyżej przegapiłam)
Użytkownik: pawelw 13.12.2006 14:43 napisał(a):
Odpowiedź na: Konkurs „W literackich og... | mafiaOpiekun BiblioNETki
Też się dołączam do podziękowań i gratulacji.

Bogna wybyła na "dłuższą chwilę", ale to nie znaczy, że następny konkurs się nie odbędzie :)
Następny konkurs wystartuje w piątek 15 grudnia i to ja będę miał przyjemność go prowadzić. Temat taki trochę świąteczny. Zapraszam już piątek. Ale nie o północy :), konkurs pojawi się rano, tak około 8.
Użytkownik: Vemona 13.12.2006 15:17 napisał(a):
Odpowiedź na: Też się dołączam do podzi... | pawelw
Mafio, przede wszystkim podziękowanie za wspaniałą zabawę, ogromnie ciepły i przyjemny konkurs, kwiatki mimo grudnia. :-) Wszystkim gratuluję, podziwiam tych z kompletem punktów!!
Użytkownik: Czajka 13.12.2006 15:24 napisał(a):
Aaaaaa!
Zostałam dobita w chorobie. Idę powtarzać Lema zróżniczkowanego po całce. Hihi. :-))
Użytkownik: inaise 13.12.2006 15:27 napisał(a):
Odpowiedź na: Aaaaaa! Zostałam dobita ... | Czajka
Noooo, na pewno nie będę mogła narzekać na brak zajęcia konkursowego...:)
Już przygotowuję moją biedną pamięć - uprałam zwoje mózgowe, rozprostowane wiszą na suszarce :))) A potem będą jak nowe na konkurs Pawła :)

p.s. Delikatniejszych proszę o wybaczenie makabryczności powyższego wpisu.
Użytkownik: gosiaw 13.12.2006 15:28 napisał(a):
Odpowiedź na: Aaaaaa! Zostałam dobita ... | Czajka
To może wzorując się na Elektrybałcie (http://tinyurl.com/y3mx7n) napiszesz jakiś wierszyk na konkurs? ;)
Użytkownik: Sznajper 13.12.2006 22:42 napisał(a):
Odpowiedź na: Aaaaaa! Zostałam dobita ... | Czajka
A ja nie mam nic przeciwko powtórce z Lema! :) Liczę na to, że będą od niego co najmniej 4 fragmenty :P
Użytkownik: Czajka 14.12.2006 05:12 napisał(a):
Odpowiedź na: A ja nie mam nic przeciwk... | Sznajper
Sznajper, wiesz, że Cię bardzo lubię, prawda? [kwiatek] [uśmiech] [prezent] [lol]

I wiesz, że dżdżownica zawsze połyka dwa razy?
No. ^^
Użytkownik: Anitra 13.12.2006 19:15 napisał(a):
Odpowiedź na: Też się dołączam do podzi... | pawelw
To znaczy, że znowu nici z podpowiedzi... ;( To ja się pójdę zaszyć w kąciku...
Użytkownik: Czajka 15.12.2006 07:53 napisał(a):
Odpowiedź na: Też się dołączam do podzi... | pawelw
Paweł, czy już jest około ósmej? :-)
Użytkownik: Czajka 15.12.2006 07:56 napisał(a):
Odpowiedź na: Też się dołączam do podzi... | pawelw
A czy chorzy będą mieli zniżki dusiołkowe i zwyżki punktowe?
Użytkownik: KrzysiekJoy 13.12.2006 15:21 napisał(a):
Odpowiedź na: Konkurs „W literackich og... | mafiaOpiekun BiblioNETki
Wielkie dzięki Mafio za konkurs. Składam gratulacje jak zwykle każdemu uczestnikowi.:-)
Użytkownik: Evvelina 13.12.2006 16:50 napisał(a):
Odpowiedź na: Konkurs „W literackich og... | mafiaOpiekun BiblioNETki
Konkurs piękny... spóźniłam się z wysłaniem odpowiedzi, a 8 wiedziałam. Niestety, winny jest mój bałagan absolutny. Następnym razem będę musiała sobie zapisać... :)

