Dodany: 30.09.2006 07:26|Autor: bogna

Festiwal Pory Prozy 2

W dniach 8-15 października 2006, Festiwal Pory Prozy 2 w pięciu festiwalowych miastach: w Katowicach, w Krakowie, w Lublinie, w Warszawie i we Wrocławiu, dzisiaj program imprez wrocławskich.

Miejsce: Miejska Biblioteka Publiczna, Mediateka, pl.Teatralny 5

8.10.2006, niedziela

godz.18:00 Pisarze Podola
O twórczości Leopolda Buczkowskiego, Zygmunta Haupta, , Jerzego Stempowskiego i Juliana Wołoszynowskiego rozmawiają: Andrzej Falkiewicz, Inga Iwasiów, Marian Pilot, Jerzy Pluta, Maciej Malicki, Adam Wiedemann, Jan Tomkowski.
Prowadzi: Mariusz Urbanek.

godz.20:00 Wokół nowości
Spotkanie z Zytą Rudzką i Olgą Tokarczuk oraz ich najnowszymi książkami "Ślicznotka doktora Josefa" i "Anna w grobowcach świata".
Prowadzi: Marta Mizuro.

10.10.2006, wtorek
godz.20:00 Spotkanie z brazylijskim pisarzem Paulo Linsem, autorem "Miasta Boga".
Prowadzi: Marcin Kurek.

11.10.2006, środa
godz.20:00 Prognozy Prozy
Tegoroczni debiutanci - Jacek Dobrowolski, Łukasz Dębski, Joanna Pawluśkiewicz – prezentują swoje książki.
Prowadzi: Urszula Glensk.

12.10.2006, czwartek
godz.20:00 Miejsca magiczne: Paryż
O swoich podróżniczo-literackich fascynacjach rozmawiają: Marek Bieńczyk, Agnieszka Kumor, Mikołaj Łoziński.
Prowadzi: Jacek Giszczak.

13.10.2006, piątek
godz.20:00 Pokaz prozy. Złota dwunastka
Najlepsi autorzy - Stefan Chwin i Eustachy Rylski - rozmawiają o swoich najlepszych opowiadaniach.
Prowadzi: Leszek Budrewicz.

14.10.2006, sobota
godz.18:30 Spotkanie z hinduskim pisarzem Tarunem Tejpalem, autorem "Alchemii pożądania".
Prowadzi: Wojciech Browarny.
godz.20:00 Spotkanie z V.S. Naipaulem, laureatem literackiej Nagrody Nobla 2001.
Prowadzenie: Robert Gawłowski i Marcin Hamkało.

15.10.2006, niedziela
godz.17:00 Minifestiwal literacki Minimalizm
Miniwykład: Łukasz Andrzejewski.
Minidyskusja: Marta Mizuro, Urszula Glensk.
Miniprezentacje: Piotr Czerniawski, Marta Dzido, Ewa Schilling, Joanna Wilengowska, Jakub Żulczyk.

Źródło: Wiadomość nadesłana
Użytkownik: verdiana 30.09.2006 11:08 napisał(a):
Odpowiedź na: W dniach 8-15 październi... | bogna
Z tymi makabrycznymi godzinami spotkań chyba się wściekli. :((
Użytkownik: arnika 30.09.2006 21:57 napisał(a):
Odpowiedź na: Z tymi makabrycznymi godz... | verdiana
A ja na spotkanie z Olgą Tokarczuk na pewno pójdę.:D Co do reszty- to zobaczę czy się zmobilizuję.:)
Użytkownik: pilar_te 10.10.2006 23:05 napisał(a):
Odpowiedź na: W dniach 8-15 październi... | bogna
Spotkanie z Paolo Linsem bardzo ciekawe, polecam. Dostałam bardzo miły autograf, a za znajomość portugalskiego - buziaka ;)