Dodany: 16.10.2006 16:17|Autor:

Wszyscy słyszeliśmy o zatopionej ongiś Atlantydzie i jej wspaniałej stolicy Posejdonie, o biblijnej arce Noego i „naszym” odkrywcy Ameryki Janie z Kolna, zwiastującym nieszczęście na morzu
„Latającym Holendrze”, wikingach Pacyfiku i wciąż poszukiwanym potworze z jeziora Loch Ness, zaginionym nagle porcie Truso i ukaranym za „jawnogrzesznictwo” nadbałtyckim mieście Wineta, a wreszcie o budzącym grozę i nieustanne zainteresowanie bermudzkim trójkącie śmierci.

Autor z entuzjazmem pasjonata i skrupulatnością wytrawnego publicysty opisuje sytuacje i warunki, w jakich te zestarzałe mity powstały i krzewiły się w świecie. Opisuje także ich odniesienia do dnia dzisiejszego, w pełnej zgodzie z aktualnym stanem wiedzy na ten temat. Dla czytelników ciekawych przeszłości i dnia dzisiejszego owych spraw będzie to lektura nie tylko ze wszystkich miar interesująca, ale i wielce pouczająca, przybliżająca również mało znane, a jakże ciekawe fakty.

[Dom Wydawniczy Bellona, 2004]