Gratuluję zwycięzcom! :)
Użytkownik: dobry_rocznik 13.12.2006 18:14 napisał(a):
Odpowiedź na: Konkurs „W literackich og... | mafiaOpiekun BiblioNETki
To był bardzo przyjemny konkurs - temat piękny, a Mafia okazała się niegroźna - dziękuję!
Gratulacje i pozdrowienia dla wszystkich ogrodników konkursowych. ;-)))
Użytkownik: Korniszon13 13.12.2006 18:33 napisał(a):
Odpowiedź na: Konkurs „W literackich og... | mafiaOpiekun BiblioNETki
Konkursowe ogródki były wspaniała, zabawa także wyśmienita. Mafio, dziękuję za świetny konkurs! :-)
Użytkownik: norge 13.12.2006 18:54 napisał(a):
Odpowiedź na: Konkursowe ogródki były w... | Korniszon13
Dziękuję za przeuroczy konkurs. Temat ogrodowy był jak znalazł na ponure listopadowe wieczory. Pozdrawiam także Elkajkę, z którą wylądowałam na 8 grządce :-)
Użytkownik: labeg 13.12.2006 22:43 napisał(a):
Odpowiedź na: Konkursowe ogródki były w... | Korniszon13
Korniszon powiedz mi, czy nasze motanie wokół "Domu na Sekwanie" miało jakikolwiek związek z Brazylijczykiem?:)))) Ubawiły mnie te twoje skojarzenia. Czy myślałeś o "Nad brzegiem rzeki Piedry usiadłam i płakałam"?
Użytkownik: Korniszon13 13.12.2006 23:07 napisał(a):
Odpowiedź na: Korniszon powiedz mi, czy... | labeg
Ktoś wspomniał o Brazylijczyku i od razu pomyślałem o nim - w końcu napisał dwie książki z rzeką w tytule ("Nad brzegiem rzeki Piedry..." i "Być jak płynąca rzeka")! Szczególnie zaintrygowało mnie to drugie, bo tam też był jakiś taki podobny tekst... :-) I choć wiedziałem, że to nie o niego chodzi, wciąż miałem go przed oczami... :-) Jednak po tak długim mataczeniu, musiałem kiedyś wpaść na trop. I wpadłem, za co bardzo dziękuję :-)
Użytkownik: Czajka 14.12.2006 04:55 napisał(a):
Odpowiedź na: Ktoś wspomniał o Brazylij... | Korniszon13
Koszóreczku, to Ty wspomniałeś o Brazylijczyku. :-))
Myśmy, zdaje się, wspominali o zaoceanii ale w domyśle północnej. A Ty jak wpadłeś w Brazylię, to po prostu jak ogórek w ocet i nie można Cię było wyciągnąć. :-)
Użytkownik: Korniszon13 14.12.2006 08:01 napisał(a):
Odpowiedź na: Koszóreczku, to Ty wspomn... | Czajka
Nienie. Raz padło słowo Brazylijczyk, wcześniej. Ale wpadłem z nim jak ogórek w ocet, fakt... :-) Na szczęście mnie wyciągnęliście :-)
Użytkownik: labeg 14.12.2006 14:33 napisał(a):
Odpowiedź na: Ktoś wspomniał o Brazylij... | Korniszon13
A wiesz...twój Brazylijczyk, Paulo Coelho ma już nawet swoje hasło encyklopedyczne w najnowszym (2 poszerzonym i uzupelnionym) wydaniu "Słownika literatury popularnej"
Użytkownik: Anitra 13.12.2006 19:11 napisał(a):
Odpowiedź na: Konkurs „W literackich og... | mafiaOpiekun BiblioNETki
Mafio kochaniutka! Kiedy następny Twój konkurs? Mam nadzieję, że będziesz organizować co najmniej jeden na kwartał - nic tak nie poprawia samopoczucia, jak łatwy konkursik, tak... dla odmiany. :-)))
Użytkownik: mafiaOpiekun BiblioNETki 13.12.2006 21:13 napisał(a):
Odpowiedź na: Mafio kochaniutka! Kiedy ... | Anitra
Na przyszły rok chyba się nie załapię, ale jak mi się uda załapać na jakiś termin to coś zorganizuję. Zobaczymy jakie będą tematy następnych i czy mi coś uryginalnego przyjdzie do głowy :).
Użytkownik: Marylek 13.12.2006 21:36 napisał(a):
Odpowiedź na: Konkurs „W literackich og... | mafiaOpiekun BiblioNETki
Ja też dziękuję serdecznie! :-) To był mój pierwszy konkurs i jestem bardzo zadowolona.
Użytkownik: Czajka 14.12.2006 05:09 napisał(a):
Odpowiedź na: Ja też dziękuję serdeczni... | Marylek
Po prostu "Wejście Marylka" :-)
Fratulacje. :-)
Myślałam o Curwoodzie, kurczę.
Mam ciemno na klawiaturze.
Użytkownik: labeg 14.12.2006 07:36 napisał(a):
Odpowiedź na: Po prostu "Wejście M... | Czajka
Czajka, kapitalne wyrażenie "mam ciemno na klawiaturze" :))))) - wszystko jasne:), wiadomo juz skąd literówki, i ortografia :)

Mój ojciec kiedyś był na zwolnieniu, bo miał straszne migreny, rozmawia z jakimś współpracownikiem i mówi :"Mnie nie ma, bo wie pan, ja mam coś z głową" :)))))))
Użytkownik: Anitra 15.12.2006 18:38 napisał(a):
Odpowiedź na: Po prostu "Wejście M... | Czajka
A ile ja się nad tą piątką namęczyłam! Odgadłam tuż przed północą. :-) Moim zdaniem to był najmniej "podpowiedziany" fragment. ;)
Użytkownik: librarian 13.12.2006 21:38 napisał(a):
Odpowiedź na: Konkurs „W literackich og... | mafiaOpiekun BiblioNETki
I ja dziękuję za śliczny konkursik. Gratuluję laureatom oraz dziękuję podpowiadaczom za wszystkie podpowiedzi i te naprowadzające i te wyprowadzające (w pole) ale jakże urocze i rozrywkowe.
Użytkownik: Szreq 14.12.2006 07:54 napisał(a):
Odpowiedź na: Konkurs „W literackich og... | mafiaOpiekun BiblioNETki
Dziękuję wszystkim za wspaniałą zabawę i mataczenie mniej lub bardziej zawoolowane.Następny konkurs na święta,super,dużo czasu,może skoczę na wyższe miejsce:)
Użytkownik: Anna 46 15.12.2006 20:33 napisał(a):
Odpowiedź na: Dziękuję wszystkim za wsp... | Szreq
Dziękuję za konkurs Mafii, za wspaniałą zabawę i gratuluję wszystkim serdecznie, zwłaszcza tym, którzy debiutowali konkursowo.