Dodany: 05.10.2006 22:01|Autor: labeg

Sensacje i romanse na Pomorzu Gdańskim

Tym razem notka wydawcy nie kłamała. Treść książki odpowiadała w zasadzie tym skromnym kilkunastu zdaniom.

Główną bohaterką powieści jest trzydziestokilkuletnia Julia, przyjeżdżająca do Polski na zaproszenie starego znajomego. Mamy połowę lat 90. i zamerykanizowaną Polkę próbującą ogarnąć nową rzeczywistość kraju i zmienionych dawnych przyjaciół i znajomych. Ale Julia pozna też nowych ludzi, między innymi Aleksa (zamerykanizowana wersja naszego Aleksandra), który ją oczywiście na początku będzie niesamowicie irytował.

Książka napisana jest poprawną polszczyzną, bez dłużyzn, akcja toczy się wartko. Bardzo lubię rejony kraju, w których porusza się autorka (nb. sama jest gdańszczanką), dlatego lektura sprawiła mi jeszcze większą przyjemność. Dałam jednak czwórkę, bo choć miło i sprawnie się czytało, na kolana nie padłam :) - niektóre wątki czy wypowiedzi są dla mnie mało wiarygodne.

Polecam jako lekturę "odpoczynkową", a sama chętnie sięgnę po drugą część.

Użytkownik: Moni 06.10.2006 16:59 napisał(a):
Odpowiedź na: Tym razem notka wydawcy n... | labeg
Dzieki za te recenzje! Lubie ksiazki Hanny Cygler, wlasnie za "swojskie klimaty", ktore przyblizaja mi Polske, i za - jak to nazwalas - "lekture odpoczynkowa". Rzeczywiscie jej powiesci daja sie lekko i przyjemnie czytac - i lepiej niech po nie nie siegaja ci, ktorzy przykladowo po serii "Owocowej" maja dosc polskiej literatury i wola "ciezkostrawna" proze. ;-)