Dodany: 03.11.2006 08:21|Autor:

"W tej powieści Mitch Albom przenosi czytelników na nowy poziom poznania. Można tu znaleźć echo klasyki - na przykład »Odysei« - a to plasuje książkę Alboma w najlepszym możliwym towarzystwie".
Frank McCourt, autor "Popiołu i żaru"

Są tajemnice, które tylko niebo może ostatecznie odkryć.

Eddie jest weteranem wojennym, którego monotonne życie głównie wypełnia żmudna praca mechanika w wesołym miasteczku. W dniu osiemdziesiątych trzecich urodzin ginie w tragicznym wypadku, próbując ratować małą dziewczynkę, na którą spada urwany wagonik kolejki. W chwili śmierci nie wie, że prawdziwa historia jego życia dopiero się rozpoczyna.

Po przebudzeniu w innym świecie dowiaduje się, że niebo nie jest rajskim ogrodem, ale miejscem, w którym ma jedynie spotkać pięć osób. Ich drogi życiowe w którymś momencie się skrzyżowały - teraz pomogą mu zrozumieć, dlaczego żył tak, a nie inaczej.

W tej wzruszającej, magicznej i pełnej mądrości książce Mitch Albom stworzył zaskakującą, a zarazem niezwykle prostą i budującą wizję nieba. Zmieni ona nie tylko nasze wyobrażenia o zaświatach, ale również uświadomi rzeczywistą wartość ludzkiego życia.

Mitch Albom, pisarz amerykański, autor światowego bestsellera "Niezapomniana lekcja życia", "Wtorki z Morriem" oraz sześciu innych książek. Jest popularnym dziennikarzem sportowym, felietonistą, autorem i gospodarzem programów radiowych, a także działaczem kilku instytucji charytatywnych.

[Świat Książki, 2004]