Dodany: 2006-09-18 15:41|Autor: vika

Książka: Milion małych kawałków
Frey James

1 osoba poleca ten tekst.

Zerwać z nałogiem...


Jak ciężko zerwać z nałogiem, dowiaduje się główny bohater powieści. Po ciężkim zakończeniu kolejnej szaleńczej "imprezy" trafia do ośrodka odwykowego - najstarszego ośrodka w Stanach pomagającego walczyć z nałogami, cieszącego się dobrą renomą i wysoką skutecznością. Bohater musi pokonać nie tylko "głód" alkoholowy i narkotykowy, ale również przezwyciężyć własną niechęć do stabilizacji, reguł i zasad, jakie panują w ośrodku. Na swojej drodze spotyka podobnych sobie - alkoholików, narkomanów, hazardzistów... ludzi z mniej lub bardziej czarną przeszłością, ludzi, którzy uciekają do ośrodka, by uniknąć konsekwencji dotychczasowego życia.

Książka w sposób drastyczny pokazuje różne etapy walki z nałogiem - od bólu, chęci poprawy, po poddanie się i chęć ucieczki. Napisana w dość specyficzny sposób, ale jakże realistyczna.

(c)Wszystkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie bez zgody autora zabronione.

Wyświetleń: 7008
Dodaj komentarz
Przeczytaj komentarze
ilość komentarzy: 1
Użytkownik: malyna 2010-07-06 15:01 napisał(a):
Odpowiedź na: Jak ciężko zerwać z nałog... | vika
Dodałabym małe uzupełnienie.

Wysoka skuteczność - ledwie 15%, przy czym to podobno i tak największa skuteczność jeśli chodzi o "rzucanie" nałogu w ośrodkach w USA.
Co do tego przezwyciężenia niechęci wobec reguł i zasad.. nie powiedziałabym, że James to przezwycięża. Wręcz przeciwnie..

Książka, owszem, jest realistyczna i przedstawia te etapy w sposób drastyczny. Tylko myślę sobie, że te słowa to i tak za mało, by oddać istotę powieści. Jest tak przepełniona skrajnymi emocjami, że trzeba ją przeczytać, by to zrozumieć.
Patronaty Biblionetki
Biblionetka potrzebuje opiekunów
Recenzje

Użytkownicy polecają:

Redakcja poleca: